|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп? |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Әуезов және «Абай жолы» роман-эпопеясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.2.2.1 - шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: М. Әуезовтың өмірі, шығармашылығымен танысу; Көпшілік оқушылар үшін: әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну. Кейбір оқушылар үшін: әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Ғасырлық туынды ). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру
М. Әуезовтің өз даусын тыңдау. https://www.youtube.com/watch?v=fQDVU-M2b7w Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар тақырыпты анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ |
11-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Ой шақыру. «Тұлғаны таны» әдісі.
Тұлғалар туралы қандай ақпарат білесіңдер, білетін ақпараттарыңды және қосымша оқулық пен ғаламтор ақпараттарынан ізденіп, топ болып, тұлғаны таныстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. «Зерде» әдісі.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар білетін ақпараттарын және қосымша оқулық пен ғаламтор ақпараттарынан ізденіп, топ болып, тұлғаны таныстырады. Тапсырманы топпен орындайды. Жұптық жұмыс. Оқушылар 6 маңызды ақпарат, 3 маңызды емес ақпарат анықтайды. |
ҚБ
ҚБ ҚБ
ҚБ |
Ғаламтор мәліметтері |
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім?.. |
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 1 М. Әуезов және «Абай жолы» роман-эпопеясы.docx ҚГБ
№ 1 М. Әуезов және «Абай жолы» роман-эпопеясы.docx ҚГБ
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп? |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Әуезов және «Абай жолы» роман-эпопеясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.2.2.1 - шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: М. Әуезовтың өмірі, шығармашылығымен танысу; Көпшілік оқушылар үшін: әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну. Кейбір оқушылар үшін: әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Ғасырлық туынды ). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру
М. Әуезовтің өз даусын тыңдау. https://www.youtube.com/watch?v=fQDVU-M2b7w Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар тақырыпты анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ |
11-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Ой шақыру. «Тұлғаны таны» әдісі.
Тұлғалар туралы қандай ақпарат білесіңдер, білетін ақпараттарыңды және қосымша оқулық пен ғаламтор ақпараттарынан ізденіп, топ болып, тұлғаны таныстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. «Зерде» әдісі.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар білетін ақпараттарын және қосымша оқулық пен ғаламтор ақпараттарынан ізденіп, топ болып, тұлғаны таныстырады. Тапсырманы топпен орындайды. Жұптық жұмыс. Оқушылар 6 маңызды ақпарат, 3 маңызды емес ақпарат анықтайды. |
ҚБ
ҚБ ҚБ
ҚБ |
Ғаламтор мәліметтері |
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім?.. |
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз




















