|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғам тірегі – отбасы. Отбасылық құндылықтар |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру. 10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені анықтау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. Отбасылық құндылық дегеніміз не? «Серпілген сауал» әдісімен отбасы құндылығы туралы білетін ойларын ортаға салады.
Берілген сурет бойынша қандай ой түйдіңдер. Еліміздің ең басты ұлттық құндылықтары туралы пікірлеріңді ортаға салыңдар. Отбасыны ұлт құндылығы деп танудың себебі неде деп ойлайсыңдар?
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Тыңдалым мәтіні
тыңдалады. Тапсырма. Ж. Мұғалім мәтінді тыңдатады, оқушылар «INSERT» картасымен жұмыс жасайды:
Тапсырма. «Жылқы сұлбасы» стратегиясы.
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді жазыңыз. 2. Жылқының басына мәтіндегі негізгі ойды жазыңыз. 3. Жылқының ішкі құрылысына мәтіннің жазылу мақсатын жазыңыз. 4. Жылқының құйрығына мәтін бойынша қорытынды жазыңыз. Саралау. Деңгейі төмен оқушыларға мәтіндегі тірек сөздерді анықтату. Дескриптор: *мәтінді мұқият тыңдайды; *ұсынылған ақпаратты ИНСЕРТ әдісімен меңгереді; *мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; * мәтіннің жазылу мақсатын анықтайды; * мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; * қорытынды жазады. ҚБ
4-тапсырма. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Жеке жұмыс. Оқушылар мәтінді тыңдап отырып, «INSERT» картасымен жұмыс жасайды, кестедегі ақпаратты түртіп жазып отырады.
Оқушылар тақырыпқа байланысты тыңдалған мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойын анықтайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
- Диалог құрастырады; - Интонацияның құрамдас бөлігін дұрыс қолданады; - Тақырыпқа байланысты өлең не шығарма жазады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 1 Қоғам тірегі – отбасы. Отбасылық құндылықтар.docx
№ 1 Қоғам тірегі – отбасы. Отбасылық құндылықтар.docx
|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғам тірегі – отбасы. Отбасылық құндылықтар |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру. 10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені анықтау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. Отбасылық құндылық дегеніміз не? «Серпілген сауал» әдісімен отбасы құндылығы туралы білетін ойларын ортаға салады.
Берілген сурет бойынша қандай ой түйдіңдер. Еліміздің ең басты ұлттық құндылықтары туралы пікірлеріңді ортаға салыңдар. Отбасыны ұлт құндылығы деп танудың себебі неде деп ойлайсыңдар?
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Тыңдалым мәтіні
тыңдалады. Тапсырма. Ж. Мұғалім мәтінді тыңдатады, оқушылар «INSERT» картасымен жұмыс жасайды:
Тапсырма. «Жылқы сұлбасы» стратегиясы.
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді жазыңыз. 2. Жылқының басына мәтіндегі негізгі ойды жазыңыз. 3. Жылқының ішкі құрылысына мәтіннің жазылу мақсатын жазыңыз. 4. Жылқының құйрығына мәтін бойынша қорытынды жазыңыз. Саралау. Деңгейі төмен оқушыларға мәтіндегі тірек сөздерді анықтату. Дескриптор: *мәтінді мұқият тыңдайды; *ұсынылған ақпаратты ИНСЕРТ әдісімен меңгереді; *мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; * мәтіннің жазылу мақсатын анықтайды; * мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; * қорытынды жазады. ҚБ
4-тапсырма. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Жеке жұмыс. Оқушылар мәтінді тыңдап отырып, «INSERT» картасымен жұмыс жасайды, кестедегі ақпаратты түртіп жазып отырады.
Оқушылар тақырыпқа байланысты тыңдалған мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойын анықтайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
- Диалог құрастырады; - Интонацияның құрамдас бөлігін дұрыс қолданады; - Тақырыпқа байланысты өлең не шығарма жазады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















