|
Бөлім: Ғасырлық туынды Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Абай жолы» роман- эпопеясындағы ғаламдық тақырыптар |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану (шығарма үзінділерімен жұмыс). 11.2.2.1 автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» роман- эпопеясындағы үзінділерді тапсырмалар орындау барысында орынды қолдану; Көпшілігі: өз көзқарасын дәлелдеу үшін әңгіме үзінділерін орынды қолданып, ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру, автор бейнесін анықтау; Кейбір оқушылар: көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану, автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау. |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылығын ояту. Үзінді мазмұнымен танысып, ондағы кейіпкерлерді анықтаңыздар. 1-үзінді
2-үзінді.
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Оқушылар үзінді мазмұнымен танысып, ондағы кейіпкерлерді анықтайды. Талдау аяқталған соң мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын сынып оқушыларымен бірлесе отырып анықтайды. Сабақ барысында мақсатты нәтижеге жету үшін тапсырмалар бойынша бағалау критерийін жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Мағынаны тану. Шығарма үзінділерімен жұмыс. 1-үзінді. Берілген үзіндіде Абай анасының сөзінен нені түйді? Айтылған ақылдың Абай әрекетіне қатысы болды ма?
2-үзінді. Алшынбайдың ақылы Құнанбай беделін ойлауы ма, әлде туысқандар арасындағы татулықты орнатуға бағытталған ба? Алшынбайдың ақылы Абайға қалай әсер етті? Қабылдаған шешімге көзқарасыңыз қандай?
ҚБ 3. Ой толғаныс. «Т» кестесі. Шығармаға ғаламдық тақырыптармен байланыстыра отырып жауап беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ
|
Сынып оқушылары шығарма үзінділерімен жұмыс жүргізеді.
Оқушылар үзінділерді түсініп оқиды; Әдеби шығармадағы көтерілген ғаламдық мәселелерді терең түсінеді; Өз көзқарасын танытады.
Шығармаға ғаламдық тақырыптармен байланыстыра отырып жауап береді.
|
ҚБ
«Жүрекше»
ҚБ
«Жүрекше» |
11-сынып Әдебиет хрестоматиясы
М. Әуезов «Абай жолы» романы
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Оқушылар топпен жұмыстарын сынып алдында қорғағаннан кейін, жеке «Білу қажет» кестесін толтырып, кері байланыс береді.
|
Кері байланыс парағы |
|||||||||
Дұрыс жауаптар:


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 20 «Абай жолы» роман- эпопеясындағы ғаламдық тақырыптар .docx
|
Бөлім: Ғасырлық туынды Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Абай жолы» роман- эпопеясындағы ғаламдық тақырыптар |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану (шығарма үзінділерімен жұмыс). 11.2.2.1 автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» роман- эпопеясындағы үзінділерді тапсырмалар орындау барысында орынды қолдану; Көпшілігі: өз көзқарасын дәлелдеу үшін әңгіме үзінділерін орынды қолданып, ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру, автор бейнесін анықтау; Кейбір оқушылар: көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану, автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау. |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылығын ояту. Үзінді мазмұнымен танысып, ондағы кейіпкерлерді анықтаңыздар. 1-үзінді
2-үзінді.
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Оқушылар үзінді мазмұнымен танысып, ондағы кейіпкерлерді анықтайды. Талдау аяқталған соң мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын сынып оқушыларымен бірлесе отырып анықтайды. Сабақ барысында мақсатты нәтижеге жету үшін тапсырмалар бойынша бағалау критерийін жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Мағынаны тану. Шығарма үзінділерімен жұмыс. 1-үзінді. Берілген үзіндіде Абай анасының сөзінен нені түйді? Айтылған ақылдың Абай әрекетіне қатысы болды ма?
2-үзінді. Алшынбайдың ақылы Құнанбай беделін ойлауы ма, әлде туысқандар арасындағы татулықты орнатуға бағытталған ба? Алшынбайдың ақылы Абайға қалай әсер етті? Қабылдаған шешімге көзқарасыңыз қандай?
ҚБ 3. Ой толғаныс. «Т» кестесі. Шығармаға ғаламдық тақырыптармен байланыстыра отырып жауап беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ
|
Сынып оқушылары шығарма үзінділерімен жұмыс жүргізеді.
Оқушылар үзінділерді түсініп оқиды; Әдеби шығармадағы көтерілген ғаламдық мәселелерді терең түсінеді; Өз көзқарасын танытады.
Шығармаға ғаламдық тақырыптармен байланыстыра отырып жауап береді.
|
ҚБ
«Жүрекше»
ҚБ
«Жүрекше» |
11-сынып Әдебиет хрестоматиясы
М. Әуезов «Абай жолы» романы
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Оқушылар топпен жұмыстарын сынып алдында қорғағаннан кейін, жеке «Білу қажет» кестесін толтырып, кері байланыс береді.
|
Кері байланыс парағы |
|||||||||
Дұрыс жауаптар:


шағым қалдыра аласыз







