|
Күні: |
Сынып: 11 |
||||||
|
Бөлім: « Ғасырлық туынды» |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ және әлем әдебиетіндегі құндылықтар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.3.1 - шығарманы көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік-эстетикалық тұрғыдан талдау; Көпшілігі: көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі (Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау) ІІ.Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Оқушылар эссе туралы түсінік қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану
Әдеби эссенің түрлері
Бүгін біз сабағымызда әдеби-талдау эссесін жазатын боламыз. Ол үшін әдеби-талдау эссесінің құрылымын еске түсірейік.
Тапсырма. «Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазыңыз.
Тапсырма. Құрылымы бойынша негізгі бөлімді жазыңыз.
Үлгі:
Дескриптор:
ҚБ Негізгі бөлімнің екінші бөлімін жазады.
Үлгі:
Қорытынды бөлім. Бұл
бөлімді тезиске оралу міндетті емес. Қорытынды бөлімде не
жазылады? Қорытынды бөлімнің
жазылуы. Үлгі:
ҚБ
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар әдеби эссенің түрлерімен танысады.
Оқушылар әдеби-талдау эссесінің құрылымын еске түсіреді.
«Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады.
Кіріспе бөлімнің құрылымымен танысады.
Кіріспе бөлім бойынша тақырыпты түсіну сөйлемін жазады; тақырыптың өзектілігін анықтап жазады; тезис жазады.
Әдеби-талдау эссе құрылымы бойынша негізгі бөлімді жазыңыз.
Негізгі бөлім бойынша тезисті қолдаушы пікір жазады; Аргументке дейінгі баяндау сөйлемін жазады; Аргумент жазады; Аргументті талдайды; Абзацты қорытындылаушы сөйлемді жазады; Негізгі бөлімнің бір абзацынан екінші абзацына өтетін сөйлемді жазады.
Негізгі бөлімнің екінші бөлімін жазады.
Тезисті қолдаушы пікірді жазады; Тезиске байланысты аргументті анықтайды; Аргументке талдау жасайды; Абзацты қорытындылаушы сөйлем жазады.
Қорытынды бөлімді жазады.
Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
М. Әуезов «Абай жолы» романы |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Мен нені түсінбедім? (Оқушылар стикерге өздерінің түсінбеген тұстарын, сұрақтарын жазып, мұғалімге қалдырады.) |
|
|||||
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 24 Қазақ және әлем әдебиетіндегі құндылықтар .docx
|
Күні: |
Сынып: 11 |
||||||
|
Бөлім: « Ғасырлық туынды» |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ және әлем әдебиетіндегі құндылықтар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.3.1 - шығарманы көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік-эстетикалық тұрғыдан талдау; Көпшілігі: көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: шығарманың идеясын көркемдік-эстетикалық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі (Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау) ІІ.Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Оқушылар эссе туралы түсінік қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану
Әдеби эссенің түрлері
Бүгін біз сабағымызда әдеби-талдау эссесін жазатын боламыз. Ол үшін әдеби-талдау эссесінің құрылымын еске түсірейік.
Тапсырма. «Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазыңыз.
Тапсырма. Құрылымы бойынша негізгі бөлімді жазыңыз.
Үлгі:
Дескриптор:
ҚБ Негізгі бөлімнің екінші бөлімін жазады.
Үлгі:
Қорытынды бөлім. Бұл
бөлімді тезиске оралу міндетті емес. Қорытынды бөлімде не
жазылады? Қорытынды бөлімнің
жазылуы. Үлгі:
ҚБ
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар әдеби эссенің түрлерімен танысады.
Оқушылар әдеби-талдау эссесінің құрылымын еске түсіреді.
«Абай жолы» роман-эпопеясын көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады.
Кіріспе бөлімнің құрылымымен танысады.
Кіріспе бөлім бойынша тақырыпты түсіну сөйлемін жазады; тақырыптың өзектілігін анықтап жазады; тезис жазады.
Әдеби-талдау эссе құрылымы бойынша негізгі бөлімді жазыңыз.
Негізгі бөлім бойынша тезисті қолдаушы пікір жазады; Аргументке дейінгі баяндау сөйлемін жазады; Аргумент жазады; Аргументті талдайды; Абзацты қорытындылаушы сөйлемді жазады; Негізгі бөлімнің бір абзацынан екінші абзацына өтетін сөйлемді жазады.
Негізгі бөлімнің екінші бөлімін жазады.
Тезисті қолдаушы пікірді жазады; Тезиске байланысты аргументті анықтайды; Аргументке талдау жасайды; Абзацты қорытындылаушы сөйлем жазады.
Қорытынды бөлімді жазады.
Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
М. Әуезов «Абай жолы» романы |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Мен нені түсінбедім? (Оқушылар стикерге өздерінің түсінбеген тұстарын, сұрақтарын жазып, мұғалімге қалдырады.) |
|
|||||
.
шағым қалдыра аласыз















