|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Абай жолы» роман-эпопеясының тарихи және көркемдік құндылығы. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.1 - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығарманы көркемдік құндылығына талдау; Көптеген оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Кейбір оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. -Балалар,бүгінгі сабағымыздың мақсаты - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген анықтамаларды сәйкестендіріп көрейік.
Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. «Оқиғалар тізбегі» әдісімен «Тайғақта» тарауы еске түсіріледі.
Үзінділермен танысыңыз.
Тапсырма. «Тайғақта» тарауында кездескен жаңа кейіпкерлерді, үзінділерде көтерілген мәселелерді анықтаңыз. Сіз үшін ең қызықты болған оқиғаны жазыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. «Қазына іздеу» әдісімен үзінділердегі көркемдегіш құралдарды анықтаңыз. Шығарманың көркемдік құндылығын бағалаңыз.
Дескриптор:
ҚБ |
«Оқиғалар тізбегі» әдісімен «Тайғақта» тарауы еске түсіріледі.
Оқушылар тарау бойынша үзінділермен танысады.
Үзінділермен танысып, ой түйіндейді.
3-үзіндімен танысады.
4-үзінді.
«Тайғақта» тарауында кездескен жаңа кейіпкерлерді, үзінділерде көтерілген мәселелерді анықтаңыз. Сіз үшін ең қызықты болған оқиғаны жазыңыз. Оқушылар тараудағы кездескен жаңа кейіпкерлерді анықтайды; үзінділердегі көтерілген мәселені анықтайды; өзіне ұнаған қызықты оқиғасын жазып, себебін түсіндіреді.
А. Байтұрсынұлының тілді көркемдеу, ажарлауға байланысты пікірімен танысып, ой түйіндейді.
«Қазына іздеу» әдісімен үзінділердегі көркемдегіш құралдарды анықтаңыз. Шығарманың көркемдік құндылығын бағалаңыз.
|
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет хрестоматиясы https://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/24159/
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Ой толғаныс. Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдаңыз, баға беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ |
Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдап, бағалайды..
|
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
3 негізгі ақпарат 2 маңызды факті 1 қорытынды
|
|
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Тарауды оқу. |
|
|||||||||||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 25 «Абай жолы» роман-эпопеясының тарихи және көркемдік құндылығы.docx
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Абай жолы» роман-эпопеясының тарихи және көркемдік құндылығы. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.1 - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығарманы көркемдік құндылығына талдау; Көптеген оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Кейбір оқушылар: шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. -Балалар,бүгінгі сабағымыздың мақсаты - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген анықтамаларды сәйкестендіріп көрейік.
Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. «Оқиғалар тізбегі» әдісімен «Тайғақта» тарауы еске түсіріледі.
Үзінділермен танысыңыз.
Тапсырма. «Тайғақта» тарауында кездескен жаңа кейіпкерлерді, үзінділерде көтерілген мәселелерді анықтаңыз. Сіз үшін ең қызықты болған оқиғаны жазыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. «Қазына іздеу» әдісімен үзінділердегі көркемдегіш құралдарды анықтаңыз. Шығарманың көркемдік құндылығын бағалаңыз.
Дескриптор:
ҚБ |
«Оқиғалар тізбегі» әдісімен «Тайғақта» тарауы еске түсіріледі.
Оқушылар тарау бойынша үзінділермен танысады.
Үзінділермен танысып, ой түйіндейді.
3-үзіндімен танысады.
4-үзінді.
«Тайғақта» тарауында кездескен жаңа кейіпкерлерді, үзінділерде көтерілген мәселелерді анықтаңыз. Сіз үшін ең қызықты болған оқиғаны жазыңыз. Оқушылар тараудағы кездескен жаңа кейіпкерлерді анықтайды; үзінділердегі көтерілген мәселені анықтайды; өзіне ұнаған қызықты оқиғасын жазып, себебін түсіндіреді.
А. Байтұрсынұлының тілді көркемдеу, ажарлауға байланысты пікірімен танысып, ой түйіндейді.
«Қазына іздеу» әдісімен үзінділердегі көркемдегіш құралдарды анықтаңыз. Шығарманың көркемдік құндылығын бағалаңыз.
|
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет хрестоматиясы https://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/24159/
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Ой толғаныс. Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдаңыз, баға беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ |
Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдап, бағалайды..
|
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
3 негізгі ақпарат 2 маңызды факті 1 қорытынды
|
|
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Тарауды оқу. |
|
|||||||||||||||||||

шағым қалдыра аласыз












