|
Бөлім: Аңызбен өрілген көркем сөз |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Сынып: 10 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұ. Есдәулетов «Біз -түркілерміз» өлеңінің заманауи жаңашылдығы. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.1 шығарманы мазмұндас туындылардың үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. 10.3.2.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығарманы көркемдік құндылығына талдау, шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Көптеген оқушылар: шығарманы мазмұндас туындылардың үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау; Кейбір оқушылар: көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. -Балалар,бүгінгі сабағымыздың мақсаты - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген анықтамаларды сәйкестендіріп көрейік.
Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Оқушылар Асхат Қылышбектің «Біз қазақпыз» өлеңі (әуенін қосып тыңдатуға болады) мен Ұлықбек Есдәулеттің «Біз түркілерміз» өлеңін түсініп оқиды.
«Венн диаграммасы» арқылы салыстыру.
Д
ҚБ 2-тапсырма. «Пирамидалық талқылау» стратегиясына сүйеніп, екі автордың өлеңдері бойынша білім жинаңыз. Шарты: оқиғадағы әрекеттерді пирамида түрінде жазып шығу керек.
Қадамдары:
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар Асхат Қылышбектің «Біз қазақпыз» өлеңі (әуенін қосып тыңдатуға болады) мен Ұлықбек Есдәулеттің «Біз түркілерміз» өлеңін түсініп оқиды. Өлеңдерді салыстырып талдайды; Ұқсастығы мен айырмашылықтарын таба алады. «Пирамидалық талқылау» стратегиясына сүйеніп, екі автордың өлеңдері бойынша білім жинаңыз. Шарты: оқиғадағы әрекеттерді пирамида түрінде жазып шығу керек. |
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
|
Әдебиет хрестоматиясы
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Ой толғаныс. Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдаңыз, баға беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ |
Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдап, бағалайды..
|
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 28 Ұ. Есдәулетов «Біз -түркілерміз» өлеңінің заманауи жаңашылдығы.docx
|
Бөлім: Аңызбен өрілген көркем сөз |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Сынып: 10 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұ. Есдәулетов «Біз -түркілерміз» өлеңінің заманауи жаңашылдығы. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.1 шығарманы мазмұндас туындылардың үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. 10.3.2.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығарманы көркемдік құндылығына талдау, шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстыру; Көптеген оқушылар: шығарманы мазмұндас туындылардың үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау; Кейбір оқушылар: көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. -Балалар,бүгінгі сабағымыздың мақсаты - шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. Бұл туралы біз өткен сабақтардың бірінде тоқталып өткен болатынбыз. Олай болса, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы деп нені айтамыз? Еске түсіріп, берілген анықтамаларды сәйкестендіріп көрейік.
Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар ұсынылған сызбаны талдап, талқылап береді, өз пікірлерін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау. ҚБ
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Оқушылар Асхат Қылышбектің «Біз қазақпыз» өлеңі (әуенін қосып тыңдатуға болады) мен Ұлықбек Есдәулеттің «Біз түркілерміз» өлеңін түсініп оқиды.
«Венн диаграммасы» арқылы салыстыру.
Д
ҚБ 2-тапсырма. «Пирамидалық талқылау» стратегиясына сүйеніп, екі автордың өлеңдері бойынша білім жинаңыз. Шарты: оқиғадағы әрекеттерді пирамида түрінде жазып шығу керек.
Қадамдары:
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар Асхат Қылышбектің «Біз қазақпыз» өлеңі (әуенін қосып тыңдатуға болады) мен Ұлықбек Есдәулеттің «Біз түркілерміз» өлеңін түсініп оқиды. Өлеңдерді салыстырып талдайды; Ұқсастығы мен айырмашылықтарын таба алады. «Пирамидалық талқылау» стратегиясына сүйеніп, екі автордың өлеңдері бойынша білім жинаңыз. Шарты: оқиғадағы әрекеттерді пирамида түрінде жазып шығу керек. |
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
|
Әдебиет хрестоматиясы
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Ой толғаныс. Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдаңыз, баға беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ |
Шығармадағы тарихи құндылықты «5 W» әдісімен талдап, бағалайды..
|
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


ескрипторлар:




