|
Бөлім: Ғасырлық туынды. |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау: |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының маған әсері |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - көркем шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы бойынша шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту «Интервью» әдісі Оқушылар шеңберге тұрып жұптасады. Мұғалім оқушыларға екі түрлі қима қағаз ұсынады. Микрофон – сұхбат беруші Чек-лист – сұхбат алушы
Мұғалім оқушыларға кесте ұсынады. Осы кестеге қарай отырып оқушылар өзара сұхбат жүргізіп, кейіпкерлер образына талдау жасайды. Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен жай-күйіне қатысты үзінділерді оқи отырып, қай кейіпкерге қатысты екенін анықтап, кейіпкердің сипатына 1-2 сөйлеммен ғана талдау жасаңыздар.
|
Оқушылар шеңберге тұрып жұптасады. Мұғалім оқушыларға екі түрлі қима қағаз ұсынады. Осы кестеге қарай отырып оқушылар өзара сұхбат жүргізіп, кейіпкерлер образына талдау жасайды.
Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен жай-күйіне қатысты үзінділерді оқи отырып, қай кейіпкерге қатысты екенін анықтап, кейіпкердің сипатына 1-2 сөйлеммен ғана талдау жасаңыздар.
|
ҚБ
|
11-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану. «Мен таныған образ» Жұпта кейіпкерді таңдау арқылы кейіпкердің тарауда байқаған ерекше мінезі мен қасиетін анықтап, дәлел келтіріңіздер. Анықталған әрекетке қатысты өзіндік көзқарастарыңызды білдіріңіздер.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Шығармашылық жұмыс Кейіпкерлер әлемі сыр шертеді Оқушылар топта бір тақырыпты таңдап шағын зерттеу жұмысын жүргізеді. Тапсырма: Кейіпкерлер және олар арқылы танылатын құндылықтар турасында пікір білдіріп, дәлелдер келтіріп, шағын жоба жұмысын жазыңыз.
«Галереяда ой шарлау» Әр топ өз жұмысын сынып қабырғасына іледі. Оқушылар сағат тілінің бағыты бойынша «Галереяда» орналасқан материалдармен танысып стикерге кері байланыс жазып қалдырады. Дескриптор:
ҚБ |
Жұпта кейіпкерді таңдау арқылы кейіпкердің тарауда байқаған ерекше мінезі мен қасиетін анықтап, дәлел келтіріңіздер. Анықталған әрекетке қатысты өзіндік көзқарастарыңызды білдіріңіздер.
Оқушылар топта бір тақырыпты таңдап шағын зерттеу жұмысын жүргізеді. Тапсырма: Кейіпкерлер және олар арқылы танылатын құндылықтар турасында пікір білдіріп, дәлелдер келтіріп, шағын жоба жұмысын жазыңыз. |
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет хрестоматиясы
Қима қағаздар
Таратпа материал
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
Рефлексия Бүгінгі сабақтан өміріме қажетті қандай ой түйдіңіз? Қандай дағдыларыңызды дамыта алдыңыз? Қай топтың жұмысы сізге ерекше ұнады? Неге? Келесі сабаққа қандай ұсыныс айтасыз? |
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 29 М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының маған әсері.docx
№ 29 М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының маған әсері.docx
|
Бөлім: Ғасырлық туынды. |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау: |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының маған әсері |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - көркем шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы бойынша шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту «Интервью» әдісі Оқушылар шеңберге тұрып жұптасады. Мұғалім оқушыларға екі түрлі қима қағаз ұсынады. Микрофон – сұхбат беруші Чек-лист – сұхбат алушы
Мұғалім оқушыларға кесте ұсынады. Осы кестеге қарай отырып оқушылар өзара сұхбат жүргізіп, кейіпкерлер образына талдау жасайды. Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен жай-күйіне қатысты үзінділерді оқи отырып, қай кейіпкерге қатысты екенін анықтап, кейіпкердің сипатына 1-2 сөйлеммен ғана талдау жасаңыздар.
|
Оқушылар шеңберге тұрып жұптасады. Мұғалім оқушыларға екі түрлі қима қағаз ұсынады. Осы кестеге қарай отырып оқушылар өзара сұхбат жүргізіп, кейіпкерлер образына талдау жасайды.
Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен жай-күйіне қатысты үзінділерді оқи отырып, қай кейіпкерге қатысты екенін анықтап, кейіпкердің сипатына 1-2 сөйлеммен ғана талдау жасаңыздар.
|
ҚБ
|
11-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану. «Мен таныған образ» Жұпта кейіпкерді таңдау арқылы кейіпкердің тарауда байқаған ерекше мінезі мен қасиетін анықтап, дәлел келтіріңіздер. Анықталған әрекетке қатысты өзіндік көзқарастарыңызды білдіріңіздер.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Шығармашылық жұмыс Кейіпкерлер әлемі сыр шертеді Оқушылар топта бір тақырыпты таңдап шағын зерттеу жұмысын жүргізеді. Тапсырма: Кейіпкерлер және олар арқылы танылатын құндылықтар турасында пікір білдіріп, дәлелдер келтіріп, шағын жоба жұмысын жазыңыз.
«Галереяда ой шарлау» Әр топ өз жұмысын сынып қабырғасына іледі. Оқушылар сағат тілінің бағыты бойынша «Галереяда» орналасқан материалдармен танысып стикерге кері байланыс жазып қалдырады. Дескриптор:
ҚБ |
Жұпта кейіпкерді таңдау арқылы кейіпкердің тарауда байқаған ерекше мінезі мен қасиетін анықтап, дәлел келтіріңіздер. Анықталған әрекетке қатысты өзіндік көзқарастарыңызды білдіріңіздер.
Оқушылар топта бір тақырыпты таңдап шағын зерттеу жұмысын жүргізеді. Тапсырма: Кейіпкерлер және олар арқылы танылатын құндылықтар турасында пікір білдіріп, дәлелдер келтіріп, шағын жоба жұмысын жазыңыз. |
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет хрестоматиясы
Қима қағаздар
Таратпа материал
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
Рефлексия Бүгінгі сабақтан өміріме қажетті қандай ой түйдіңіз? Қандай дағдыларыңызды дамыта алдыңыз? Қай топтың жұмысы сізге ерекше ұнады? Неге? Келесі сабаққа қандай ұсыныс айтасыз? |
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















