|
САБАҚ: 2 |
Мектеп: |
||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
Оқытушының аты-жөні: Байырова Ж. Р. |
||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||
|
Бөлім |
Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жырдың тақырыбы мен идеясы. Заман көрінісі, заман бейнесі |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушы автор бейнесін анықтайды; Көптеген оқушы автор бейнесіне талдайды; Кейбір оқушы автор бейнесіне қатысты негізгі ойларға талдау жасайды. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары 5 топқа бөлінеді. Қызығушылықты ояту. Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді.
Бұл заттардың кімге тән екенін анықтау және атауларын, не үшін қолданылатынын анықтату. Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді. Сабақтың мақсатын, тақырыбын, бағалау критерийін анықтайды. |
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Мағынаны тану. Оқушыларға автор бейнесін талдау, идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтау үшін топтық тапсырмалар беріледі. Топтар жұмысын А3 форматындағы қағазға жазып, сынып қабырғасына іледі. Тапсырма: Берілген ойды топта талқылай отырып, себебін анықтаңыздар. 1-топ: Автор – оқиғаны баяндаушы, себебі ... 2-топ: Автор батырлардың ерлігін бұрынғы батырлар жыры дәстүрінде бейнелейді, себебі ... 3-топ: Автор – заман шындығын тебірене жырлаушы, себебі ... 4-топ: Автор – ұлт-азаттық көтерілістің жыршысы, себебі ... 5-топ: Автор – өмір шындығын көркем шындыққа айналдырды, себебі ...
«Әткеншек» әдісі Топ оқушылары бірлесе жүріп, әр топтың жұмысымен танысады, топ болып талқылайды, қажеттілігіне қарай толықтырады.
Кері байланыс Қай жауап көңіліңізден шықты? Неліктен? (Оқушылар өзінің жеке пікірін білдіруге, бағалауға мүмкіндік алады.) Тапсырма. Жұптық жұмыс. Жырда берілген үзінді туралы өз ойыңызды, пікіріңізді білдіріңіз.
Ендігі жерде
сөйлейін
Елден бұрын
Нысанбай
Кері байланыс Ақынның бұдан кейінгі тағдыры қалай өрбіді? (Оқушылардың болжамы, оқыған мәліметтері туралы сұралып, қосымша ізденуге тапсырма ретінде беріледі.)
Ж «Нысанбай жырау – ұлт-азаттық көтерілістің жыршысы» тақырыбында автордың ақындық, адамдық бейнесіне баға беріңіз.
Бірін-бірі бағалау ЖЖ Жұпта көз жүгірте оқу арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. 1 сәтті тұсы – 1 толықтыратын тұсы –
|
Оқушыларға автор бейнесін талдау, идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтау үшін топтық тапсырмалар беріледі.
береді.
Оқушылар жұппен орындайды.
Жеке жұмыс |
ҚБ «Нысана»
ҚБ
«Нысана»
ҚБ
«Нысана»
|
Тапсырма қағаздары
|
|||||||||||||
|
2 минут
|
Рефлексия Мен нені түсінбедім? (Оқушылар стикерге өздерінің түсінбеген тұстарын, сұрақтарын жазып, мұғалімге қалдырады.) |
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 2 Жырдың тақырыбы мен идеясы. Заман көрінісі, заман бейнесі.docx
№ 2 Жырдың тақырыбы мен идеясы. Заман көрінісі, заман бейнесі.docx
|
САБАҚ: 2 |
Мектеп: |
||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
Оқытушының аты-жөні: Байырова Ж. Р. |
||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||
|
Бөлім |
Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жырдың тақырыбы мен идеясы. Заман көрінісі, заман бейнесі |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушы автор бейнесін анықтайды; Көптеген оқушы автор бейнесіне талдайды; Кейбір оқушы автор бейнесіне қатысты негізгі ойларға талдау жасайды. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары 5 топқа бөлінеді. Қызығушылықты ояту. Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді.
Бұл заттардың кімге тән екенін анықтау және атауларын, не үшін қолданылатынын анықтату. Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді. Сабақтың мақсатын, тақырыбын, бағалау критерийін анықтайды. |
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Мағынаны тану. Оқушыларға автор бейнесін талдау, идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтау үшін топтық тапсырмалар беріледі. Топтар жұмысын А3 форматындағы қағазға жазып, сынып қабырғасына іледі. Тапсырма: Берілген ойды топта талқылай отырып, себебін анықтаңыздар. 1-топ: Автор – оқиғаны баяндаушы, себебі ... 2-топ: Автор батырлардың ерлігін бұрынғы батырлар жыры дәстүрінде бейнелейді, себебі ... 3-топ: Автор – заман шындығын тебірене жырлаушы, себебі ... 4-топ: Автор – ұлт-азаттық көтерілістің жыршысы, себебі ... 5-топ: Автор – өмір шындығын көркем шындыққа айналдырды, себебі ...
«Әткеншек» әдісі Топ оқушылары бірлесе жүріп, әр топтың жұмысымен танысады, топ болып талқылайды, қажеттілігіне қарай толықтырады.
Кері байланыс Қай жауап көңіліңізден шықты? Неліктен? (Оқушылар өзінің жеке пікірін білдіруге, бағалауға мүмкіндік алады.) Тапсырма. Жұптық жұмыс. Жырда берілген үзінді туралы өз ойыңызды, пікіріңізді білдіріңіз.
Ендігі жерде
сөйлейін
Елден бұрын
Нысанбай
Кері байланыс Ақынның бұдан кейінгі тағдыры қалай өрбіді? (Оқушылардың болжамы, оқыған мәліметтері туралы сұралып, қосымша ізденуге тапсырма ретінде беріледі.)
Ж «Нысанбай жырау – ұлт-азаттық көтерілістің жыршысы» тақырыбында автордың ақындық, адамдық бейнесіне баға беріңіз.
Бірін-бірі бағалау ЖЖ Жұпта көз жүгірте оқу арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. 1 сәтті тұсы – 1 толықтыратын тұсы –
|
Оқушыларға автор бейнесін талдау, идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөлін анықтау үшін топтық тапсырмалар беріледі.
береді.
Оқушылар жұппен орындайды.
Жеке жұмыс |
ҚБ «Нысана»
ҚБ
«Нысана»
ҚБ
«Нысана»
|
Тапсырма қағаздары
|
|||||||||||||
|
2 минут
|
Рефлексия Мен нені түсінбедім? (Оқушылар стикерге өздерінің түсінбеген тұстарын, сұрақтарын жазып, мұғалімге қалдырады.) |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















