Материалдар / № 2 Қазақстан – әлемдік кеңістікте.docx 10-сынып.қазақ тіліҚГБ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

№ 2 Қазақстан – әлемдік кеңістікте.docx 10-сынып.қазақ тіліҚГБ

Материал туралы қысқаша түсінік
10.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау; 10.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қараша 2024
183
7 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Экономикалық интеграция – бүгінгі күннің даму үрдісі.

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП:

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан – әлемдік кеңістікте

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау;

10.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: графиктік мәтінді түсініп жазу;

Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу;

Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу.

Бағалау критерийі

  • Графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды;

  • Мәтін құрылымын сақтайды.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы





























Сабақтың ортасы





































Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал.

ОҚЫЛЫМ АЛДЫ

«Ротация» әдісі. Әр топқа бір сұрақ жазылған парақ беріледі. Әр топ түрлі түсті қалам мен жауап жазып, бір-бірімен алмастырады.

1. Қазақстан қандай сыртқы саясат жүргізуде?

2. Қазақстанның ядролық қарудан бас тартуы нені білдіреді?

3. Жас мемлекетіміздің әлемдегі алпауыт елдер мен қарым-қатынасы қандай? (оқушылар жауабы тыңдалады).

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді суретпен байланыстырып оқып, талқылаңдар. Еліміздің сыртқы саясатта ұстанатын стратегиясын тізбектеп, кесте құрыңдар.

Оқылым мәтіні бойынша кестені толтырыңдар.

Дескриптор:

  • мәтіндегі маңызды ақпараттарды анықтайды;

  • кестеге түсіреді;

  • ақпараттарды талдап жазады.

ҚБ

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 4-тапсырма. Берілген сөздерден ғылыми-көпшілік стильдегі шағын мәтін құрастырыңдар. Жұптасып, бір-біріңнің жұмыстарыңа логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.

Капитал, бәсекелес, кеден, серіктес, төраға, қаржы,

сала, қызмет.

5-тапсырма. Қазақстан ЕО-ға төрағалық етсе, қандай жоспар ұсынар едіңдер? Сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.

Дескриптор:

  • Берілген сөздерден ғылыми-көпшілік стильдегі шағын мәтін құрастырады;

  • бір-бірінің жұмыстарына логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялайды;

  • Сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады.

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.



Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.



Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.


Мәтінді суретпен байланыстырып оқып, талқылаңдар. Еліміздің сыртқы саясатта ұстанатын стратегиясын тізбектеп, кесте құрыңдар.










Оқушылар мәтіндегі ақпаратпен танысып, мәліметтерді кестеге түсіреді.








Берілген сөздерден ғылыми-көпшілік стильдегі шағын мәтін құрастырыңдар. Жұптасып, бір-біріңнің жұмыстарыңа логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.






ҚБ «Одағайлар» әдісі

Оооооо! – тамаша жауап;

Оййййй! – төмен жауап




























ҚБ









ҚБ






10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы


















10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы


(e-history.kz)






































Рефлексия





Кері байланыс:

Үй тапсырмасы: 6-тапсырма



































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!