|
Бөлім тақырыбы: Индустрияландыру: ұлттық өндіріс. Сөз мәдениеті. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұлпар – Тальго |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, негізгі үрдістерді анықтау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: мәтіндегі ақпаратты кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілермен түсіндіру, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі ақпаратты кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілермен түсіндіру, өз көзқарасын таныту, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін, өйткені сен жақсы адамсың!». Осылай бір-біріне сенім білдіреді.
Қызығушылықты ояту: «Визуалды айғақтар» әдісі. Оқушылар берілген суреттердің белгілеріне байланысты топтастырады.
Мұғалім оқушылардың ойын тақырыпқа алып келу мақсатында төмендегі сұрақтарды қояды: 1. Тальго вагондары туралы не білесіңдер? 2. Болашақта пойыздың қандай моделін ұсынар едіңдер? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар жағымдыпсихологиялық ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген суреттердің белгілеріне байланысты топтастырады. Оқушылар тақырыпқа алып келу мақсатында сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
Тақырыпқа қажетті сөздер тізбегі |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді «Бағытталған оқу» әдісімен оқыңдар. Мәтіндегі ақпаратты кесте арқылы түсіндіріңдер.
1-тапсырма. Мәтіндегі жылдар мен оқиғалар, сандық деректерді анықтап жазыңдар.
2) Оқулықтағы 4-тапсырма. Графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, «Көлік инфрақұрылымы қалай дамымақ?» тақырыбына мәтін жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. «Салыстырмалы карта» әдісі мен «Кешегі және бүгінгі темір жол торабы» тақырыбын талқылап, сұхбаттасыңдар. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
жазып шығады. Әркім жазған тірек сөздерін ортаға шығып оқып береді де тақтаға жапсырып қояды. |
Оқушылар мәтінді «Бағытталған оқу» әдісімен оқиды. Мәтіндегі ақпаратты кесте арқылы түсіндіреді.
Мәтіндегі жылдар мен оқиғалар, сандық деректерді анықтап жазады.
Графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, «Көлік инфрақұрылымы қалай дамымақ?» тақырыбына мәтін жазады.
«Салыстырмалы карта» әдісі мен «Кешегі және бүгінгі темір жол торабы» тақырыбын талқылап, сұхбаттасады. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды.
«Аялы алақан» стратегиясы бойынша тақырыпқа негіз болып отырған тірек сөздерді анықтап, әр саусаққа жазып шығады. Әркім жазған тірек сөздерін ортаға шығып оқып береді де тақтаға жапсырып қояды. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
(Д.Бітікова)
10-сынып қазақ тілі
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Кері байланыс: Кері байланысты «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асыруға
болады. 7-тапсырма. |
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 2 Тұлпар – Тальго .docx ЖМБ.10-сынып
№ 2 Тұлпар – Тальго .docx ЖМБ.10-сынып
|
Бөлім тақырыбы: Индустрияландыру: ұлттық өндіріс. Сөз мәдениеті. |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұлпар – Тальго |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, негізгі үрдістерді анықтау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: мәтіндегі ақпаратты кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілермен түсіндіру, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі ақпаратты кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілермен түсіндіру, өз көзқарасын таныту, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін, өйткені сен жақсы адамсың!». Осылай бір-біріне сенім білдіреді.
Қызығушылықты ояту: «Визуалды айғақтар» әдісі. Оқушылар берілген суреттердің белгілеріне байланысты топтастырады.
Мұғалім оқушылардың ойын тақырыпқа алып келу мақсатында төмендегі сұрақтарды қояды: 1. Тальго вагондары туралы не білесіңдер? 2. Болашақта пойыздың қандай моделін ұсынар едіңдер? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар жағымдыпсихологиялық ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген суреттердің белгілеріне байланысты топтастырады. Оқушылар тақырыпқа алып келу мақсатында сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
Тақырыпқа қажетті сөздер тізбегі |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді «Бағытталған оқу» әдісімен оқыңдар. Мәтіндегі ақпаратты кесте арқылы түсіндіріңдер.
1-тапсырма. Мәтіндегі жылдар мен оқиғалар, сандық деректерді анықтап жазыңдар.
2) Оқулықтағы 4-тапсырма. Графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, «Көлік инфрақұрылымы қалай дамымақ?» тақырыбына мәтін жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. «Салыстырмалы карта» әдісі мен «Кешегі және бүгінгі темір жол торабы» тақырыбын талқылап, сұхбаттасыңдар. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
жазып шығады. Әркім жазған тірек сөздерін ортаға шығып оқып береді де тақтаға жапсырып қояды. |
Оқушылар мәтінді «Бағытталған оқу» әдісімен оқиды. Мәтіндегі ақпаратты кесте арқылы түсіндіреді.
Мәтіндегі жылдар мен оқиғалар, сандық деректерді анықтап жазады.
Графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, «Көлік инфрақұрылымы қалай дамымақ?» тақырыбына мәтін жазады.
«Салыстырмалы карта» әдісі мен «Кешегі және бүгінгі темір жол торабы» тақырыбын талқылап, сұхбаттасады. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды.
«Аялы алақан» стратегиясы бойынша тақырыпқа негіз болып отырған тірек сөздерді анықтап, әр саусаққа жазып шығады. Әркім жазған тірек сөздерін ортаға шығып оқып береді де тақтаға жапсырып қояды. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
(Д.Бітікова)
10-сынып қазақ тілі
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Кері байланыс: Кері байланысты «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асыруға
болады. 7-тапсырма. |
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















