|
Бөлім:Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстанда жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.4.1 - тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау; 8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ғылыми стиль ерекшелігін түсіну, публицистикалық стиль ерекшелігін түсіну, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің жасалу ерекшелігін түсіну; Көпшілігі: тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыру, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану; Кейбір оқушылар: тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру, сабақ мақсатын хабарлау, бағалау критерийімен таныстыру. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады. Оқушылар ой тұжырымдайды, өз пікірлерін білдіреді.
Дескриптор:
ҚБ
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
1-мәтін. Оқулықтағы оқылым мәтіні (127-бет). 2-мәтін. Оқулықтағы оқылым мәтіні (127-бет). Екі мәтінді салыстыра отырып, стильге тән ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады. 1-мәтін
2-мәтін
Екі мәтінді салыстырыңыз. Кестені толтырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН.
2-тапсырма. Оқылым мәтінінен
баяндауыштарды анықтап, жасалу жолы мен құрылысына қарай
талдаңдар. Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.Артық болмас білгенің мәтінін оқиды. Мәтін бойынша деңгейлік тапсырманы орындайды. 5-тапсырма. 1-деңгей. *берілген мәтіндегі 3 тірек сөзді табыңдар; *мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар; *мәтінге басқа тақырып таңдаңдар. 2-деңгей. *мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытынды таңдаңдар; *мәтіннің 3 сөйлемінен тұрлаулы мүшелерді табыңдар; *автордың пікірін білдіретін ақпаратты таңдаңдар. 3-деңгей. *мәтіндегі ақпаратты/жағымсыз, жағымды/ бағалайтын 4 сөзді таңдаңдар; *мәтіндегі себеп-салдарлық байланысты таңдаңдар. *мәтіндегі маңызды 4 сөйлемді анықтаңдар; *тақырыпұа қатысты қосымша ақпаратты анықтаңдар. Дескриптор: 1-деңгей бойынша:
2-деңгей бойынша:
3-деңгей бойынша:
4 сөзді таңдайды;
ҚБ |
Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Тақырыпқа байланысты берілген мәтінмен танысып, ой түйеді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқушылар оқылым мәтіндерімен танысып, екі мәтінді салыстырады.
Кестені толтырады.
Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды.
Оқушылар мәтін бойынша деңгейлік тапсырманы орындайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
https://www.inform.kz/kz/kuralaydyn-salkyny-ham-kiiktin-kiesi_a3024267
«Егемен Қазақстан» газетінен
Думан Анаш
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Жетістік баспалдағы Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 3 Қазақстанда жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер..docx
|
Бөлім:Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты - жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстанда жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.4.1 - тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау; 8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ғылыми стиль ерекшелігін түсіну, публицистикалық стиль ерекшелігін түсіну, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің жасалу ерекшелігін түсіну; Көпшілігі: тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыру, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану; Кейбір оқушылар: тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау, тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру, сабақ мақсатын хабарлау, бағалау критерийімен таныстыру. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады. Оқушылар ой тұжырымдайды, өз пікірлерін білдіреді.
Дескриптор:
ҚБ
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
1-мәтін. Оқулықтағы оқылым мәтіні (127-бет). 2-мәтін. Оқулықтағы оқылым мәтіні (127-бет). Екі мәтінді салыстыра отырып, стильге тән ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады. 1-мәтін
2-мәтін
Екі мәтінді салыстырыңыз. Кестені толтырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН.
2-тапсырма. Оқылым мәтінінен
баяндауыштарды анықтап, жасалу жолы мен құрылысына қарай
талдаңдар. Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.Артық болмас білгенің мәтінін оқиды. Мәтін бойынша деңгейлік тапсырманы орындайды. 5-тапсырма. 1-деңгей. *берілген мәтіндегі 3 тірек сөзді табыңдар; *мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар; *мәтінге басқа тақырып таңдаңдар. 2-деңгей. *мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытынды таңдаңдар; *мәтіннің 3 сөйлемінен тұрлаулы мүшелерді табыңдар; *автордың пікірін білдіретін ақпаратты таңдаңдар. 3-деңгей. *мәтіндегі ақпаратты/жағымсыз, жағымды/ бағалайтын 4 сөзді таңдаңдар; *мәтіндегі себеп-салдарлық байланысты таңдаңдар. *мәтіндегі маңызды 4 сөйлемді анықтаңдар; *тақырыпұа қатысты қосымша ақпаратты анықтаңдар. Дескриптор: 1-деңгей бойынша:
2-деңгей бойынша:
3-деңгей бойынша:
4 сөзді таңдайды;
ҚБ |
Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биоалуантүрлілікті сақтау туралы, қалай қорғауға болатындығына қатысты сөздер, сөз тіркестері, сөйлемдер айтады.
Тақырыпқа байланысты берілген мәтінмен танысып, ой түйеді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқушылар оқылым мәтіндерімен танысып, екі мәтінді салыстырады.
Кестені толтырады.
Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырмалар орындайды.
Оқушылар мәтін бойынша деңгейлік тапсырманы орындайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
https://www.inform.kz/kz/kuralaydyn-salkyny-ham-kiiktin-kiesi_a3024267
«Егемен Қазақстан» газетінен
Думан Анаш
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Жетістік баспалдағы Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















