|
Білім беру ұйымының атауы |
"Жаңғызтөбе орта мектеп-балабақша кешені" КММ-сі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстанның көрікті жерлері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тельжанова Қарлығаш Советхановна |
|||||
|
Күні: |
28.11.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47сабақ.Құрама септерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.8 құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді шығаруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау: Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Дұрыс - бұрыс әдісі 32+24= 75 / тұрады/ 13+21=34 /отырады/ 20+30=45 / тұрады/ 100-48=52 /тұрады / Сұрақ - жауап әдісі арқылы өткен сабақты қайталау Балалар,біз сіздермен қандай есеп түрлерімен таныстық 1.Жай есеп дегеніміз не? 2.Құрама есеп дегеніміз не? Тақырыпты аш "Этно шеңбер" арқылы тақырыпты ашады. 20-10= 10 Қ 70-20=50 С 50+50 = 100 Ұ 80-50=30 Е 60+10 = 70 Р 90 -90= 0П 45+10= 55 А 10+10 = 20 М 30+15= 45 А 70 + 10=80 Е Тақырыбы: Құрама есептер Жаңа тақырып 1-тапсырма: Мүғалімнің түсіндірмесі Есепті шығар Қысқаша жазба түрінде шығару. Бурабайға – 12 бала. Жасыбайға – 13 бала. Ересек адам – 2 Барлығы – ? адам. Ш: 12 + 13 + 2 = 27 Ж: барлығы 27 адам. 2-тапсырма: Топтық жұмыс «Оқжетпес» ш. – 50 адам «Алтынай» ш. – 40 адам Үйіне кетті – 30 адам Қалды – ? адам Шешуі: (50 + 40) – 30 = 60 Жауабы: шипажайларда 60 адам қалды. Ұлттық оюмен домино ойыны. Күй қосылып тұрады Жұптық жұмыс: "Шаңырақ" әдісі арқылы салыстыру тапсырмаларын орындау 56-17 < 27+14 80-46 = 72-38 100-72 < 15+19 Тақтамен жұмыс С-27=63 75-х=39 а+38=61 С=63+27 х=75-39 а= 61-38 С=90 х=36 а=23 90-27=63 75-36=39 23+38=61 63=63 39=39 61=61 Топтық жұмыс. "Кім жылдам"
Қандай фигуралар бар-Үшбұрыштар, тәктөртбұрыш, төртбұрыштар Барлықүшбұрыш саны:6+ 4 + 2= 12 Тіктөртбұрыштар саны - 1
Сұрақ - жауап арқылы Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Г Назерке-19 Айбек-?,9сөз кем (13+19)-9=32-9=23 Жауабы: Айбек 23сөз атады Сұрақ менен, жауап сізден
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын оқып береді Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады. Өрнектерді шығарады Мұғалім сурет арқылы бүгінгі тақырыпты ашып өтеді. Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы жұппен бірігіп орындайды Теңдеуді шешеді Қима қағаздарды ойланып құрастырады,үшбұрыштар мен төртбұрыштардың санын жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру 1)Бірінші өрнектің мәнін табады 1б 2)Екінші өрнектің мәнін табады 1б 3)Үшінші өрнектің мәнін табады 1б 4)Төртінші өрнектің мәнін табады 1б Дескриптор: 1)Бірінші сұраққа жауап береді 1б 2)Екінші сұраққа жауап береді 1б ҚБ: Шапалақтау әдісі Дескриптор: 1.Есепті қысқаша жазба түрінде жазады-1б 2.Сұрағын анықтайды-1б 3.Шешуін табады-1б 4.Жауабын жазады-1б Дескриптор: 1.Есепті қысқаша жазба түрінде жазады-2б 2.Сұрағын анықтайды-2б 3.Шешуін табады-2б 4.Жауабын жазады-2б Дескриптор: 1.Бірінші тапсырманы салыстырады 2.Екінші тапсырманы салыстырады 3.Үшінші тапсырманы салыстырады 4.төртінші тапсырманы салыстырады 1.Бірінші теңдеуді шешеді 2.Екінші теңдеуді шешеді 3.Үшінші теңдеуді шешеді 1.Суретті құрастырады 2.Суреттен үшбұрыштар мен төртбұрыштарды анықтайды-1б Дескриптор: Екі амалмен шешілетін есептерді модельдейді және шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады және шешуі мен жауабын жазады-1б Дескриптор: Құрама есептің шешуін өрнектермен және жекелеген амалдар түрінде модельдейді-1б « Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі |
Суреттер Карточкадағы тапсырма Сұрақ-жауап әдісі
Құрама есептер
оқулық https://pinkamuz.pro/search/күй
Тақта, жұмыс дәптері оқулық
Таратпа парақша Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 47сабақ.Құрама есептерді шығару 2СЫНЫП
№ 47сабақ.Құрама есептерді шығару 2СЫНЫП
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Жаңғызтөбе орта мектеп-балабақша кешені" КММ-сі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстанның көрікті жерлері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тельжанова Қарлығаш Советхановна |
|||||
|
Күні: |
28.11.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47сабақ.Құрама септерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.8 құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді шығаруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау: Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Дұрыс - бұрыс әдісі 32+24= 75 / тұрады/ 13+21=34 /отырады/ 20+30=45 / тұрады/ 100-48=52 /тұрады / Сұрақ - жауап әдісі арқылы өткен сабақты қайталау Балалар,біз сіздермен қандай есеп түрлерімен таныстық 1.Жай есеп дегеніміз не? 2.Құрама есеп дегеніміз не? Тақырыпты аш "Этно шеңбер" арқылы тақырыпты ашады. 20-10= 10 Қ 70-20=50 С 50+50 = 100 Ұ 80-50=30 Е 60+10 = 70 Р 90 -90= 0П 45+10= 55 А 10+10 = 20 М 30+15= 45 А 70 + 10=80 Е Тақырыбы: Құрама есептер Жаңа тақырып 1-тапсырма: Мүғалімнің түсіндірмесі Есепті шығар Қысқаша жазба түрінде шығару. Бурабайға – 12 бала. Жасыбайға – 13 бала. Ересек адам – 2 Барлығы – ? адам. Ш: 12 + 13 + 2 = 27 Ж: барлығы 27 адам. 2-тапсырма: Топтық жұмыс «Оқжетпес» ш. – 50 адам «Алтынай» ш. – 40 адам Үйіне кетті – 30 адам Қалды – ? адам Шешуі: (50 + 40) – 30 = 60 Жауабы: шипажайларда 60 адам қалды. Ұлттық оюмен домино ойыны. Күй қосылып тұрады Жұптық жұмыс: "Шаңырақ" әдісі арқылы салыстыру тапсырмаларын орындау 56-17 < 27+14 80-46 = 72-38 100-72 < 15+19 Тақтамен жұмыс С-27=63 75-х=39 а+38=61 С=63+27 х=75-39 а= 61-38 С=90 х=36 а=23 90-27=63 75-36=39 23+38=61 63=63 39=39 61=61 Топтық жұмыс. "Кім жылдам"
Қандай фигуралар бар-Үшбұрыштар, тәктөртбұрыш, төртбұрыштар Барлықүшбұрыш саны:6+ 4 + 2= 12 Тіктөртбұрыштар саны - 1
Сұрақ - жауап арқылы Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Г Назерке-19 Айбек-?,9сөз кем (13+19)-9=32-9=23 Жауабы: Айбек 23сөз атады Сұрақ менен, жауап сізден
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын оқып береді Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады. Өрнектерді шығарады Мұғалім сурет арқылы бүгінгі тақырыпты ашып өтеді. Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы жұппен бірігіп орындайды Теңдеуді шешеді Қима қағаздарды ойланып құрастырады,үшбұрыштар мен төртбұрыштардың санын жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру 1)Бірінші өрнектің мәнін табады 1б 2)Екінші өрнектің мәнін табады 1б 3)Үшінші өрнектің мәнін табады 1б 4)Төртінші өрнектің мәнін табады 1б Дескриптор: 1)Бірінші сұраққа жауап береді 1б 2)Екінші сұраққа жауап береді 1б ҚБ: Шапалақтау әдісі Дескриптор: 1.Есепті қысқаша жазба түрінде жазады-1б 2.Сұрағын анықтайды-1б 3.Шешуін табады-1б 4.Жауабын жазады-1б Дескриптор: 1.Есепті қысқаша жазба түрінде жазады-2б 2.Сұрағын анықтайды-2б 3.Шешуін табады-2б 4.Жауабын жазады-2б Дескриптор: 1.Бірінші тапсырманы салыстырады 2.Екінші тапсырманы салыстырады 3.Үшінші тапсырманы салыстырады 4.төртінші тапсырманы салыстырады 1.Бірінші теңдеуді шешеді 2.Екінші теңдеуді шешеді 3.Үшінші теңдеуді шешеді 1.Суретті құрастырады 2.Суреттен үшбұрыштар мен төртбұрыштарды анықтайды-1б Дескриптор: Екі амалмен шешілетін есептерді модельдейді және шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады және шешуі мен жауабын жазады-1б Дескриптор: Құрама есептің шешуін өрнектермен және жекелеген амалдар түрінде модельдейді-1б « Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі |
Суреттер Карточкадағы тапсырма Сұрақ-жауап әдісі
Құрама есептер
оқулық https://pinkamuz.pro/search/күй
Тақта, жұмыс дәптері оқулық
Таратпа парақша Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






















