|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазіргі кездегі автокөлік түрлері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтіннің жанрлық ерекшелігін талдау, сын есімдерді тілдесім барысында қолдану; Көпшілігі: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. ″Бір шаңырақ астында″ әдісі Бір шаңырақ астында Тату-тәтті тұрамыз. Бірге оқимыз сабақты, Бірге сайран құрамыз. Ортақ болып ісіміз, Еңбек десе тынбаймыз. Кіші сыйлап үлкенді, Апайдың ақылын тыңдаймыз. Достықты үлгі санаған, Бір үйде біз тұрамыз. Қалған ата-бабадан, Бірлік – асыл мұрамыз!
|
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген суреттерге қарап, көлік түрлерін атқаратын қызметіне қарай топтастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Жұлдызша»
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар. Сұхбатты жалғастырыңдар.
1. Көліктің тағы қандай түрлерін білесіңдер? 2. Неліктен олардың атаулары қазақ тілінде емес? 3. Балаларға қандай кеңес айтар едіңдер? Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, автокөлік салонының ашылуына байланысты хабарландыру құрастырып жазыңдар. Үлгі:
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Сын есімнің салыстырмалы шырай түрін қатыстырып, өздерің білетін екі автокөлікті салыстырыңдар. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар мәтінді рөлге бөліп оқиды; Сұрақтарға жауап береді; Сұхбатты жалғастырады. Оқушылар мәтінмен танысып, ой түйеді. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, автокөлік салонының ашылуына байланысты хабарландыру құрастырып жазыңдар. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Сын есімнің салыстырмалы шырай түрін қатыстырып, өздерің білетін екі автокөлікті салыстырыңдар. |
«Жұлдызша»
«Жұлдызша»
«Жұлдызша»
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 4 Қазіргі кездегі автокөлік түрлері.docx
№ 4 Қазіргі кездегі автокөлік түрлері.docx
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазіргі кездегі автокөлік түрлері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтіннің жанрлық ерекшелігін талдау, сын есімдерді тілдесім барысында қолдану; Көпшілігі: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. ″Бір шаңырақ астында″ әдісі Бір шаңырақ астында Тату-тәтті тұрамыз. Бірге оқимыз сабақты, Бірге сайран құрамыз. Ортақ болып ісіміз, Еңбек десе тынбаймыз. Кіші сыйлап үлкенді, Апайдың ақылын тыңдаймыз. Достықты үлгі санаған, Бір үйде біз тұрамыз. Қалған ата-бабадан, Бірлік – асыл мұрамыз!
|
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар берілген суреттерге қарап, көлік түрлерін атқаратын қызметіне қарай топтастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Жұлдызша»
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар. Сұхбатты жалғастырыңдар.
1. Көліктің тағы қандай түрлерін білесіңдер? 2. Неліктен олардың атаулары қазақ тілінде емес? 3. Балаларға қандай кеңес айтар едіңдер? Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, автокөлік салонының ашылуына байланысты хабарландыру құрастырып жазыңдар. Үлгі:
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Сын есімнің салыстырмалы шырай түрін қатыстырып, өздерің білетін екі автокөлікті салыстырыңдар. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар мәтінді рөлге бөліп оқиды; Сұрақтарға жауап береді; Сұхбатты жалғастырады. Оқушылар мәтінмен танысып, ой түйеді. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, автокөлік салонының ашылуына байланысты хабарландыру құрастырып жазыңдар. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Сын есімнің салыстырмалы шырай түрін қатыстырып, өздерің білетін екі автокөлікті салыстырыңдар. |
«Жұлдызша»
«Жұлдызша»
«Жұлдызша»
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз




















