|
Білім беру ұйымының атауы |
№220 орта мектеп |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем.2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каденова А |
|||||||||||||
|
Күні: |
29.11. |
|||||||||||||
|
Сынып: |
2е |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ Уақытты анықтау |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4.Ұзындық(см,дм,м)/масса(кг, ц)/уақыт(сағ,мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысынасүйеніптүрлендіру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Уақыттың өлшем бірліктерін және аралықтарын үйренеді |
|||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты:Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша жұмыс 2минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру Сыныпты түгелдеу Сәлемдесу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Рим цифрларымен жаз: а) бір таңбалы натурал сандарды өсу ретімен I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX ә) 12-ге дейінгі екі таңбалы натурал сандарды кему ретімен XII,XI,X Тақырыпты ашу Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі «Жыл мезгілдері» ойын-жаттығуы. Қатысушылар өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді. Содан соң әр топ өз жыл мезгілдерін пантомима арқылы бейнелейді, қалған топ табады. 1 тәулік – 24 сағат: таңертең, күндіз, кеш, түн. Бір тәулікте 24 сағат бар екендігі және 24 сағат 4 уақыт аралығына (таңертең, күндіз, кеш, түн) бөлінетіндігі суретті кестенің көмегімен түсіндіріледі Жаңа тақырып 1-тапсырма Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жаз
2-тапсырма Апта күндері атауларының тізбегін жаз. Күнделікті күн тәртібің туралы әңгімеле 3-тапсырма Жыл мезгілдерінің айларын ата 1жыл-12 ай бар 4-тапсырма Әр айда неше күн бар екенін ата және есіңе сақта Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Күнтізбені пайдаланып,әр жыл мезгілінің неше күнге созылатынын біл
ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 6-тапсырма Қай айда және қай күні атап өтіледі? Қазақстанның Тәуелсіздік күні-16 желтоқсан Білім күні-1 қыркүйек Наурыз мерекесі-22 наурыз
7-тапсырма Амалдарды орында 34+66=100 95-27=68 (25+0)-(100-75)=25-25=0 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 12 ай=1жыл 2жыл= 24ай 1тәул=24сағ 60мин=1сағ 2апта=336тәул 26сағ=1тәул.2сағ 10-тапсырма Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін ата және басқаша жазып көрсет: 15 сағ-күндіз 21 сағ- түнг 12 сағ 30 мин-түс 20 сағ 10 мин-кеш 23 сағ 15 мин-түн Үй тапсырмасы 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жаз
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Апта күндерін жазады
Ай аттарын атайды
Бір айда неше күн барын жазады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Амалдарды орындайды
Тапсырманы орындайды
Тәулік бөліктерін табады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сандарды рим цифрымен жазады-1б Өтілген тақырыпты меңгерген-1б
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жазады-1б
Дескриптор: Апта күндері атауларының ретін құрып жазады-1б Жыл мезгілдерінің айларын атайды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мерекелердің қай айда және қай күні атап өтілетінін біледі-1б
Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б Өлшем бірліктерін таниды,салыстыра алады-1б
Дескриптор: Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін атайды және басқаша жазып көрсетеді -2б
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жазады-1б
«Аралдағы көңілл күй» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Кеспе сандар
Суреттер
оқулық
Кесте
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 51 сабақ Уақытты анықтау
№ 51 сабақ Уақытты анықтау
|
Білім беру ұйымының атауы |
№220 орта мектеп |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем.2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каденова А |
|||||||||||||
|
Күні: |
29.11. |
|||||||||||||
|
Сынып: |
2е |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ Уақытты анықтау |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4.Ұзындық(см,дм,м)/масса(кг, ц)/уақыт(сағ,мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысынасүйеніптүрлендіру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Уақыттың өлшем бірліктерін және аралықтарын үйренеді |
|||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты:Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша жұмыс 2минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру Сыныпты түгелдеу Сәлемдесу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Рим цифрларымен жаз: а) бір таңбалы натурал сандарды өсу ретімен I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX ә) 12-ге дейінгі екі таңбалы натурал сандарды кему ретімен XII,XI,X Тақырыпты ашу Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі «Жыл мезгілдері» ойын-жаттығуы. Қатысушылар өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді. Содан соң әр топ өз жыл мезгілдерін пантомима арқылы бейнелейді, қалған топ табады. 1 тәулік – 24 сағат: таңертең, күндіз, кеш, түн. Бір тәулікте 24 сағат бар екендігі және 24 сағат 4 уақыт аралығына (таңертең, күндіз, кеш, түн) бөлінетіндігі суретті кестенің көмегімен түсіндіріледі Жаңа тақырып 1-тапсырма Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жаз
2-тапсырма Апта күндері атауларының тізбегін жаз. Күнделікті күн тәртібің туралы әңгімеле 3-тапсырма Жыл мезгілдерінің айларын ата 1жыл-12 ай бар 4-тапсырма Әр айда неше күн бар екенін ата және есіңе сақта Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Күнтізбені пайдаланып,әр жыл мезгілінің неше күнге созылатынын біл
ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 6-тапсырма Қай айда және қай күні атап өтіледі? Қазақстанның Тәуелсіздік күні-16 желтоқсан Білім күні-1 қыркүйек Наурыз мерекесі-22 наурыз
7-тапсырма Амалдарды орында 34+66=100 95-27=68 (25+0)-(100-75)=25-25=0 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 12 ай=1жыл 2жыл= 24ай 1тәул=24сағ 60мин=1сағ 2апта=336тәул 26сағ=1тәул.2сағ 10-тапсырма Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін ата және басқаша жазып көрсет: 15 сағ-күндіз 21 сағ- түнг 12 сағ 30 мин-түс 20 сағ 10 мин-кеш 23 сағ 15 мин-түн Үй тапсырмасы 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жаз
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Апта күндерін жазады
Ай аттарын атайды
Бір айда неше күн барын жазады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Амалдарды орындайды
Тапсырманы орындайды
Тәулік бөліктерін табады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сандарды рим цифрымен жазады-1б Өтілген тақырыпты меңгерген-1б
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жазады-1б
Дескриптор: Апта күндері атауларының ретін құрып жазады-1б Жыл мезгілдерінің айларын атайды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мерекелердің қай айда және қай күні атап өтілетінін біледі-1б
Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б Өлшем бірліктерін таниды,салыстыра алады-1б
Дескриптор: Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін атайды және басқаша жазып көрсетеді -2б
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жазады-1б
«Аралдағы көңілл күй» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Кеспе сандар
Суреттер
оқулық
Кесте
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















