|
Бөлім тақырыбы: Индустрияландыру: ұлттық өндіріс. Сөз мәдениеті. |
Мектеп: |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алматы метросы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 көпшілікке арналған дәріс, интервью, мақала, очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, құрылымы мен рәсімделуін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
Мыс кендері.. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін, өйткені сен жақсы адамсың!». Осылай бір-біріне сенім білдіреді.
Қызығушылықты ояту: «Ой шақыру» әдісі. Жер асты
даңғылы, Жауабы: Метро
Мұғалім оқушылардың ойын тақырыпқа алып келу мақсатында «Метро» өлеңін оқиды: Поезд келді. Тұрған жұрт қадам басты, (Электр құрмет етіп, есік ашты). Елеуреп елмен бірге мен де кірдім, Жұрт тынды, бәрі отырды, орналасты. Отырдым орталықтан орын алып, Таңданып көргендерді тамаша ғып, Неткен ой, неткен шебер, неткен мәнер Әдемі неткен вагон асты мамық? Па шіркін, данышпаны адамзаттың, Сәулесі бақыт пенен махаббаттың. Отаным заманамды гүлдендіріп, Ақыры жердің астын аралаттың. Ғажап ой жүрегімді қозғап, тербеп, Денемді шаттандырып бақыт кернеп. Бөленіп ең қызыққа отырғанда. Тоқтады поезд - дағы вокзалға кеп... 1. Алматы қаласындағы метромен жүріп көрдіңдер ме? 2. Метро бекеттерінің сәулетін қалай бағалайсыңдар? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар жағымдыпсихологиялық ахуал қалыптастырады. Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында жұмбақ шешеді. Оқушылар тақырыпқа келу мақсатында «Метро» өлеңімен танысады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді
оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін
талдаңдар. 1-тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Оқылым мәтінін 4 дәйек сөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырыңдар. Осы тақырып аясындағы сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. Артық болмас білгенің!
5-тапсырма. «Артық болмас білгенің» мәтінін азатжолдарға бөліп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар. Дескриптор:
ҚБ
Бекіту. Ғаламтор ресурстары мен
баспасөзден ізденіп, Алматы метрополитенінiң бекеттері және олардың
сәулеті туралы материалдар жинақтап, презентация
жасаңдар.
ҚБ «Ортадағы қаламсап» әдісімен қорғайды. |
Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.
Оқылым мәтінін 4 дәйек сөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырыңдар. Осы тақырып аясындағы сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.
Мәтінмен танысады.
«Артық болмас білгенің» мәтінін азатжолдарға бөліп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
Ғаламтор ресурстары мен баспасөзден ізденіп, Алматы метрополитенінiң бекеттері және олардың сәулеті туралы материалдар жинақтап, презентация жасаңдар. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
(Дайындаған А.Сматуллаева)
10-сынып қазақ тілі
(ҚазАқпарат)
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Кері байланыс: Кері байланысты «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асыруға
болады. 7-тапсырма. |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 5 Алматы метросы.docx10-сынып.ЖМБ
№ 5 Алматы метросы.docx10-сынып.ЖМБ
|
Бөлім тақырыбы: Индустрияландыру: ұлттық өндіріс. Сөз мәдениеті. |
Мектеп: |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алматы метросы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 көпшілікке арналған дәріс, интервью, мақала, очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, құрылымы мен рәсімделуін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
Мыс кендері.. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін, өйткені сен жақсы адамсың!». Осылай бір-біріне сенім білдіреді.
Қызығушылықты ояту: «Ой шақыру» әдісі. Жер асты
даңғылы, Жауабы: Метро
Мұғалім оқушылардың ойын тақырыпқа алып келу мақсатында «Метро» өлеңін оқиды: Поезд келді. Тұрған жұрт қадам басты, (Электр құрмет етіп, есік ашты). Елеуреп елмен бірге мен де кірдім, Жұрт тынды, бәрі отырды, орналасты. Отырдым орталықтан орын алып, Таңданып көргендерді тамаша ғып, Неткен ой, неткен шебер, неткен мәнер Әдемі неткен вагон асты мамық? Па шіркін, данышпаны адамзаттың, Сәулесі бақыт пенен махаббаттың. Отаным заманамды гүлдендіріп, Ақыры жердің астын аралаттың. Ғажап ой жүрегімді қозғап, тербеп, Денемді шаттандырып бақыт кернеп. Бөленіп ең қызыққа отырғанда. Тоқтады поезд - дағы вокзалға кеп... 1. Алматы қаласындағы метромен жүріп көрдіңдер ме? 2. Метро бекеттерінің сәулетін қалай бағалайсыңдар? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар жағымдыпсихологиялық ахуал қалыптастырады. Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында жұмбақ шешеді. Оқушылар тақырыпқа келу мақсатында «Метро» өлеңімен танысады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді
оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін
талдаңдар. 1-тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Оқылым мәтінін 4 дәйек сөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырыңдар. Осы тақырып аясындағы сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. Артық болмас білгенің!
5-тапсырма. «Артық болмас білгенің» мәтінін азатжолдарға бөліп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар. Дескриптор:
ҚБ
Бекіту. Ғаламтор ресурстары мен
баспасөзден ізденіп, Алматы метрополитенінiң бекеттері және олардың
сәулеті туралы материалдар жинақтап, презентация
жасаңдар.
ҚБ «Ортадағы қаламсап» әдісімен қорғайды. |
Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.
Оқылым мәтінін 4 дәйек сөзбен қорытып, «Қосжазба күнделігін» толтырыңдар. Осы тақырып аясындағы сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.
Мәтінмен танысады.
«Артық болмас білгенің» мәтінін азатжолдарға бөліп, логикалық және стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
Ғаламтор ресурстары мен баспасөзден ізденіп, Алматы метрополитенінiң бекеттері және олардың сәулеті туралы материалдар жинақтап, презентация жасаңдар. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
(Дайындаған А.Сматуллаева)
10-сынып қазақ тілі
(ҚазАқпарат)
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Кері байланыс: Кері байланысты «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асыруға
болады. 7-тапсырма. |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















