|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 62 сабақ. Біздің жобамыз.. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі)қою 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы «Табан іздері» әдісі Өтілген тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап бер 1.Сөйлемнің неше түрі бар? 2.Сұраулы сөйлемнен соң қандай тыныс белгісі қойылады? 3. Мәтін неше бөліктен тұрады? 4.Сөздердің байланысын қалай табуға болады? Жаңа тақырып 1-тапсырма Мәтінді оқы. Мәтіндегі соңғы сөйлемнің айтылу ырғағы мен тыныс белгісіне назар аудар Қарамен жазылған сөздерді қатыстырып,лепті сөйлем құрап айт. Ағаштың биігін-ай! Бұталар мен шөптердің иісі қандай керемет! Елімнің өзен-көлдерінің тереңін-ай! Тау мен тасты аралаған қандай жақсы! 2-тапсырма Құндылық мақсаты:Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Сұрақтарға жауап бер.Мұғалімнің көмегімен дұрыс жауапты біліп ал 1.Көктемде бірінші боп қандай құс келеді? Нәурізек 2.Ағаш бұтағын сындыруға бола ма? Жоқ 3.Егер құс ұясын көрсең не істейсің? Жоғарыға көтеріп қоямын 4.Орманда от жағуға бола ма? Жоқ, өйткені, ағаштар жанып,өрт шығуы мүмкін. 5.Бөлме өсімдіктеріне күтім жасайсың ба? Иә. Су құйып, дәрумендер беремін. 6.Туған өлкеңде қандай өсімдіктер өседі? Жантақ, жыңғыл, ағаштар, шөптер,гүлдер..... 7.Көшеде қоқыс жатса не істейсің? Қоқыс жәшігіне апарып саламын 8.Гүлзарларда өсіп тұрған гүлді жұласың ба? Жоқ. Сергіту сәті
3-тапсырма Табиғат, табиғат құбылыстары туралы мақал-мәтелдер мен жұмбақтар жинастыр Адамның табиғатсыз күні жоқ, Табиғаттың оны айтар тілі жоқ. Табиғат жер байлығы, Батырлар ел байлығы. Нөсер алдында найзағай ойнайды. Күн күркіресе, көп дүркірер. Күркіреген бұлттың жаңбыры аз. 4-тапсырма «Табиғатты қорғайық» тақырыбында нұсқаулық құрастыр.Ондағы сөйлемдердің байланысын сызба арқылы белгіле. Жұмысыңның нәтижесін сыныптастарыңа көрсетіп, бағала. Нұсқаулыққа үлгі: 1.Көшеге қоқыс тастама 2.Суды ластама, үнемде 3.Ағашты сындырма 4. шөпті бей-берекет жұла берме 5. Ауаны таза ұста.... Көшеге қоқыс тастама
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды мақал-мәтелдер мен жұмбақтар айтады Нұсқаулық құрастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өтілген тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтіндегі соңғы сөйлемнің айтылу ырғағы мен тыныс белгісіне назар аударады-1б Қарамен жазылған сөздерді қатыстырып,лепті сөйлем құрап айтады-1б Бағалау шкаласы 1-4 дұрыс жауап: талпын! 4-6 дұрыс жауап: жақсы! 7-8 дұрыс жауап: керемет!
Тамаша! Дескриптор: Табиғат, табиғат құбылыстары туралы мақал-мәтелдер мен жұмбақтар жинастырады,айта ды-1б
Дескриптор: «Табиғатты қорғайық» тақырыбында нұсқаулық құрастырады-1б Ондағы сөйлемдердің байланысын сызба арқылы белгілейді-1б «СМС» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Сызба Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 62 сабақ. Біздің жобамыз.. 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 62 сабақ. Біздің жобамыз.. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі)қою 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы «Табан іздері» әдісі Өтілген тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап бер 1.Сөйлемнің неше түрі бар? 2.Сұраулы сөйлемнен соң қандай тыныс белгісі қойылады? 3. Мәтін неше бөліктен тұрады? 4.Сөздердің байланысын қалай табуға болады? Жаңа тақырып 1-тапсырма Мәтінді оқы. Мәтіндегі соңғы сөйлемнің айтылу ырғағы мен тыныс белгісіне назар аудар Қарамен жазылған сөздерді қатыстырып,лепті сөйлем құрап айт. Ағаштың биігін-ай! Бұталар мен шөптердің иісі қандай керемет! Елімнің өзен-көлдерінің тереңін-ай! Тау мен тасты аралаған қандай жақсы! 2-тапсырма Құндылық мақсаты:Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Сұрақтарға жауап бер.Мұғалімнің көмегімен дұрыс жауапты біліп ал 1.Көктемде бірінші боп қандай құс келеді? Нәурізек 2.Ағаш бұтағын сындыруға бола ма? Жоқ 3.Егер құс ұясын көрсең не істейсің? Жоғарыға көтеріп қоямын 4.Орманда от жағуға бола ма? Жоқ, өйткені, ағаштар жанып,өрт шығуы мүмкін. 5.Бөлме өсімдіктеріне күтім жасайсың ба? Иә. Су құйып, дәрумендер беремін. 6.Туған өлкеңде қандай өсімдіктер өседі? Жантақ, жыңғыл, ағаштар, шөптер,гүлдер..... 7.Көшеде қоқыс жатса не істейсің? Қоқыс жәшігіне апарып саламын 8.Гүлзарларда өсіп тұрған гүлді жұласың ба? Жоқ. Сергіту сәті
3-тапсырма Табиғат, табиғат құбылыстары туралы мақал-мәтелдер мен жұмбақтар жинастыр Адамның табиғатсыз күні жоқ, Табиғаттың оны айтар тілі жоқ. Табиғат жер байлығы, Батырлар ел байлығы. Нөсер алдында найзағай ойнайды. Күн күркіресе, көп дүркірер. Күркіреген бұлттың жаңбыры аз. 4-тапсырма «Табиғатты қорғайық» тақырыбында нұсқаулық құрастыр.Ондағы сөйлемдердің байланысын сызба арқылы белгіле. Жұмысыңның нәтижесін сыныптастарыңа көрсетіп, бағала. Нұсқаулыққа үлгі: 1.Көшеге қоқыс тастама 2.Суды ластама, үнемде 3.Ағашты сындырма 4. шөпті бей-берекет жұла берме 5. Ауаны таза ұста.... Көшеге қоқыс тастама
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды мақал-мәтелдер мен жұмбақтар айтады Нұсқаулық құрастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өтілген тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтіндегі соңғы сөйлемнің айтылу ырғағы мен тыныс белгісіне назар аударады-1б Қарамен жазылған сөздерді қатыстырып,лепті сөйлем құрап айтады-1б Бағалау шкаласы 1-4 дұрыс жауап: талпын! 4-6 дұрыс жауап: жақсы! 7-8 дұрыс жауап: керемет!
Тамаша! Дескриптор: Табиғат, табиғат құбылыстары туралы мақал-мәтелдер мен жұмбақтар жинастырады,айта ды-1б
Дескриптор: «Табиғатты қорғайық» тақырыбында нұсқаулық құрастырады-1б Ондағы сөйлемдердің байланысын сызба арқылы белгілейді-1б «СМС» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Сызба Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






