|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаһандану және жастар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.6.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; 10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ.Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
4-тапсырма. Оқылым мәтіндеріндегі қазіргі жастардың атына айтылған сын орынды ма? Екі пікірдің бірін жақтап, ойталқы өткізіңдер.
5-тапсырма. Ойталқыдағы пікірлеріңді тұжырымдап «РАФТ» стратегиясымен хат, әңгіме немесе шығарма жазыңдар. Р-оқушы А-халық Ф-хат, өлең Т- «Жаһандану дәуірі жастардың барынша қабілетті болуын талап етеді» Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап, бір-біріңе патриоттық сезім сыйлайтын тілектер айтып, сұхбат құрыңдар. Дескриптор
Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын білдіреді. СВОТ талдау жасайды. Үш топқа бөлініп, үш мәтінге маңызды мәселе тудыратын үш сұрақтан дайындайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады Екі пікірдің бірін жақтап, ойталқы өткізеді; ойталқыдағы пікірлерін тұжырымдап «РАФТ» стратегиясымен хат, әңгіме немесе шығарма жазады; рөлді таңдайды; аудиторияның қызығушылығын тудырады; мәтіннің жанрын сақтайды. Жаһандану кезеңіндегі қазақ жастары туралы презентация дайындайды; ресми қаратпа сөздерді қолданады; әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап оқып, өзара бағайды. әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап, бір-біріңе патриоттық сезім сыйлайтын тілектер айтып, сұхбат құрады. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ ҚБ ҚБ
ҚБ |
10-сынып қазақ тілі 10-сынып қазақ тілі |
|||
|
Рефлексия |
К Үй тапсырмасы. 7-тапсырма. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 6 Жаһандану және жастар.docx10-сынып.қазақ тілі.ҚГБ
№ 6 Жаһандану және жастар.docx10-сынып.қазақ тілі.ҚГБ
|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаһандану және жастар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.6.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; 10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ.Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
4-тапсырма. Оқылым мәтіндеріндегі қазіргі жастардың атына айтылған сын орынды ма? Екі пікірдің бірін жақтап, ойталқы өткізіңдер.
5-тапсырма. Ойталқыдағы пікірлеріңді тұжырымдап «РАФТ» стратегиясымен хат, әңгіме немесе шығарма жазыңдар. Р-оқушы А-халық Ф-хат, өлең Т- «Жаһандану дәуірі жастардың барынша қабілетті болуын талап етеді» Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап, бір-біріңе патриоттық сезім сыйлайтын тілектер айтып, сұхбат құрыңдар. Дескриптор
Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын білдіреді. СВОТ талдау жасайды. Үш топқа бөлініп, үш мәтінге маңызды мәселе тудыратын үш сұрақтан дайындайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады Екі пікірдің бірін жақтап, ойталқы өткізеді; ойталқыдағы пікірлерін тұжырымдап «РАФТ» стратегиясымен хат, әңгіме немесе шығарма жазады; рөлді таңдайды; аудиторияның қызығушылығын тудырады; мәтіннің жанрын сақтайды. Жаһандану кезеңіндегі қазақ жастары туралы презентация дайындайды; ресми қаратпа сөздерді қолданады; әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап оқып, өзара бағайды. әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап, бір-біріңе патриоттық сезім сыйлайтын тілектер айтып, сұхбат құрады. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ ҚБ ҚБ
ҚБ |
10-сынып қазақ тілі 10-сынып қазақ тілі |
|||
|
Рефлексия |
К Үй тапсырмасы. 7-тапсырма. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз




ері
байланыс: «Менің
баспалдағым»












