|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Сынып: 11 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы. «Қапада», «Қастықта» тараулары |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; 11.3.2.1 - көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Қапада», «Қастықта» тараулары бойынша кейіпкерлер жүйесін білу, көркем шығармадағы заман көрінісін талдау; Көпшілігі: романдағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау, көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстыру; Кейбір оқушылар: романдағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету, көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Қызығушылығын ояту. Әдебиет теориясы бойынша білімін еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері хабарланады. |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша білімін еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау. «Шапалақ»
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану . 1-тапсырма. «Қазына іздеу» әдісі. Жасырынған ақпаратты тауып, тақырыпқа қажетті не қажетті емес эпизодты ажыратыңдар.
https://www.youtube.com/watch?v=1HyUbioBQ2s
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Данышпандар» әдісімен тарау мазмұнына талдау жасайды. 1.Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері. Мәтіннен таныс емес ұғымдарды анықтайды; Оларды алфавиттік ретте жазады; Мәтіннен өзгеше ұғымдағы және өз ұғымдарына қарсы сөздерді анықтайды; Өздеріне жаңалық болған сөздерді жазады. 2.Маңызды, өмірлік, даналық. Мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіреді. 3. Таныс және таныс емес. Мәтіннен сізге алдында таныс болған және мүлдем таныс емес ақпаратты табады. 4. Үлгі боларлық қорытынды. Оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығарады. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Концептуалдық кесте. Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау.
Дескриптор:
ҚБ Қорытынды: шығармадағы мәселелердің біріне қатысты кейіпкер әрекетіне деген көзқарастарыңызды хат түрінде жеткізіңіздер. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар тараулардың мазмұнын анықтайды; Мазмұн бойынша қажетті эпизодты анықтайды; Мазмұн бойынша қажетті емес эпизодты анықтайды; Ойларын дәлелдейді.
Мәтіннен таныс емес ұғымдарды анықтайды; Оларды алфавиттік ретте жазады; Мәтіннен өзгеше ұғымдағы және өз ұғымдарына қарсы сөздерді анықтайды; Өздеріне жаңалық болған сөздерді жазады; Мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіреді. Мәтіннен сізге алдында таныс болған және мүлдем таныс емес ақпаратты табады. Оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығарады.
«Қапада», «Қастықта» тарауларындағы кейіпкерлерді анықтайды; Кейіпкерлер бейнесін сипаттайды; Кейіпкерлер іс-әрекетіне баға береді.
Шығармадағы мәселені шешудегі кейіпкер әрекетінің маңыздылығын түсінеді. Өз көзқарасын хат түрінде жеткізе алады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
оқулығы https://www.youtube.com/watch?v=rcSp-y8lgVY
https://www.youtube.com/watch?v=1HyUbioBQ2s
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 7 М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы. Қапада, Қастықта тараулары.docx ҚГБ
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Сынып: 11 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы. «Қапада», «Қастықта» тараулары |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; 11.3.2.1 - көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Қапада», «Қастықта» тараулары бойынша кейіпкерлер жүйесін білу, көркем шығармадағы заман көрінісін талдау; Көпшілігі: романдағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау, көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстыру; Кейбір оқушылар: романдағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету, көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Қызығушылығын ояту. Әдебиет теориясы бойынша білімін еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері хабарланады. |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша білімін еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау. «Шапалақ»
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану . 1-тапсырма. «Қазына іздеу» әдісі. Жасырынған ақпаратты тауып, тақырыпқа қажетті не қажетті емес эпизодты ажыратыңдар.
https://www.youtube.com/watch?v=1HyUbioBQ2s
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Данышпандар» әдісімен тарау мазмұнына талдау жасайды. 1.Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері. Мәтіннен таныс емес ұғымдарды анықтайды; Оларды алфавиттік ретте жазады; Мәтіннен өзгеше ұғымдағы және өз ұғымдарына қарсы сөздерді анықтайды; Өздеріне жаңалық болған сөздерді жазады. 2.Маңызды, өмірлік, даналық. Мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіреді. 3. Таныс және таныс емес. Мәтіннен сізге алдында таныс болған және мүлдем таныс емес ақпаратты табады. 4. Үлгі боларлық қорытынды. Оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығарады. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Концептуалдық кесте. Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау.
Дескриптор:
ҚБ Қорытынды: шығармадағы мәселелердің біріне қатысты кейіпкер әрекетіне деген көзқарастарыңызды хат түрінде жеткізіңіздер. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар тараулардың мазмұнын анықтайды; Мазмұн бойынша қажетті эпизодты анықтайды; Мазмұн бойынша қажетті емес эпизодты анықтайды; Ойларын дәлелдейді.
Мәтіннен таныс емес ұғымдарды анықтайды; Оларды алфавиттік ретте жазады; Мәтіннен өзгеше ұғымдағы және өз ұғымдарына қарсы сөздерді анықтайды; Өздеріне жаңалық болған сөздерді жазады; Мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіреді. Мәтіннен сізге алдында таныс болған және мүлдем таныс емес ақпаратты табады. Оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығарады.
«Қапада», «Қастықта» тарауларындағы кейіпкерлерді анықтайды; Кейіпкерлер бейнесін сипаттайды; Кейіпкерлер іс-әрекетіне баға береді.
Шығармадағы мәселені шешудегі кейіпкер әрекетінің маңыздылығын түсінеді. Өз көзқарасын хат түрінде жеткізе алады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
оқулығы https://www.youtube.com/watch?v=rcSp-y8lgVY
https://www.youtube.com/watch?v=1HyUbioBQ2s
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





