|
Бөлім: Әлемді өзгерткен өнертабыстар |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мақсат-жетістік көзі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.2.1 таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала жазу; 11.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу (образды-эстетикалық). |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктерін білу, тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды қолдана отырып, мақала жазу; Кейбір оқушылар: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала жазу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. Жазылым алды тапсырма. Қызығушылықты ояту. Мәтінді оқыңыз. Артық болмас білгенің!
Тапсырма. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар. 1-топ. Жетістікке жету үшін өздеріңе қандай ұстанымдар міндеттейсіңдер? Тізімін жасап, 5–6 сөйлеммен қорытындылаңдар. 2-топ. Абайдың «Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боласың елден бөлек» деген өлең жолдарына түсінік беріп, «толық адамға» тән қасиеттерді топтастырыңдар. 3-топ. Абайдың «Отыз екінші қарасөзіне» тірек-сызба түрінде жоспар құрыңдар. (оқушылар алған әсерімен бөліседі). Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар «Артық болмас білгенің!» мәтінімен танысып, жаңа тақырып туралы мәлімет алады. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
ҚБ |
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||
|
Сабақтың ортасы |
Мақала - коғамдық-әлеуметтік мәселелер туралы жазылған публицистикалық жанрдағы шығарма.
Дескриптор:
ҚБ
Өлеңдегі негізгі ойды анықтаңдар. «Толық адам» дегенді қалай түсінесіңдер? Қазіргі өмірмен салыстыра отырып, пікір алмасыңдар. Әуелде бір суық мұз – ақыл зерек, Жылытқан тұла бойды ыстық жүрек. Тоқтаулылық, талапты шыдамдылық – Бұл қайраттан шығады, білсең керек. Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боласың елден бөлек. (Абай) Дескриптор:
ҚБ |
Көтерілген мәселені өз ойларыңмен жалғастыра отырып, «Еңбек шыңы – өнертабыс» тақырыбында мақала жазады. Өлеңдегі негізгі ойды анықтаңдар. «Толық адам» дегенді қалай түсінесіңдер? Қазіргі өмірмен салыстыра отырып, пікір алмасыңдар. Ой қорытындылаңдар. |
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Абай) |
||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? 7-тапсырма. |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 7 Мақсат-жетістік көзі..docx 11-сынып,ҚГБ
№ 7 Мақсат-жетістік көзі..docx 11-сынып,ҚГБ
|
Бөлім: Әлемді өзгерткен өнертабыстар |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мақсат-жетістік көзі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.2.1 таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала жазу; 11.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу (образды-эстетикалық). |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктерін білу, тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды қолдана отырып, мақала жазу; Кейбір оқушылар: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала жазу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. Жазылым алды тапсырма. Қызығушылықты ояту. Мәтінді оқыңыз. Артық болмас білгенің!
Тапсырма. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар. 1-топ. Жетістікке жету үшін өздеріңе қандай ұстанымдар міндеттейсіңдер? Тізімін жасап, 5–6 сөйлеммен қорытындылаңдар. 2-топ. Абайдың «Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боласың елден бөлек» деген өлең жолдарына түсінік беріп, «толық адамға» тән қасиеттерді топтастырыңдар. 3-топ. Абайдың «Отыз екінші қарасөзіне» тірек-сызба түрінде жоспар құрыңдар. (оқушылар алған әсерімен бөліседі). Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар «Артық болмас білгенің!» мәтінімен танысып, жаңа тақырып туралы мәлімет алады. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
ҚБ |
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||
|
Сабақтың ортасы |
Мақала - коғамдық-әлеуметтік мәселелер туралы жазылған публицистикалық жанрдағы шығарма.
Дескриптор:
ҚБ
Өлеңдегі негізгі ойды анықтаңдар. «Толық адам» дегенді қалай түсінесіңдер? Қазіргі өмірмен салыстыра отырып, пікір алмасыңдар. Әуелде бір суық мұз – ақыл зерек, Жылытқан тұла бойды ыстық жүрек. Тоқтаулылық, талапты шыдамдылық – Бұл қайраттан шығады, білсең керек. Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боласың елден бөлек. (Абай) Дескриптор:
ҚБ |
Көтерілген мәселені өз ойларыңмен жалғастыра отырып, «Еңбек шыңы – өнертабыс» тақырыбында мақала жазады. Өлеңдегі негізгі ойды анықтаңдар. «Толық адам» дегенді қалай түсінесіңдер? Қазіргі өмірмен салыстыра отырып, пікір алмасыңдар. Ой қорытындылаңдар. |
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Абай) |
||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? 7-тапсырма. |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















