|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әкеге қарап ұл өсер |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; 11.2.1.1 - әдеби шығарманың композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау. |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы Абай, Құнанбай бейнесін талдау; Көпшілігі: кейіпкерлер бейнесін жинақтау мен даралау, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау; Кейбір оқушылар: кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту. Ойтүрткі сұрақтары.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
1-тапсырма. Мәтінде көтерілген мәселені анықтап, оған қатысты өз ойыңызды білдіріңіз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Үзіндіні тыңдайды, үзінділерге өз пікірлерін айтады, шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырады: «- Ендігінің жүгі сенде қалар, балам! Жолың болсын!.. Жалғыз-ақ өзгені берсе де әкеңнің қаттылығын бермесін!- деп, бетін сипады». «Шын ба? Шын айтты ма? Жоқ әлде Байсалдың қаттылық, аямастық мінезі балаға ауыр тимесін деп, жаны ашығаннан айтты ма? Бөжей не мәнмен мұндай жақсы бата берді! Ойда жоқтан, оп-оңайдан, осындай таудай үлкен сый бола ма?..». Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Жазушының басты екі кейіпкері (Абай, Құнанбай) арқылы өмір шындығын қалай көрсеткенін саралай отырып, кестені толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушыларға мәтінмен танысып, ой тұжырымдайды. Оқушылар мәтінде көтерілген мәселені анықтайды; оған қатысты өз ойыңызды білдіреді. Үзіндіні тыңдайды, үзінділерге өз пікірлерін айтады, шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырады. Кейіпкер бейнесі арқылы өмір шындығын байланыстырады; кейіпкерлерге тура мінездеу жасайды; жанама мінездеу жасайды; көзқарасын қолдайтын мәліметтер, фактілер мен дәлелдемелер келтіреді. Ой қорытындысын шығарады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
«Ата салты – ұрпаққа аманат» кітабынан А4 әр топқа |
|||
|
Сабақтың соңы
|
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 8 Әкеге қарап ұл өсер.docx М.Әуезов "Абай жолы" ҚГБ
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әкеге қарап ұл өсер |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; 11.2.1.1 - әдеби шығарманың композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау. |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы Абай, Құнанбай бейнесін талдау; Көпшілігі: кейіпкерлер бейнесін жинақтау мен даралау, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау; Кейбір оқушылар: кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту. Ойтүрткі сұрақтары.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
1-тапсырма. Мәтінде көтерілген мәселені анықтап, оған қатысты өз ойыңызды білдіріңіз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Үзіндіні тыңдайды, үзінділерге өз пікірлерін айтады, шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырады: «- Ендігінің жүгі сенде қалар, балам! Жолың болсын!.. Жалғыз-ақ өзгені берсе де әкеңнің қаттылығын бермесін!- деп, бетін сипады». «Шын ба? Шын айтты ма? Жоқ әлде Байсалдың қаттылық, аямастық мінезі балаға ауыр тимесін деп, жаны ашығаннан айтты ма? Бөжей не мәнмен мұндай жақсы бата берді! Ойда жоқтан, оп-оңайдан, осындай таудай үлкен сый бола ма?..». Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Жазушының басты екі кейіпкері (Абай, Құнанбай) арқылы өмір шындығын қалай көрсеткенін саралай отырып, кестені толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушыларға мәтінмен танысып, ой тұжырымдайды. Оқушылар мәтінде көтерілген мәселені анықтайды; оған қатысты өз ойыңызды білдіреді. Үзіндіні тыңдайды, үзінділерге өз пікірлерін айтады, шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырады. Кейіпкер бейнесі арқылы өмір шындығын байланыстырады; кейіпкерлерге тура мінездеу жасайды; жанама мінездеу жасайды; көзқарасын қолдайтын мәліметтер, фактілер мен дәлелдемелер келтіреді. Ой қорытындысын шығарады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
«Ата салты – ұрпаққа аманат» кітабынан А4 әр топқа |
|||
|
Сабақтың соңы
|
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз










