|
Бөлім: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен! |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым мәтіндерінің мазмұнын түсіну, мәтін мазмұнын сипаттап жаза білу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, мәселеге өз ойын айтады. |
||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді шеңбер». -Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар жол, сапарға байланысты тілектер жолдайды Қызығушылықты ояту. Суреттерде адам бойында кездесетін қандай жағымсыз әдеттер бейнеленгенін атаңдар. Жақсы мен жаман туралы сұхбат құрыңдар.
(оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер (Антон Чехов) https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0 |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
5-тапсырма. Жақсы және жаман әдеттерді екі бағанға жазып, ой қорытындысын шығарыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
ӘТН. 4-тапсырма. Сан есімдерді қатыстырып, достарыңның бойындағы жақсы қасиеттерді сипаттап, мәтін жазыңдар. Сан есімдердің емлесіне талдау жасаңдар. Дескриптор:
ҚБ
Бүгінгі тақырып бойынша МАҢЫЗДЫ және ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС деп санаған мәселелерді анықтаңыз. Жұбыңызға анықталған мәселелердің неліктен маңызды және маңызды емес екенін түсіндіріңіз.
Дескриптор:
6 тірек сөзді анықтайды;
ҚБ
Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен
бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
Оқушылар тыңдалым және оқылым мәтінін салыстырады.
Оқылым мәтіні мен тыңдалым мәтініндегі ортақ идеяны түсінеді, жинақы мәтін жазады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Оқушылар тақырыпқа байланысты маңызды деп санайтын 6 тірек сөзді анықтайды; 3 маңызды емес аспектісін анықтайды; анықталған маңызды аспектілер негізінде тақырыпты 2 сөйлеммен сипаттайды.
Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
|
|
|||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс |
|||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? |
|
||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 8 Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен!.docx
№ 8 Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен!.docx
|
Бөлім: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен! |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым мәтіндерінің мазмұнын түсіну, мәтін мазмұнын сипаттап жаза білу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, мәселеге өз ойын айтады. |
||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді шеңбер». -Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар жол, сапарға байланысты тілектер жолдайды Қызығушылықты ояту. Суреттерде адам бойында кездесетін қандай жағымсыз әдеттер бейнеленгенін атаңдар. Жақсы мен жаман туралы сұхбат құрыңдар.
(оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер (Антон Чехов) https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0 |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
5-тапсырма. Жақсы және жаман әдеттерді екі бағанға жазып, ой қорытындысын шығарыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
ӘТН. 4-тапсырма. Сан есімдерді қатыстырып, достарыңның бойындағы жақсы қасиеттерді сипаттап, мәтін жазыңдар. Сан есімдердің емлесіне талдау жасаңдар. Дескриптор:
ҚБ
Бүгінгі тақырып бойынша МАҢЫЗДЫ және ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС деп санаған мәселелерді анықтаңыз. Жұбыңызға анықталған мәселелердің неліктен маңызды және маңызды емес екенін түсіндіріңіз.
Дескриптор:
6 тірек сөзді анықтайды;
ҚБ
Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен
бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
Оқушылар тыңдалым және оқылым мәтінін салыстырады.
Оқылым мәтіні мен тыңдалым мәтініндегі ортақ идеяны түсінеді, жинақы мәтін жазады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Оқушылар тақырыпқа байланысты маңызды деп санайтын 6 тірек сөзді анықтайды; 3 маңызды емес аспектісін анықтайды; анықталған маңызды аспектілер негізінде тақырыпты 2 сөйлеммен сипаттайды.
Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
|
|
|||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс |
|||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? |
|
||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















