|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол белгілерін білеміз бе? |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру; 5.4.4.3 сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын түсіну, сюжетті суреттерді мәтін құрауда қолдану, сын есімнің мағыналық түрлерін меңгеру; Көпшілігі: тірек сөздер арқылы мәтіндегі негізгі ойды анықтау, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану; Кейбір оқушылар: тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар жол, сапарға байланысты тілектер жолдайды. Қызығушылықты
ояту.
(оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Бағдаршам»
ҚБ «Бағдаршам»
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Суреттер
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым тапсырмасы. ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Жол белгілері
Қиылыста, жол шетінде,
бұрышта.
«Мына жерге кірмегенің
жөн» дейді,
Қиылыс па, бұрылыс па
алдыңда.
Бағдаршам
Жолды кесіп өтуге мен
қамдансам,
Көзі алысты қалт
жібермей қырағы, Тапсырма. «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі. Оқушылар «Жолда жүру ережелері» туралы өлеңдерді тыңдап, келесі тапсырмаларды орындайды. 1-топ. Жол ережелерін сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді және өз сөздерімен айтып береді. 2-топ. Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. 3-топ. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты көрсетіңдер. Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар тыңдалым мәтінін тыңдайды.
Оқушылар мәтінмен танысып, ой түйеді.
Жол ережелерін сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді; Өз сөздерімен айтып береді; Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Оқушылар бірінші және екінші мәтіндегі жол белгілерін сәйкестендіріп жазады; Мәтіндерде баяндалған жол белгілерін суреттеп көрсетеді. Сын есімді қатыстырып, жол белгісін сипаттап, шағын мәтін жазады.. Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
|
ҚБ «Бағдаршам»
ҚБ «Бағдаршам»
|
(http://erketai.kz/balalarga/jol-erejeleri/)
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен
бүгінгі сабақты қорытындылайды. Кері байланыс. Кері байланыс
Құрамында сын есімі бар мақал-мәтелдер жазып келу. |
Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 8 Жол белгілерін білеміз бе.docx
№ 8 Жол белгілерін білеміз бе.docx
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол белгілерін білеміз бе? |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру; 5.4.4.3 сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын түсіну, сюжетті суреттерді мәтін құрауда қолдану, сын есімнің мағыналық түрлерін меңгеру; Көпшілігі: тірек сөздер арқылы мәтіндегі негізгі ойды анықтау, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану; Кейбір оқушылар: тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар жол, сапарға байланысты тілектер жолдайды. Қызығушылықты
ояту.
(оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Бағдаршам»
ҚБ «Бағдаршам»
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Суреттер
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым тапсырмасы. ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Жол белгілері
Қиылыста, жол шетінде,
бұрышта.
«Мына жерге кірмегенің
жөн» дейді,
Қиылыс па, бұрылыс па
алдыңда.
Бағдаршам
Жолды кесіп өтуге мен
қамдансам,
Көзі алысты қалт
жібермей қырағы, Тапсырма. «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі. Оқушылар «Жолда жүру ережелері» туралы өлеңдерді тыңдап, келесі тапсырмаларды орындайды. 1-топ. Жол ережелерін сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді және өз сөздерімен айтып береді. 2-топ. Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. 3-топ. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты көрсетіңдер. Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар тыңдалым мәтінін тыңдайды.
Оқушылар мәтінмен танысып, ой түйеді.
Жол ережелерін сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді; Өз сөздерімен айтып береді; Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Оқушылар бірінші және екінші мәтіндегі жол белгілерін сәйкестендіріп жазады; Мәтіндерде баяндалған жол белгілерін суреттеп көрсетеді. Сын есімді қатыстырып, жол белгісін сипаттап, шағын мәтін жазады.. Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
|
ҚБ «Бағдаршам»
ҚБ «Бағдаршам»
|
(http://erketai.kz/balalarga/jol-erejeleri/)
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен
бүгінгі сабақты қорытындылайды. Кері байланыс. Кері байланыс
Құрамында сын есімі бар мақал-мәтелдер жазып келу. |
Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз




















