Материалдар / № 8 Сөз өнері-өз өнерім.docx
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

№ 8 Сөз өнері-өз өнерім.docx

Материал туралы қысқаша түсінік
6.1.4.1. көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту. 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қараша 2024
131
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлім: Абайды оқы, таңырқа

Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сөз өнері-өз өнерім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.4.1. көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.

6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Абай өлеңдерін мәнерлеп оқып , жатқа айта білу;

Көпшілігі: тақырыбы ұқсас шығармалармен салыстыру;

Кейбір оқушылар: шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау.

Бағалау критерийі

  • Абай өлеңдерін мәнерлеп оқып,жатқа айтады.

  • Тақырыбы ұқсас шығармалармен салыстырады;

  • шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы




І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу.

І.Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау».

«Жамандық көрсең, нәфрәтлі,

Суытып көңіл тыйсаңыз», деген өлең жолдарында не айтылған?

«Дүние де өзі, мал да өзі,

Ғылымға көңіл бөлсеңіз», деген ой нені білдіреді.

Автордың өлеңдегі түйінді ойы қандай?

https://www.youtube.com/watch?v=Ru7PRRikOzU

Үзінді тыңдалып, бейнероликке байланысты оқушылар өз ойларын айту


Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

Оқушылар назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылар өлең үзінділеріне байланысты өз пікірлерін білдіреді, бейнероликті тыңдап, бейнероликке байланысты өз ойларын айтады..







ҚБ



6-сынып

Қазақ әдебиеті оқулығы





Сабақтың ортасы





























ІІ. Мағынаны тану. 1 тапсырма. «Өлеңді жалғастыр» әдісі арқылы екі топ оқушылары "Ғылым таппай мақтанба" өлеңдерін мәнерлеп жатқа айтып береді.

Поэзия минуты «Теннис» әдісі арқылы жүргізіледі.

Алғаш 1-топ өлеңді жатқа айтса, келесі топ өлеңді жалғастыруы тиіс. Өлеңнің талаптары төмендегі критерийлермен бағаланады.

Дескриптор:

  • Жырды мәнерлеп айтады;

  • Жатқа айтады;

  • Дауыс ырғағы жоғары

  • көркем шығармаға терең бойлап, сезініп оқиды;

ҚБ

2-тапсырма. 1-топ. «Дүние де өзі, мал да өзі», «Болмасаң да ұқсап бақ, Бір ғалымды көрсеңіз» тіркестерін қолдана отырып, өлең шығарыңдар.

2-топ. Көріктеу-айшықтау құралдарын пайдаланып, достарыңа мінездеме жазыңдар.

Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.

Дескриптор:

  • берілген тіркестерді қолдана отырып, төзімділікке, өмірге, достыққа арнап өлең шығарады;

  • Көріктеу-айшықтау құралдарын пайдаланып, достарына мінездеме жазады;

ҚБ

«Өлеңді жалғастыр» әдісі арқылы екі топ оқушылары "Ғылым таппай мақтанба" өлеңдерін мәнерлеп жатқа айтып береді.







Берілген тіркестерді қолдана отырып, төзімділікке, өмірге, достыққа арнап өлең шығарады;

Көріктеу-айшықтау құралдарын пайдаланып, достарына мінездеме жазады;


Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.






ҚБ

Тамаша жауап!

Жақсы жауап!








ҚБ

Тамаша жауап!

Жақсы жауап!


А. Құнабайұлы өлеңдері


Сабақтың соңы



Кері байланыс.


Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім?


Үй жұмысы

Авторға хат жазу.
















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!