|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғамдық көлік атаулары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым мәтіндерінің мазмұнын түсіну, мәтін мазмұнын сипаттап жаза білу, Сын есімдердің, шырай түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша жинақы мәтін жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. . |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді шеңбер». -Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар жол, сапарға байланысты тілектер жолдайды. Қызығушылықты ояту. Жұмбақты шешіп, бүгінгі сабақтың тақырыбына болжам жасаңдар. Кеудесінде жаны
жоқ,
Жүйіткіген дәу үйінде, (оқушылар жауабы тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында жұмбақтардың шешуін табады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://www.zharar.com/kz/zhumbak/1375-equipment.html (http://kaztrk.kz/news/ articles/qogamdyq-kolikte-zhuru-adebi-video-3426) |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым мәтіні
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Сын есімнің шырайларын қатыстырып, өздеріңе ұнайтын қоғамдық көлікке сипаттама жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бүгінгі тақырып бойынша МАҢЫЗДЫ және ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС деп санаған мәселелерді анықтаңыз. Жұбыңызға анықталған мәселелердің неліктен маңызды және маңызды емес екенін түсіндіріңіз.
Дескриптор:
6 тірек сөзді анықтайды;
ҚБ Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
Оқушылар тыңдалым және оқылым мәтінін салыстырады. Оқушылар мәтінмен танысып, ой түйеді. Оқылым мәтіні мен тыңдалым мәтініндегі ортақ идеяны түсінеді, жинақы мәтін жазады. Сын есімнің шырайларын қатыстырып, өздеріңе ұнайтын қоғамдық көлікке сипаттама жазыңдар. Оқушылар тақырыпқа байланысты маңызды деп санайтын 6 тірек сөзді анықтайды; 3 маңызды емес аспектісін анықтайды; анықталған маңызды аспектілер негізінде тақырыпты 2 сөйлеммен сипаттайды. Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(https://baq.kz/kk/news/regmedia/regmedia-46167) |
|||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? 7-тапсырма. |
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 9 Қоғамдық көлік атаулары.docx
№ 9 Қоғамдық көлік атаулары.docx
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғамдық көлік атаулары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым мәтіндерінің мазмұнын түсіну, мәтін мазмұнын сипаттап жаза білу, Сын есімдердің, шырай түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша жинақы мәтін жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. . |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді шеңбер». -Балалар, шеңберде қалай тұру керек?-деген сұраққа өздері білетін тәртіп ережелерін айтады. Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар жол, сапарға байланысты тілектер жолдайды. Қызығушылықты ояту. Жұмбақты шешіп, бүгінгі сабақтың тақырыбына болжам жасаңдар. Кеудесінде жаны
жоқ,
Жүйіткіген дәу үйінде, (оқушылар жауабы тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында жұмбақтардың шешуін табады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://www.zharar.com/kz/zhumbak/1375-equipment.html (http://kaztrk.kz/news/ articles/qogamdyq-kolikte-zhuru-adebi-video-3426) |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым мәтіні
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Сын есімнің шырайларын қатыстырып, өздеріңе ұнайтын қоғамдық көлікке сипаттама жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бүгінгі тақырып бойынша МАҢЫЗДЫ және ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС деп санаған мәселелерді анықтаңыз. Жұбыңызға анықталған мәселелердің неліктен маңызды және маңызды емес екенін түсіндіріңіз.
Дескриптор:
6 тірек сөзді анықтайды;
ҚБ Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
Оқушылар тыңдалым және оқылым мәтінін салыстырады. Оқушылар мәтінмен танысып, ой түйеді. Оқылым мәтіні мен тыңдалым мәтініндегі ортақ идеяны түсінеді, жинақы мәтін жазады. Сын есімнің шырайларын қатыстырып, өздеріңе ұнайтын қоғамдық көлікке сипаттама жазыңдар. Оқушылар тақырыпқа байланысты маңызды деп санайтын 6 тірек сөзді анықтайды; 3 маңызды емес аспектісін анықтайды; анықталған маңызды аспектілер негізінде тақырыпты 2 сөйлеммен сипаттайды. Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(https://baq.kz/kk/news/regmedia/regmedia-46167) |
|||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? 7-тапсырма. |
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз




















