Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мектеп: Есіл қалалық №3 орта мектебі Мерзiмі: 18.06.2020ж №12
Тақырыбы: Бастаулардың бастауы....
Құндылық:СүйіспеншілікҚасиеттер:Бауырмалдық, адалдық, жауыпкершілік.
Мұғалiм: Иманбаева А.Т. Сынып: 3 Оқушылар саны: 20
|
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға отбасындағы бауырмалдық пен адалдық мағынасын түсіндіре отырып,сүйіспеншілік құрдылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Білімділік:бауырмалдық пен шыдамдылық туралы білімдерін кеңейту. 2.Дамытушылық: жауапкершілік қасиеттерін дамыту. |
Ресурстар: (интербелсенді тақта,слайд.мақал-мәтел кітабы,суреттер,маркерлер) |
|
Сабақ барысы:
5 «Т» ережесі
Тыныштық сәтi. «Дамыту жаттығулары» (2 мин) Денемізді тік ұстап,аяғымызды қатар қойып денемізді еркін ұстап отырамыз.Көзімізді жұмып отырып әсем табиғат көрінісін елестету арқылы ойымызды реттейік.Тамаша табиғат.биік ағаштар мен қызыл-жасыл гүлдер.Таудың басынан ағып жатқан мөлдір бұлақ.Жоғары, төмен құстар ұшып жүр.
Қасым Қайсеновтың «Үйді сағындым» әңгімесі.
Қасым Қайсенов-аты аңызға айналған партизан, көрнекті жазушы,«Халық қаһарманы». Талқыланатын сұрақтар:
|
Сабақ барысын талқылау: Музыка ақырын ойнап тұрады
Оқулықта 56-57 беттерде |
|
Дәйек сөз. Отбасы – жылылық ұясы. Нақыл сөз (2 мин)
|
Нақыл сөзді топтар кезек, кезек және барлығы хормен дауыстап айтады. Дәптерге жазып алу. |
«Өз үйім – өлең төсегім» Аңыз желісі бойынша. Жиренше шешен хан сарайында тұрған күндері ханнан «үйіме барып келейін» деп сұрана беріпті. Үйіне барып қайтуға рұқсат бергеннен соң, хан «менің сарайымнан артық көретін бұның үйі қандай екен?» деп ойлап, соңынан келіп қараса, «өлең» деп аталатын майда шөпті төсеп, үш таяқтың басын қосып байлап жасаған күркеде аяғы сыртқа шығып, рахаттанып ұйықтап жатыр екен. «Өз үйім – өлең төсегім» деген сөз содан қалған екен. Ауыспалы мағынасы әркімнің өзі туып-өскен үйі елге қораша көрінсе де, өзіне жайлы, көзіне ыстық көрінеді дегенді білдіреді.
1 сұрақ: Жиренше шешен қайда тұрған екен? 2 сұрақ: Ол неге өзінің үйіне барғысы келді? 3 сұрақ: Әркімнің өзі туып – өскен үйі неліктен ыстық болады деп ойлайсыңдар? 4 сұрақ: Алысқа кеткенде өз үйіңді неге сағынасың? |
«Саздау жердің ағашы, сабырсыз ердің сазасы..» 6 сәуір,2011ж. 15960 Ана тілі газеті. |
4 тапсырма (1 топ) Сурет бойынша әңгіме құрастырып айту (жазу)
5 тапсырма (2 топ) Отбасы ережесін құрастырып жазу. 6 тапсырма (3 топ) Өз отбсыңдағы жақындарыңның бойындағы жақсы қасиеттерді атап айтыңдар. 4 топ- Отбасы туралы мақал-мәтелдер жазу. |
Оқулықта 58-59 беттер. |
Ермек Өтетілеуұлы «Біздер сәлем береміз» өлеңін түсініп оқып келу, сәлемдесу түрлерін жазып алу. |
Оқулықта 60 бетте. |
Қошақаным қайда екен? Өлеңін жазған Сабырхан Асанов Әнін жазған Әсет Бейсеуов Жазда апамның аулына, Барып едім қыдырып. Бір қошақан алдымнан, Шықты ойнап жүгіріп. Қайырмасы: Ақ маңдайлы ай ма екен?! Шекер мекен бал ма екен?! Кеттім оны сағынып, Қошақаным қайда екен?! Атам болса жем берді, Әжем оған су берді. Қошақаным тойып ап, Тастан-тасқа секірді. Қайырмасы: Қозыларым жүр ме екн? Ерке сұлу сол ма екен?! Мені қашан келер деп, Сағынып ол жүр ме екен?! Қайырмасы: |
https://youtu.be/pitqRPDChqM |
Мұғалімнің сөзі:
|
Музыка ақырын ойнап тұрады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
" Бастаулардың бастауы" өзін-өзі тану сабағының жоспары
Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мектеп: Есіл қалалық №3 орта мектебі Мерзiмі: 18.06.2020ж №12
Тақырыбы: Бастаулардың бастауы....
Құндылық:СүйіспеншілікҚасиеттер:Бауырмалдық, адалдық, жауыпкершілік.
Мұғалiм: Иманбаева А.Т. Сынып: 3 Оқушылар саны: 20
|
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға отбасындағы бауырмалдық пен адалдық мағынасын түсіндіре отырып,сүйіспеншілік құрдылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Білімділік:бауырмалдық пен шыдамдылық туралы білімдерін кеңейту. 2.Дамытушылық: жауапкершілік қасиеттерін дамыту. |
Ресурстар: (интербелсенді тақта,слайд.мақал-мәтел кітабы,суреттер,маркерлер) |
|
Сабақ барысы:
5 «Т» ережесі
Тыныштық сәтi. «Дамыту жаттығулары» (2 мин) Денемізді тік ұстап,аяғымызды қатар қойып денемізді еркін ұстап отырамыз.Көзімізді жұмып отырып әсем табиғат көрінісін елестету арқылы ойымызды реттейік.Тамаша табиғат.биік ағаштар мен қызыл-жасыл гүлдер.Таудың басынан ағып жатқан мөлдір бұлақ.Жоғары, төмен құстар ұшып жүр.
Қасым Қайсеновтың «Үйді сағындым» әңгімесі.
Қасым Қайсенов-аты аңызға айналған партизан, көрнекті жазушы,«Халық қаһарманы». Талқыланатын сұрақтар:
|
Сабақ барысын талқылау: Музыка ақырын ойнап тұрады
Оқулықта 56-57 беттерде |
|
Дәйек сөз. Отбасы – жылылық ұясы. Нақыл сөз (2 мин)
|
Нақыл сөзді топтар кезек, кезек және барлығы хормен дауыстап айтады. Дәптерге жазып алу. |
«Өз үйім – өлең төсегім» Аңыз желісі бойынша. Жиренше шешен хан сарайында тұрған күндері ханнан «үйіме барып келейін» деп сұрана беріпті. Үйіне барып қайтуға рұқсат бергеннен соң, хан «менің сарайымнан артық көретін бұның үйі қандай екен?» деп ойлап, соңынан келіп қараса, «өлең» деп аталатын майда шөпті төсеп, үш таяқтың басын қосып байлап жасаған күркеде аяғы сыртқа шығып, рахаттанып ұйықтап жатыр екен. «Өз үйім – өлең төсегім» деген сөз содан қалған екен. Ауыспалы мағынасы әркімнің өзі туып-өскен үйі елге қораша көрінсе де, өзіне жайлы, көзіне ыстық көрінеді дегенді білдіреді.
1 сұрақ: Жиренше шешен қайда тұрған екен? 2 сұрақ: Ол неге өзінің үйіне барғысы келді? 3 сұрақ: Әркімнің өзі туып – өскен үйі неліктен ыстық болады деп ойлайсыңдар? 4 сұрақ: Алысқа кеткенде өз үйіңді неге сағынасың? |
«Саздау жердің ағашы, сабырсыз ердің сазасы..» 6 сәуір,2011ж. 15960 Ана тілі газеті. |
4 тапсырма (1 топ) Сурет бойынша әңгіме құрастырып айту (жазу)
5 тапсырма (2 топ) Отбасы ережесін құрастырып жазу. 6 тапсырма (3 топ) Өз отбсыңдағы жақындарыңның бойындағы жақсы қасиеттерді атап айтыңдар. 4 топ- Отбасы туралы мақал-мәтелдер жазу. |
Оқулықта 58-59 беттер. |
Ермек Өтетілеуұлы «Біздер сәлем береміз» өлеңін түсініп оқып келу, сәлемдесу түрлерін жазып алу. |
Оқулықта 60 бетте. |
Қошақаным қайда екен? Өлеңін жазған Сабырхан Асанов Әнін жазған Әсет Бейсеуов Жазда апамның аулына, Барып едім қыдырып. Бір қошақан алдымнан, Шықты ойнап жүгіріп. Қайырмасы: Ақ маңдайлы ай ма екен?! Шекер мекен бал ма екен?! Кеттім оны сағынып, Қошақаным қайда екен?! Атам болса жем берді, Әжем оған су берді. Қошақаным тойып ап, Тастан-тасқа секірді. Қайырмасы: Қозыларым жүр ме екн? Ерке сұлу сол ма екен?! Мені қашан келер деп, Сағынып ол жүр ме екен?! Қайырмасы: |
https://youtu.be/pitqRPDChqM |
Мұғалімнің сөзі:
|
Музыка ақырын ойнап тұрады |
шағым қалдыра аласыз






