Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы “ Халел Досмухамедовтың 140 жылдық мерейтойы"
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Сынып сағаты |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
21.03.2024 |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халел Досмухамедовтың 140 жылдық мерейтойы |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Халел Досмухамедов туралы мағлұмат алады, оның өмірбаянымен танысады Көптеген оқушылар істей алады: Тарихи кезендердің ерекшеліктерін анықтайды және салыстырады. Кейбір оқушылар істей алады: Бір немесе бірнеше деректерге сүйене отырып, өзінің ой-пікірін білдіреді. . |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
2 мин
Сабақтың басы
3 мин
Жаңа білім
Қызығушылықты ояту
5 мин
Мағынаны тану кезеңі
5 мин
Қорытынды 3 мин
Рефлекция |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, түгендеп, сергіту сәтін өткізу.
Психологиялық ахуал «Кездесу»
Жаңа сабақ « Лездеме » әдісі арқылы тақырыптың не жайлы екендігін анықтау.
Білу және түсіну
Бекіту сұрақтары: «Бес саусақ» әдісін қолдану арқылы оқушылардың білімдерін қалыптастыру.
Зерттеу және талдау Т Х.Досмұхамедұлының өмірі мен шығармашылығы Оқушыларды үш топқа бөліп зерттеу сұрақтары беріледі. Дискриптор: Әрбір топ берілген сұрақ бойынша кемінде 2 дәлел келтіру.
Тапсырма: Досмұхамедұлы қажырлы қоғам қайраткері тақырыбына ПТМС формула бойынша талдау жасаңыз.
Өз прогрессіңді бағала .... |
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.
« Оқушылар екі топқа бөлінеді. Әр топтан бір оқушы шығады, әр оқушыға таңдауға 2 конверт беріледі, оқушылар конверттен шыққан сөздер арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын өз тобына түсіндіруі керек.
Х.Досмұхамедұлының қызметін анықтайды.
Оқушыларды үш топқа бөліп зерттеу сұрақтары беріледі. Оқушылар сұрақтарды талдап, берілген сұрақтарға нақты жауап береді. Топ оқушылары бірін бірі бағалайды. Оқушылар Х.Досмұхамедұлының қоғамдық саяси өміріне баға береді. ПТМС формуласын қолдана отырып оларға талдау жүргізеді
Оқушылар өз прогрессін бағалайды. |
Әуен, колонка
Конверт, сөздер: «Алашорда көсемдерінің бірі, дәрігер, ғалым» « 1883 жылы дүниеге келген, мерейтойы осы жылы атадып өтіледі»
2 -топ. Қоғамдық саяси өмірдегі орны 3-топ. Халелдің қызметі
1 Позиция(мен Х. Досмұхамедұлының еліне сіңірген еңбегі көп деп санаймын) 2.Түсіндіру (себебі, ................................) 3.Мысал (мен мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын.......... 4.Салдар.(айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын.
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“ Халел Досмухамедовтың 140 жылдық мерейтойы" тәрбие сағаты жоспары
“ Халел Досмухамедовтың 140 жылдық мерейтойы" тәрбие сағаты жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы “ Халел Досмухамедовтың 140 жылдық мерейтойы"
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Сынып сағаты |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
21.03.2024 |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халел Досмухамедовтың 140 жылдық мерейтойы |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Халел Досмухамедов туралы мағлұмат алады, оның өмірбаянымен танысады Көптеген оқушылар істей алады: Тарихи кезендердің ерекшеліктерін анықтайды және салыстырады. Кейбір оқушылар істей алады: Бір немесе бірнеше деректерге сүйене отырып, өзінің ой-пікірін білдіреді. . |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
2 мин
Сабақтың басы
3 мин
Жаңа білім
Қызығушылықты ояту
5 мин
Мағынаны тану кезеңі
5 мин
Қорытынды 3 мин
Рефлекция |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, түгендеп, сергіту сәтін өткізу.
Психологиялық ахуал «Кездесу»
Жаңа сабақ « Лездеме » әдісі арқылы тақырыптың не жайлы екендігін анықтау.
Білу және түсіну
Бекіту сұрақтары: «Бес саусақ» әдісін қолдану арқылы оқушылардың білімдерін қалыптастыру.
Зерттеу және талдау Т Х.Досмұхамедұлының өмірі мен шығармашылығы Оқушыларды үш топқа бөліп зерттеу сұрақтары беріледі. Дискриптор: Әрбір топ берілген сұрақ бойынша кемінде 2 дәлел келтіру.
Тапсырма: Досмұхамедұлы қажырлы қоғам қайраткері тақырыбына ПТМС формула бойынша талдау жасаңыз.
Өз прогрессіңді бағала .... |
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.
« Оқушылар екі топқа бөлінеді. Әр топтан бір оқушы шығады, әр оқушыға таңдауға 2 конверт беріледі, оқушылар конверттен шыққан сөздер арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын өз тобына түсіндіруі керек.
Х.Досмұхамедұлының қызметін анықтайды.
Оқушыларды үш топқа бөліп зерттеу сұрақтары беріледі. Оқушылар сұрақтарды талдап, берілген сұрақтарға нақты жауап береді. Топ оқушылары бірін бірі бағалайды. Оқушылар Х.Досмұхамедұлының қоғамдық саяси өміріне баға береді. ПТМС формуласын қолдана отырып оларға талдау жүргізеді
Оқушылар өз прогрессін бағалайды. |
Әуен, колонка
Конверт, сөздер: «Алашорда көсемдерінің бірі, дәрігер, ғалым» « 1883 жылы дүниеге келген, мерейтойы осы жылы атадып өтіледі»
2 -топ. Қоғамдық саяси өмірдегі орны 3-топ. Халелдің қызметі
1 Позиция(мен Х. Досмұхамедұлының еліне сіңірген еңбегі көп деп санаймын) 2.Түсіндіру (себебі, ................................) 3.Мысал (мен мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын.......... 4.Салдар.(айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын.
|
||
шағым қалдыра аласыз















