Пәні:
|
Әліппе
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ә дыбысы мен
әрпі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Оқу түрлерін (буындап оқу,
тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба –
модель,сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады;
тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, өз
ойын білдіреді; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті
тыныс белгіні қояды.
Көркем жазу
талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен
сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін
жазады.
|
Сабақтың
мақсаты
|
сөздерді буындап, қосып
оқиды
әріптің, әріптердің
өзара байланыс элементтерін
жазады
берілген сөйлемдердің
ретін анықтайды, мәтін
құрастырады
сызба бойынша
сұрақтардың жауабын айтады
|
Құндылықтар
|
өмір бойы оқуға дайын
болу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш қадам»
әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол
бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай?
(шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ
көрсету)
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар сұраққа
жауап береді
Тамаша!Керемет!
Ғажап!
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5
мин)
10 мин
|
«Қарындаш» әдісі
Құрамында Ә дыбысы бар сөздерді буынға
бөл.
Буын санына қарай
топтастыр.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Оқы, ойыңа тоқы» әдісі
Сөздерді буындап, қосып
оқы.
Сурет бойынша сұраққа
жауап бер.
Не қалай
дыбыстайды?
Дескриптор:
- сөздерді буындап, қосып
оқиды
-әтештің дыбыстауын
айтады
-түлкінің дыбыстауын
айтады
|
Құрамында Ә дыбысы бар сөздерді буын санына қарай
топтастырады
1.сөздерді буындап, қосып
оқиды
2. әтештің дыбыстауын
айтады
3.түлкінің дыбыстауын
айтады
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына
қарай)
|
Оқулық
68
бет
Ә
әрпінің
баспа,
жазба
түрлері
Оқулық
68
-бет
.
|
8
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
Дәптермен жұмыс
Берілген сөздерді үлгі
бойынша жаз.
Дескриптор:
-
әріптің, әріптердің өзара
байланыс элементтерін жазады
-жол аралығын, жолдың жоғары
және төменгі сызықтарын сақтап
жазады
«Жүгіреді
балалар»
Бейнекөрініс
ұсынылады
|
1.
әріптің, әріптердің өзара
байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары
және төменгі сызықтарын сақтап
жазады
Балалар жаттығуды қайталап
жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
«Басбармақ» арқылы
|
Дәптер
қаламсап
https://youtu.be/kKiyFs4B6IE
|
Сабақтың
соңы
10 мин
|
3 – тапсырма Топтық
жұмыс
«Құрастыр»
әдісі
Мәтінді
оқы.
Мәтін бойынша сұрақ
құрастыр және жауап бер.
1 -
топ
Дескриптор:
-мәтінді буындап,қосып
оқиды
-мәтін бойынша сұрақ
құрастырады
Берілген сөйлемдердің
ретін анықта.
Мәтін құрап
жаз.
2-
топ
Дескриптор:
- сөйлемдердің ретін
анықтайды
-мәтін құрап
жазады
Сызба бойынша
сұрақтардың жауабын айт және
жаз.
3-
топ
Дескриптор:
- сызба бойынша сұрақтардың жауабын
айтады
-сұрақтардың жауабын
жазады
|
1. мәтінді
буындап,қосып оқиды
2. мәтін бойынша сұрақ
құрастырады
1. сөйлемдердің ретін
анықтайды
2.мәтін
құрастырады
1.
сызба бойынша
сұрақтардың жауабын айтады
2.сұрақтардың жауабын
жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін
бағалау
|
Таратпа
Қаламсап,
түрлі –түсті
қарындаш
тар
|
Рефлексия
7 мин
|
«Білім заряды» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10
заряд)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарий»
арқылы
|
Зарядтар,
«Білім заряды»
таратпасы
|