Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ә. Нұршайықов- алып тұлға.Өмір жолы, шығармашылығына шолу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Баджанова.А |
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Оқылым. 7.3.6.1.- тақырып бойынша деректерді қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу; Айтылым. 7.2.6.1.- кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау; Тілдік бағдар. 7.5.1.1. – мәтіндерден көмекші есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану. |
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: тақырыпты түсінеді, ақпараттарды қолданады. Көпшілігі: тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алады, ақпараттарды сипаттайды; көмекші есім түрлерін біледі. Кейбірі: мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелді жеткізе алады; берілген ақпараттарды сипаттайды, көмекші есімдерді тиімді қолдана алады. |
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Пәнаралық байланыс: |
Қазақ әдебиеті және тарих пәндерімен байланыстырамын. Себебі: 1. Қазақ халқының жазушысы; 2. Қазақ халқының тарихи тұлғаларының бірі, Ұлы Отан соғысына қатысқан батыр. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:
3.Сыныпты жұптарға бөлу:
4.Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтар қою: Әзілхан Нұршайықов кім? Қайда және қашан дүниеге келген? Қандай шығармалары бар? Еңбек жолын қалай бастаған? Шығармаларының негізгі тақырыбы қандай?
|
Мақсаты: Оқушылар көңіл күйлерін білдіреді, барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
«Жылы лебіз» тренингі Оқушылар бір-біріне жылы лебіз, тілектерін айтады.
Оқушылар белгілер бойынша өз жұбымен жұптасады.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Мысал келтіреді. |
Тиімділігі: Оқушылардың көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Дескриптор Өз ойын айтады, дәлелдейді 1б. Сұрақтарға дұрыс жауап береді. 1б |
смайликтер
тақта |
||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе
2 минут |
(Ұ) «Болжау әдісі». Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында бейнематериал ұсыну. . Сабақтың тақырыбын анықтау. (Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады) |
Бейнематериалмен танысады.
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Слайд |
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
3 минут
8 минут
6 минут
6 минут
5 минут |
Сөздік жұмысы Мұғалім «Сөздік кесте» әдісі арқылы оқушыларға жаңа сөздердің мағынасын ашуға, аударуға көмектеседі.
Әзілхан Нұршайықов және Бауыржан Момышұлының өмірі мен шығармашылығы туралы түсіндіреді, мәліметті ұсынады.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Синквейн» әдісі
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
3-тапсырма Ұжымдық жұмыс. «Quizizz» әдісі . |
Жаңа сөздердің мағынасын ашады. Аудармасын табады, жазып алады.
Оқушылар портретке қарайды Бауыржан Момышұлы туралы тың мәліметтерді тыңдайды. Керекті ақпаратты жазып алады.
«Синквейн» әдісі арқылы сын есімді, етістікті, сөйлемді, синоним сөзімен толықтырып жазады. Тақырып: «Бауыржан Момышұлы»
Жазылым Берілген көмекші есімдерді қолданып, сөйлем құрастырады.
Көмекші есімдер: ішінде, жанында, арасында, қарсы, артында, Саралау тапсырмасы. «Қолдау» әдісі. Кейбір оқушылар жазылым тапсырмасын орындауда қиындыққа тап болған жағдайда, қолдау көрсету мақсатында мынадай «Түсіндірмелік карточка» ұсынылады.
Оқушылар «Quizizz» әдісі бойынша дайындалған сұрақтарға жауап бере отырып, сабақты қорытындылайды.
|
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!, «Өте жақсы!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
Дескриптор Сын есімді, етістікті, синоним сөздерді анықтайды-2б. Сөйлем арқылы толықтырады 1 б.
«Жұлдызша» ордені арқылы бағалау
Дескриптор 2 балл Көмекші есімді тиімді қолданады; 1б -Сөйлемді дұрыс құрастырады; 1б
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; 3 б |
Оқулық, сөздік дәптер
Суреттер, сызба, кестелер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері, оқулық.
«Көмекші есімдер»тсүсіндірме карточка сы |
||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс 1 минут
Рефлексия 3 мин.
2 минут |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі Бауыржан Момышұлы кім?
Мұғалім сабақты оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Бағалау:
Үй тапсырмасы. |
Жеке жұмыс: Оқушылар берілген сөзді өз ойымен толықтырады, сөйлемді аяқтайды.
«Insert» әдісі
Жинаған «Жқлдызшалар» бойынша және 1-10 баллдық жүйе бойынша бағалайды.
№7-тапсырма, 147 бет. Қажетті сөздерді қойып, көшіріп жазады. |
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!, «Өте жақсы!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
Стикер
|