|
Сынып: |
5 «Д» |
||
|
Күні: |
23.12.2021 |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Фазыл Жұлдыз Фазылқызы |
||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай. «Ғылым таппай мақтанба» |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
А. 5.2.5.1 – берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу Т. 5.5.1.5 – болымды, болымсыз етістіктерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орында қолдану. |
||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: мәтінді түсінеді, диалогке қатысады. Көбі: сұрақтарға жауап береді, диалог құрастырады Кейбірі: диалог құрастыруда болымды, болымсыз етістіктерді ажыратып жазады. |
||
|
Құндылықтарды игерту: |
Абай шығармаларының құндылығын ұғындыру. Талап, еңбек, терең ой, қанағатшылдық, рақымшылық құндылықтарын насихаттау. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, әдебиет |
||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген сұрақтарды түсінеді; Сұрақтарға дұрыс жауап береді; Тірек сөздерді қолданады; Шағын диалогке түсе алады; ортақ ой, шешім шығара алады; болымды және болымсыз етістіктерді ажырата біледі |
||
|
Дескрипторлар |
|
||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пән лексикасы және терминология: Қашық бол, бес дұшпан
нәфрәтлі, ғибрәтлі т.б.
Қорыта келгенде; |
||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ірі кітапханалар |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Жаңа тақырыпты ашу: Тақтада Абай Құнанбайұлының суреті ілініп тұрады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Абайға кластер құрастырады. Оқушылар өлең тыңдау арқылы, өлеңін оқу арқылы, аудармаларымен танысу арқылы оның кім екенін анықтайды. |
Дәптер, оқулық Оқушылар тақырыпты ашады. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма: Оқушы «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін оқиды. Тақтаға адамның жақсы / жаман қассиеттерін ажыратып жазады. Өсек, талап, өтірік, еңбек, мақтаншақ, еріншек, терең ой, қанағат, бекер мал шашпақ, рақым Тақтаға екіге бөліп жапсырады Тапсырма: Ақпараттың дұрыс / бұрыстығын тексереді.
Оқушылар тапсырманы жұпта тексереді. Бір-бірін бағалайды.
Тапсырма: Абай Құнанбайұлы тақырыбында диалог құрастырады. Критерийлер:
|
|
|
|
Бағалау Бүгінгі сабақта алған білімдерін қорыту |
Бекіту сұрақтары:
|
Қортынды бағалары айтылып, күнделіктеріне бағалары қойылады. |
|
|
Сабақтың соңы: |
Рефлексия: Даналық ағашы Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай? Қандай тәрбиелік ұғым алдыңдар? Үй тапсырмасы: «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін жаттау |
Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады. |
|
Өсек
Талап
Өтірік
Еңбек
Мақтаншақ
Еріншек
терең ой
қанағат
бекер мал шашпақ
рақым
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
Абай Құнанбайұлын білесің бе?
...................................................................
Ол қай жерде туған?
......................................................................
Абайдың қандай өлеңін білесің?
........................................................................
Абай Құнанбайұлы кім?
..........................................................
Ол қай жылы дүниеге келді?
.................................................
Абайдың өлеңдерін жақсы көресің бе?
.......................................................................
Абайдың өлеңдерін сүйіп оқисың ба?
................................................................
Оның саған қай өлеңі ұнайды?
.....................................................................
Ғылым таппай мақтанба өлеңін білесің бе?
......................................................................
Абай Құнанбайұлы қайда туды?
.............................................................
Қандай өлеңдерін білесің?
............................................................
Абай Құнанбайұлы неше жыл өмір сүрді?
...........................................................................
1 топ
ҒЫЛЫМ
2 топ
ЕҢБЕК
ТАЛАП
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай ашық сабақ 5 сынып
Абай ашық сабақ 5 сынып
|
Сынып: |
5 «Д» |
||
|
Күні: |
23.12.2021 |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Фазыл Жұлдыз Фазылқызы |
||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай. «Ғылым таппай мақтанба» |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
А. 5.2.5.1 – берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу Т. 5.5.1.5 – болымды, болымсыз етістіктерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орында қолдану. |
||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: мәтінді түсінеді, диалогке қатысады. Көбі: сұрақтарға жауап береді, диалог құрастырады Кейбірі: диалог құрастыруда болымды, болымсыз етістіктерді ажыратып жазады. |
||
|
Құндылықтарды игерту: |
Абай шығармаларының құндылығын ұғындыру. Талап, еңбек, терең ой, қанағатшылдық, рақымшылық құндылықтарын насихаттау. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, әдебиет |
||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген сұрақтарды түсінеді; Сұрақтарға дұрыс жауап береді; Тірек сөздерді қолданады; Шағын диалогке түсе алады; ортақ ой, шешім шығара алады; болымды және болымсыз етістіктерді ажырата біледі |
||
|
Дескрипторлар |
|
||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пән лексикасы және терминология: Қашық бол, бес дұшпан
нәфрәтлі, ғибрәтлі т.б.
Қорыта келгенде; |
||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ірі кітапханалар |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Жаңа тақырыпты ашу: Тақтада Абай Құнанбайұлының суреті ілініп тұрады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Абайға кластер құрастырады. Оқушылар өлең тыңдау арқылы, өлеңін оқу арқылы, аудармаларымен танысу арқылы оның кім екенін анықтайды. |
Дәптер, оқулық Оқушылар тақырыпты ашады. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма: Оқушы «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін оқиды. Тақтаға адамның жақсы / жаман қассиеттерін ажыратып жазады. Өсек, талап, өтірік, еңбек, мақтаншақ, еріншек, терең ой, қанағат, бекер мал шашпақ, рақым Тақтаға екіге бөліп жапсырады Тапсырма: Ақпараттың дұрыс / бұрыстығын тексереді.
Оқушылар тапсырманы жұпта тексереді. Бір-бірін бағалайды.
Тапсырма: Абай Құнанбайұлы тақырыбында диалог құрастырады. Критерийлер:
|
|
|
|
Бағалау Бүгінгі сабақта алған білімдерін қорыту |
Бекіту сұрақтары:
|
Қортынды бағалары айтылып, күнделіктеріне бағалары қойылады. |
|
|
Сабақтың соңы: |
Рефлексия: Даналық ағашы Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай? Қандай тәрбиелік ұғым алдыңдар? Үй тапсырмасы: «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін жаттау |
Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады. |
|
Өсек
Талап
Өтірік
Еңбек
Мақтаншақ
Еріншек
терең ой
қанағат
бекер мал шашпақ
рақым
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
|
№ |
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
1 |
Ғылым таппай мақтан. |
|
|
|
2 |
Бес нәрседен қашық бол. |
|
|
|
3 |
Бес нәрсеге асық болма. |
|
|
|
4 |
Адам болам десеңіз |
|
|
|
5 |
Бес дұшпаның: өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ.. |
|
|
Абай Құнанбайұлын білесің бе?
...................................................................
Ол қай жерде туған?
......................................................................
Абайдың қандай өлеңін білесің?
........................................................................
Абай Құнанбайұлы кім?
..........................................................
Ол қай жылы дүниеге келді?
.................................................
Абайдың өлеңдерін жақсы көресің бе?
.......................................................................
Абайдың өлеңдерін сүйіп оқисың ба?
................................................................
Оның саған қай өлеңі ұнайды?
.....................................................................
Ғылым таппай мақтанба өлеңін білесің бе?
......................................................................
Абай Құнанбайұлы қайда туды?
.............................................................
Қандай өлеңдерін білесің?
............................................................
Абай Құнанбайұлы неше жыл өмір сүрді?
...........................................................................
1 топ
ҒЫЛЫМ
2 топ
ЕҢБЕК
ТАЛАП
шағым қалдыра аласыз













