|
9*Бөлім:Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.2026ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 Ә |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Абай жолы. Биікте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. 11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
М.Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашып талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; өз білімі мен дағдыларын дамыту үшін тыңғылықты жұмыс істеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин Сабақтың ортасы 30мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. ІІ.Қызығушылықты ояту.
«Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді.
Ұлттық құндылық Абай Құнанбай Абай заманы
Қазіргі заман
Білімге құмарлық Салт-дәстүр Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІІ.Мағынаны тану. Шығарма үзіндісімен танысыңыз.
1. Топтық тапсырма (3 топқа бөлу) Топсырма: Кейіпкерлерді жүйелеу, топтық талқылау арқылы өмір шындығын ашу.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Абай жолы» романындағы негізгі кейіпкерлер жүйесін талдаңдар (Абай, Әбіш, Ділдә, Құнанбай).Әр кейіпкердің мінез-құлқын, әрекеттерін және өмірдегі шындығын көрсету.
Дескриптор:
ҚБ
Жеке жұмыс 3-тапсырма Абайдың бір қанатты сөзін таңдап, оны өз өмір тәжірибесімен байланыстырып эссе жазу (7-8 сөйлем). Қанатты сөздер:
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады.
«Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Осы үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіреді. Берілген үзінділердің реттілігін анықтайды.
Кейіпкерлерді жүйелеу, топтық талқылау арқылы өмір шындығын ашады.
«Абай жолы» романындағы негізгі кейіпкерлер жүйесін талдайды (Абай, Әбіш, Ділдә, Құнанбай).Әр кейіпкердің мінез-құлқын, әрекеттерін және өмірдегі шындығын көрсетеді
Абайдың бір қанатты сөзін таңдап, оны өз өмір тәжірибесімен байланыстырып эссе жазады |
ҚБ Үй тапсырма-1б
ҚБ *Абайдың мінез-құлқы, көзқарасы, өмірлік ұстанымдарын топтастырады – 1б *Құнанбайдың әрекеті мен шешімдерін талдау, қоғамдағы орны мен рөлін жүйелейді – 1 б *Әр кейіпкердің Абаймен қарым-қатынасы, шығарманың негізгі тақырыбымен байланысын көрсетеді – 1 б
ҚБ *Кейіпкерлерді толық сипаттады – 1 б *Кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін өмір шындығымен байланыстыра білді – 1 б *тапсырманы жұбымен орындайды – 1 б
ҚБ *Қанатты сөзді дұрыс таңдады – 1 б *Өмірлік тәжірибемен байланыстыра білді – 1 б *Эссені 7-8 сөйлеммен нақты жеткізді – 1 б
|
«Абай жолы» романы
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Абай жолы" роман- эпопеясы. "Биікте" 11-сынып ашық сабақ.
|
9*Бөлім:Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.2026ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 Ә |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Абай жолы. Биікте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. 11.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді, қанатты сөздер, дәйексөздерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
М.Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашып талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; өз білімі мен дағдыларын дамыту үшін тыңғылықты жұмыс істеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин Сабақтың ортасы 30мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. ІІ.Қызығушылықты ояту.
«Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді.
Ұлттық құндылық Абай Құнанбай Абай заманы
Қазіргі заман
Білімге құмарлық Салт-дәстүр Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІІ.Мағынаны тану. Шығарма үзіндісімен танысыңыз.
1. Топтық тапсырма (3 топқа бөлу) Топсырма: Кейіпкерлерді жүйелеу, топтық талқылау арқылы өмір шындығын ашу.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Абай жолы» романындағы негізгі кейіпкерлер жүйесін талдаңдар (Абай, Әбіш, Ділдә, Құнанбай).Әр кейіпкердің мінез-құлқын, әрекеттерін және өмірдегі шындығын көрсету.
Дескриптор:
ҚБ
Жеке жұмыс 3-тапсырма Абайдың бір қанатты сөзін таңдап, оны өз өмір тәжірибесімен байланыстырып эссе жазу (7-8 сөйлем). Қанатты сөздер:
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады.
«Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Осы үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіреді. Берілген үзінділердің реттілігін анықтайды.
Кейіпкерлерді жүйелеу, топтық талқылау арқылы өмір шындығын ашады.
«Абай жолы» романындағы негізгі кейіпкерлер жүйесін талдайды (Абай, Әбіш, Ділдә, Құнанбай).Әр кейіпкердің мінез-құлқын, әрекеттерін және өмірдегі шындығын көрсетеді
Абайдың бір қанатты сөзін таңдап, оны өз өмір тәжірибесімен байланыстырып эссе жазады |
ҚБ Үй тапсырма-1б
ҚБ *Абайдың мінез-құлқы, көзқарасы, өмірлік ұстанымдарын топтастырады – 1б *Құнанбайдың әрекеті мен шешімдерін талдау, қоғамдағы орны мен рөлін жүйелейді – 1 б *Әр кейіпкердің Абаймен қарым-қатынасы, шығарманың негізгі тақырыбымен байланысын көрсетеді – 1 б
ҚБ *Кейіпкерлерді толық сипаттады – 1 б *Кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін өмір шындығымен байланыстыра білді – 1 б *тапсырманы жұбымен орындайды – 1 б
ҚБ *Қанатты сөзді дұрыс таңдады – 1 б *Өмірлік тәжірибемен байланыстыра білді – 1 б *Эссені 7-8 сөйлеммен нақты жеткізді – 1 б
|
«Абай жолы» романы
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





