|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман-эпопеясындағы уақыт пен кеңістік.(2-кітап) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.1 - әдеби шығарманың композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау 11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы 1-кітабының сюжетін білу, мазмұнын түсіну, жанрлық ерекшелігін айқындау, шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтау; Көпшілігі: әдеби шығарманың композициясын талдау жұмыстары арқылы жанрлық ерекшеліктерін айқындау, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау, көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау ; Кейбір оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау, көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту. Оқушылар көркемдік уақыт туралы ой қозғайды. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар көркемдік уақыт туралы ой қозғайды. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
«Абай жолы» романы 11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Мағынаны тану. Балалар, сіздер «Абай жолы» романының алғашқы тарауларында бала шақтан жігіт жасына жеткен Абай бейнесімен таныстыңыздар. Абай бейнесі қандай бейне?.. Тапсырма. Үзінділердегі Абай бейнесіне талдау жасаңыздар. Өз пікірлеріңізді білдіріңіздер.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. Құнанбай бейнесіне сипаттама беріңіздер.
Дескриптор:
Шығармадағы келесі көрініс тапқан бейнелер – әйелдер образы. М. Әуезов әйелдер бейнесінің ауыр да қиын тұрмысын суреттей келе сол қиындығына қарамастан, олардың ішкі жан дүниесінің әсемдігін, күйініші мен сүйінішін тереңінен ашып көрсетеді. Тапсырма. Үзінді келтіре отырып, кейіпкерлер қасиетін жинақтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Үзіндідегі берілген кейіпкерлерді анықтаңыз. Кейіпкерлерге сипаттама беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ
Қорытынды.
|
Оқушылар үзінділердегі Абай бейнесіне талдау жасап, өз пікірлерін білдіреді. Үзіндімен жұмыс жүргізеді. Оқушылар үзінділермен танысады; Абай бейнесіне талдау жасайды; Өз пікірін білдіреді. . Құнанбай бейнесіне талдау жасайды; Өз пікірін білдіреді. Үзінді келтіре отырып, кейіпкерлер қасиетін жинақтайды. Шығармадан үзінді келтіреді; Әйелдер бейнесін жинақтайды; Адами қасиетін талдайды. Үзіндідегі берілген кейіпкерлерді анықтаңыз. Кейіпкерлерге сипаттама беріңіз. Үзіндідегі берілген кейіпкерлерді анықтайды; Кейіпкерлерге сипаттама береді; Кейіпкерлердің типтік бейнесін анықтайды. Шығарманың жанрлық ерекшелігін талдайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
А4 әр топқа |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім?.. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Абай жолы" роман-эпопеясы және әлем әдебиеті
"Абай жолы" роман-эпопеясы және әлем әдебиеті
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман-эпопеясындағы уақыт пен кеңістік.(2-кітап) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.1 - әдеби шығарманың композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау 11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясы 1-кітабының сюжетін білу, мазмұнын түсіну, жанрлық ерекшелігін айқындау, шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтау; Көпшілігі: әдеби шығарманың композициясын талдау жұмыстары арқылы жанрлық ерекшеліктерін айқындау, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау, көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау ; Кейбір оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясының композициясын жанрлық ерекшеліктерін айқындап, уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау, көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту. Оқушылар көркемдік уақыт туралы ой қозғайды. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар көркемдік уақыт туралы ой қозғайды. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
«Абай жолы» романы 11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Мағынаны тану. Балалар, сіздер «Абай жолы» романының алғашқы тарауларында бала шақтан жігіт жасына жеткен Абай бейнесімен таныстыңыздар. Абай бейнесі қандай бейне?.. Тапсырма. Үзінділердегі Абай бейнесіне талдау жасаңыздар. Өз пікірлеріңізді білдіріңіздер.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. Құнанбай бейнесіне сипаттама беріңіздер.
Дескриптор:
Шығармадағы келесі көрініс тапқан бейнелер – әйелдер образы. М. Әуезов әйелдер бейнесінің ауыр да қиын тұрмысын суреттей келе сол қиындығына қарамастан, олардың ішкі жан дүниесінің әсемдігін, күйініші мен сүйінішін тереңінен ашып көрсетеді. Тапсырма. Үзінді келтіре отырып, кейіпкерлер қасиетін жинақтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Үзіндідегі берілген кейіпкерлерді анықтаңыз. Кейіпкерлерге сипаттама беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ
Қорытынды.
|
Оқушылар үзінділердегі Абай бейнесіне талдау жасап, өз пікірлерін білдіреді. Үзіндімен жұмыс жүргізеді. Оқушылар үзінділермен танысады; Абай бейнесіне талдау жасайды; Өз пікірін білдіреді. . Құнанбай бейнесіне талдау жасайды; Өз пікірін білдіреді. Үзінді келтіре отырып, кейіпкерлер қасиетін жинақтайды. Шығармадан үзінді келтіреді; Әйелдер бейнесін жинақтайды; Адами қасиетін талдайды. Үзіндідегі берілген кейіпкерлерді анықтаңыз. Кейіпкерлерге сипаттама беріңіз. Үзіндідегі берілген кейіпкерлерді анықтайды; Кейіпкерлерге сипаттама береді; Кейіпкерлердің типтік бейнесін анықтайды. Шығарманың жанрлық ерекшелігін талдайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
А4 әр топқа |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім?.. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз






















