Сабақтың
басы
5
минут
Сабақтың
ортасы
35
минут
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары
сабаққа аударылады.
ІІ. Қызығушылықты
ояту.
«Байланыс
тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы
заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз
пікірлерін білдіреді.
Ұлттық
құндылық
Абай
Құнанбай
Абай
заманы
Қазіргі
заман
Білімге
құмарлық
Салт-дәстүр
Сабақтың тақырыбы
мен мақсаты анықталады.
ІІІ. Мағынаны
тану. Шығарма үзіндісімен
танысыңыз.
1-тапсырма. Осы
үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз.
Берілген үзінділердің реттілігін
анықтаңыздар.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. Осы
үзінділердегі ұлттық мәселелерді өмірмен
байланыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма.
Үзіндіні ғаламдық мәселемен
байланыстырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар назары
сабаққа аударылады.
«Байланыс тізбегі»
әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман
құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін
білдіреді.
Сабақтың тақырыбы
мен мақсаты анықталады.
Осы үзіндідегі
оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген
үзінділердің реттілігін
анықтаңыздар.
Үзіндімен
танысады;
Өз көзқарасын
білдіреді.
Үзіндінің жалғасын
еске түсіреді;
Берілген
үзінділердегі реттілікті
анықтайды.
Осы үзінділердегі
ұлттық мәселелерді өмірмен
байланыстырыңдар
Үзінділердегі ұлттық
мәселелерді анықтайды;
Өмірмен
байланыстырады;
Дәлел
келтіреді.
Үзіндіні ғаламдық
мәселемен байланыстырыңыз.
Үзіндідегі
көтерілген мәселені
анықтайды;
Үзіндідегі ғаламдық
мәселені талдайды.
Өз көзқарасын
білдіреді.
|
Қалыптастырушы
бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
«Абай жолы»
романы
11-сынып «Қазақ
әдебиеті» оқулығы
|
Дифференциация – қалай
жүзеге асырылды.
Көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Селқостық танытатын
оқушыларға көшбасшылық қызмет жүктеу.Топ басшылық қызыметін
жүктеу.
Қабілетті оқушыларыңызға
қандай жоспар құрған болар
едіңіз?
Қабілетті оқушыларға зерттеу,
жинақтау тапсырмаларын беруге баса назар
аудару
|
Бағалау.
Сіз оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау критерийлері мен
дескрипторлар бойынша
топ топты
бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау;
Жайлы атмосфера
қалыптастыру
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары
Оқыту мақсаттары шынайы болды
ма?
Барлық оқушылар
оқу мақсаттарына жетті ме? Егероқу мақсаттарына жетпесе,
неге?
Сабақта
дифференциация
дұрысжүзегеастыма?
Сабақкезеңдеріуақытқасәйкескелдіме?
Мен
жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен?
|
|
Жалпы
бағалау
Қандай екі дүние
сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді?
(оқытуғажәнеүйренугеқатысты
Сабақтың қандай екі
аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқуға қатысты
ойланыңыз)
1:
2:
Қандай екі дүние сабақтың одан
да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді?
(оқыту мен оқуға қатысты
ойланыңыз)
1:
2:
Осы сабақтың барысында мүмкін
барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма
қажет болуы қандай ақпаратты
білдім?
|