|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп жанындағы интернат |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Тулебаева У. |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман- эпопеясындағы ұлттық құндылық |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстыру; Көпшілігі: шығармадағы көтерілген ғаламдық мәселелерді тереңірек түсіну; Кейбір оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашып талдау; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау. |
||||||
|
Тілдік міндеттер |
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін...Оның себебін... деп түсіндіремін.Біздің пікірімізше....Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді. Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ... |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақ тарих пәнімен байланыста өтеді. |
||||||
|
Алдыңғы білім |
«Абай жолы» роман-эпопеясы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. ІІ. Қызығушылықты ояту.
«Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді.
Ұлттық құндылық Абай Құнанбай Абай заманы Қазіргі заман Білімге құмарлық Салт-дәстүр
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІІ. Мағынаны тану. Шығарма үзіндісімен танысыңыз.
1-тапсырма. Осы үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген үзінділердің реттілігін анықтаңыздар.
ҚБ 2-тапсырма. Осы үзінділердегі ұлттық мәселелерді өмірмен байланыстырыңдар.
ҚБ 3-тапсырма. Үзіндіні ғаламдық мәселемен байланыстырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. «Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Осы үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген үзінділердің реттілігін анықтаңыздар. Үзіндімен танысады; Өз көзқарасын білдіреді. Үзіндінің жалғасын еске түсіреді; Берілген үзінділердегі реттілікті анықтайды. Осы үзінділердегі ұлттық мәселелерді өмірмен байланыстырыңдар Үзінділердегі ұлттық мәселелерді анықтайды; Өмірмен байланыстырады; Дәлел келтіреді. Үзіндіні ғаламдық мәселемен байланыстырыңыз. Үзіндідегі көтерілген мәселені анықтайды; Үзіндідегі ғаламдық мәселені талдайды. Өз көзқарасын білдіреді. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
«Абай жолы» романы 11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Абай жолы"роман-эпопеясындағы ұлттық құндылық
"Абай жолы"роман-эпопеясындағы ұлттық құндылық
|
Бөлім: Ғасырлық туынды |
Мектеп: Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп жанындағы интернат |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Тулебаева У. |
||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмегендер: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
«Абай жолы» роман- эпопеясындағы ұлттық құндылық |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстыру; Көпшілігі: шығармадағы көтерілген ғаламдық мәселелерді тереңірек түсіну; Кейбір оқушылар: М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашып талдау; |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау. |
||||||
|
Тілдік міндеттер |
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін...Оның себебін... деп түсіндіремін.Біздің пікірімізше....Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді. Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ... |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақ тарих пәнімен байланыста өтеді. |
||||||
|
Алдыңғы білім |
«Абай жолы» роман-эпопеясы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. ІІ. Қызығушылықты ояту.
«Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді.
Ұлттық құндылық Абай Құнанбай Абай заманы Қазіргі заман Білімге құмарлық Салт-дәстүр
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІІ. Мағынаны тану. Шығарма үзіндісімен танысыңыз.
1-тапсырма. Осы үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген үзінділердің реттілігін анықтаңыздар.
ҚБ 2-тапсырма. Осы үзінділердегі ұлттық мәселелерді өмірмен байланыстырыңдар.
ҚБ 3-тапсырма. Үзіндіні ғаламдық мәселемен байланыстырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. «Байланыс тізбегі» әдісі арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Осы үзіндідегі оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген үзінділердің реттілігін анықтаңыздар. Үзіндімен танысады; Өз көзқарасын білдіреді. Үзіндінің жалғасын еске түсіреді; Берілген үзінділердегі реттілікті анықтайды. Осы үзінділердегі ұлттық мәселелерді өмірмен байланыстырыңдар Үзінділердегі ұлттық мәселелерді анықтайды; Өмірмен байланыстырады; Дәлел келтіреді. Үзіндіні ғаламдық мәселемен байланыстырыңыз. Үзіндідегі көтерілген мәселені анықтайды; Үзіндідегі ғаламдық мәселені талдайды. Өз көзқарасын білдіреді. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
«Абай жолы» романы 11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз






















