Қысқа мерзімді сабақ жоспары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай Құнанбаев Ғылым таппай мақтан ба
Абай Құнанбаев Ғылым таппай мақтан ба
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: № |
Мектеп: 7 ЖББОМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:15.11.2034 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ауезова З.Т. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Абай Құнанбаев «Ғылым таппай мақтанба» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
А/И4 Әдеби көркемдегіш құралдарды пайдалана отырып, шығарманың тақырыбы мен тәрбиелік мәнін ашу. 6.1.1.1. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Диалог құруға, жазуға арналған пайдалы тіркестер: «Ғалым болудың басты шарттары» , «Жақсының аты өлмейді, ғалымның хаты өлмейді», «Абай ғалым болу мен адам болу мәселесін бір-бірімен сабақтастыра айтады, бұл екеуінің тамыры, түбі бір деп санайды» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі, информатика ,ұлттық салт-дәстүр |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет: басқа мәдениеттер мен тілдерге, адамгершілік пен пікірлердің әртүрлілігіне құрметі қалыптасады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Ғылым таппай мақтанба» өлеңді мазмұнына талдау, өлеңді жатқа оқу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөз дер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 18 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Жан жылуы» «Атым моликула» әдісі арқылы топқа бөліну 1-топ «Ғылым» 2-топ «Еңбек» 3-топ “Талап” « Әдеби шеңбер Сиқырлы ұяшық» әдісімен үй жұмысын тексеру.II. Қызығушылықты ояту. «Ғылым таппай мақтанба» аудео тыңдау Топтық жұмыс «Вака» әдісі. Өлең жолдарын ретімен орналастыру. Әрбір топқа өлең жолдары қиылып беріледі. Ретімен оқып шығуы керек. Бағалау критерийі: -өлең тармақтарын ретімен орналастыра алады; III. Мағынаны тану кезеңі. Топтық жұмыс. «3 column notes» стратегиясы. Абай Құнанбайұлының «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін оқи отырып, әр топ өздеріне тиісті тапсырманы орындайды. 1-топ «ПОСТЕР»әдісі «Ғылым» - өлеңнің тақырыбын анықтап, ғылым жолына ұмтылған жастарға ақынның айрықша ескертуін , ақынның айтайын деген ойын жеткізіңіздер.
Т Абай ғылым туралы не дейді? Өлең кімге арналған? Неге үгіттейді?
«Ғылым» тобы Өлеңнің тақырыбын, ақынның айтайын деген ойын анықтай алады; Шығармадағы маңызды үзінді бойынша түсіндіре лалады; Негізінде ой қорытындысын жасай алады.
2-топ «Еңбек» «РАФТ» стратегиясы бойынша авторға хат жазу. Р- рөл А – аудитория Ф –форма Т – тақырып Дескриптор: Оқушылардың барлығы рөлдік тапсырмаға қатысады; Өз ойларын авторға хат арқылы жеткізе алады; Хаттың жазылу құрылысын сақтайды;
3-топ «Талап» – өлеңдегі көркемдік ерекшеліктерді таба отырып, көркемдік мәнін ашады. Тапсырмасы: «Мозайка» әдісі
«Талап» тобы. 1.Өлеңдегі көркемдік ерекшеліктерін анықтай алады; 2.Мәнін түсінеді.
ІІІ. «Ой қорыту»кезеңі «ПОПС» әдісін қолданып эссе жазу IV. Кері байланыс.Смайлик |
Таныстырылым
Слайд
Үлестірме
Үлестірме
Плакат, нақыл сөз.
клей, қайшы, суреттер, т.б.
Үлестірме қағаздар
Қима қағаздар: Еріншек, талап, өтірік, терең ой, мақтаншақ, рақым, өсек, еңбек, бекер мал шашу, қанағат, «Қазақтың мақал-мәтелдері» кітабы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
V. Рефлексия Табыс баспаолдағы
Үйге тапсырма: Ғылым таппай мақтанба жаттауға |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Оқушыларды бағалауда «Екі жұлдыз, бір тілек»,«Басбармақ» әдістерін пайдаланамын. Оқушылардың оқу мақсатына қол жеткізгеніне көз жеткізу үшін бағалау критерийлері мен дескрипторларды қолданамын. Оқушыларға тиімді кері байланыс беріп отырамын. Оқушылардың бөлім бойынша эпизодтардың маңыздылығын анықтағандарынан аңғарамын.
|
Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады: оқушылардың түзу отыруын қадағалап отырамын. Сабақта интербелсенді тақтаны қолдану арқылы оқушылардың АКТ дағдылары дамиды. Білім, адамгершілік құндылықтарын қалыптастырады, өзіне деген жауапкершілікті арттырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













