|
Бөлім: «Туған жерім-аялы алтын бесігі» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отыз екінші қарасөзі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы оқу, талдау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; Көпшілігі: әдеби шығарманың композициясын талдау; Кейбір оқушылар: шығарманы мазмұндас туындылармен салыстырып , жан-жақты талдау. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; Жауапкершілік. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөздік қор: хузур хасил, бахас, хусідшілдік, хирслану, ғурурлық, мұлахаза, мұхафаза, жаһат, зинһар. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Абайдың қарасөздері жайлы біледі. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: 1. Сәлемдесу, түгендеу. 2.Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, бір-бірін тыңдауға дағдыланады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Топқа бөлу. 1-топ: Ғылым тобы. 2-топ: Білім тобы. І. Қызығушылықты ояту. Абай бұл қарасөзінде білім – ғылымды үйренуге қандай талаптар қояды? Кластер арқылы көрсетеді
Бұл талаптарды қою себебін түсіндіреді. Сол арқылы сабақтың тақырыбы ашылады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар қойылған талаптарды «Кластер» арқылы көрсетеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
«Жұлдызша» әдісі «Қазақы стикерлер» арқылы бағалау
|
10-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану.
Тапсырма. 1-тапсырма. Бүгінгі күні ғылымда қандай жаңалықтар ашылып жатыр,ғалымдарға қойылатын бүгінгі күннің талаптары қандай? Дескриптор:
ҚБ Егер мен, ғылым-білім үйренуге талап қоятын болсам ...
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. ЖЖ ПОПС формуласы. Менің ойымша ... Себебі, мен оны былай түсіндіремін... Оны былай дәлелдеймін... Осыған байланысты мен осындай қорытындыға келдім... |
Оқушылар қарасөздегі талаптардың негізгі ойын анықтап,түйін шығарады. Сұраққа жауап береді. Оқушылар өз ойларын білдіреді. ПОПС формуласы әдісімен сабақты қорытындылайды. |
ҚБ «Басбармақ» |
10-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
|
|
|||||
|
Үй жұмысы |
Қарасөзді оқып келу |
|
|||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай Құнанбаев. Отыз екінші қара сөз.10 - сынып
|
Бөлім: «Туған жерім-аялы алтын бесігі» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отыз екінші қарасөзі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы оқу, талдау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; Көпшілігі: әдеби шығарманың композициясын талдау; Кейбір оқушылар: шығарманы мазмұндас туындылармен салыстырып , жан-жақты талдау. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; Жауапкершілік. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөздік қор: хузур хасил, бахас, хусідшілдік, хирслану, ғурурлық, мұлахаза, мұхафаза, жаһат, зинһар. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Абайдың қарасөздері жайлы біледі. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: 1. Сәлемдесу, түгендеу. 2.Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, бір-бірін тыңдауға дағдыланады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Топқа бөлу. 1-топ: Ғылым тобы. 2-топ: Білім тобы. І. Қызығушылықты ояту. Абай бұл қарасөзінде білім – ғылымды үйренуге қандай талаптар қояды? Кластер арқылы көрсетеді
Бұл талаптарды қою себебін түсіндіреді. Сол арқылы сабақтың тақырыбы ашылады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар қойылған талаптарды «Кластер» арқылы көрсетеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
«Жұлдызша» әдісі «Қазақы стикерлер» арқылы бағалау
|
10-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану.
Тапсырма. 1-тапсырма. Бүгінгі күні ғылымда қандай жаңалықтар ашылып жатыр,ғалымдарға қойылатын бүгінгі күннің талаптары қандай? Дескриптор:
ҚБ Егер мен, ғылым-білім үйренуге талап қоятын болсам ...
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. ЖЖ ПОПС формуласы. Менің ойымша ... Себебі, мен оны былай түсіндіремін... Оны былай дәлелдеймін... Осыған байланысты мен осындай қорытындыға келдім... |
Оқушылар қарасөздегі талаптардың негізгі ойын анықтап,түйін шығарады. Сұраққа жауап береді. Оқушылар өз ойларын білдіреді. ПОПС формуласы әдісімен сабақты қорытындылайды. |
ҚБ «Басбармақ» |
10-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
|
|
|||||
|
Үй жұмысы |
Қарасөзді оқып келу |
|
|||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз








