Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының
«№1 Өркен арнайы мектеп-интернаты»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі: Шинтореева Айгул Жолбарысовна
Қысқа мерзімді жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай Құнанбаевтың өмірбаяны
Абай Құнанбаевтың өмірбаяны
Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының
«№1 Өркен арнайы мектеп-интернаты»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі: Шинтореева Айгул Жолбарысовна
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы Пәні: Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: Сабақтың тақырыбы: Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: Сабақтың мақсаты Сабақтың барсы |
№ 1 «Өркен» арнайы мектеп-интернаты Оқу және тіл дамыту XIX ғасыр әдебиеті Т.Б.Мейрамбай 7 «Б» Абай Құнанбаевтың өмірбаяны 7.1.4.1 Жазушылардың өмірінен негізгі ақпараттарды білу. 7.2.1.1 Қазақ классиктерінің әдеби шығармаларынан қысқа үзінділерді интонацияларын сақтап, мәнерлеп саналы түрде оқу. ІІ – деңгей. Оқиды. Мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді. ІІІ-деңгей: Мазмұнын айтуға тырысады.Мұғалімнің көмегімен түсінік айтуға талпынады. Сұрақтарға жауап береді. ІV-деңгей: Тыңдайды. Деңгейлік тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды. |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты Сабақтың басы Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс Бағалау Үй тапсырмасы |
Педагогтың әрекеті Оқушыларға психологиялық бағыт беру. Оқушыларды тыныштыққа шақыру. Сынып оқушыларын түгендеу. Оқу құралдарын дайындату. Бүгінгі күнді, оқушылардың көңіл күйлерін сұрау.
Балық болып жүреміз. Толқындармен жарысып, Қоян болып секіріп, Тасбақадай саспаймыз, Күн бұлттанды қарашы, Қолшатырды ашамыз, Тырс-тырс, тырс-тырс, Жамбыр жауды нөсерлетіп, Қарамаймыз сонда да, Қыран болып ұшамыз. Күндей жарқырап күлеміз.
Өткенді пысықтау Ы.Алтынсариннің шығармаларын қайталау. 1.Баяндау. 2.Сұрақтарға жауап беру. 3.Пазыл арқылы шығармаларын құрастыру.
Жаңа сабақ. Білу және түсіну. Абай Құнанбаевтың өмірбаяны. А.Құнанбаев 1845 жылы 10 тамызда Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданында дүниеге келген. Әкесі Құнанбай Өскенбайұлы аға сұлтан болған. Бала Абайды анасы Ұлжан мен әжесі Зере тәрбиелеген. Ауыл молдасынан сауат ашқан. Он жасында Семей қаласындағы Ахмет-Риза медресесінде оқиды. Өзінің білімге деген құштарлығының арқасында үлкен жетістіктерге жетеді. Жастайынан ел ішіндегі әңгіме, сөз өнерін, билердің шешендік өнерлерін көріп, тыңдап өседі. Ақындық қуатын танытқан үлкен шығармасы «Қансонарда», «Жаз», «Қыс», «Әсемпаз болма әрнеге» т.б. көптеген өлеңдер жазды. Поэмалары: «Масғұт», «Ескендір», «Әзім әңгімесі». 1904 жылы қайтыс болады. «Қара жорға» биі Дәптермен жұмыс: Сызбаны толтыру.
«Бас бармақ» әдісі
Перомен алдына қойылған кітапшаның ішіне салып отыру.
Абай Құанабаевтың өмірбаянын баяндау
|
Оқушының әрекеті
Сұрақтарға жауап береді. Сабаққа дайындықпен отырады.
Мұғаліммен бірге орындайды.
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді. Пазыл құрастырады.
ІІІ-деңгей: мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді. Тақтадан көшіріп, бастырып жазады. ІV-деңгей: суреттер арқылы сабақты түсінеді. Көрсетеді. бастырып жазады.
ІІІ ,ІV-деңгей: жаңа сабақты тыңдайды. Сабаққа атсалысады. Қол жаттығу- ларын орындайды.
Сергіту сәтінде «Қара жорға» биін мұғалімнің көрсетуі бойынша барлық оқушылар орындайды.
Дәптермен жұмыс жасайды. ІІІ ,ІV-деңгей: тақтадан көшіріп, бастырып жазады.
«Бас бармақ» әдісі бойынша оқушылар түсінгендігін бағалайды.
|
Бағалау
Мақтап, мадақтап отыру
Жақсы!
Жарайсың! Талпын!
Мақтап, мадақтап отыру
Жақсы!
Жарайсың! Талпын!
Перомен бағалап отырыу
|
Ресурстар Суреттер көрнекіліктер
Оқулық , дәптер, «Қара жорға» биі бейнеролик, көрнекілік суреттер
Сен де бір кірпіш дүниеге Кетігін тап та, бар қалан
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз























