жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абайдың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңінін идеясы
Абайдың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңінін идеясы
|
Пән: Қазақ әдебиеті Орта мерзімді жоспар бөлімі: Абайды оқы ,таңырқа! Күні: Сынып: 6-сынып |
Мектеп:Қ.Шайменов атындағы ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Жағалбайлы Р.О. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Абайдың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңінін идеясы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.Т/Ж3.Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы :өлеңдегі негізгі ойды түсінеді. Оқушылардың көпшілігі: әртүрлі тәсілдер арқылы терең түсінгендегінін көрсету үшін мәтіндерді қолданады; Берілген тапсырмалар бойынша өз пікірін басқа пікірлермен салыстырады. Оқушылардың кейбіреуі: тақырыптар мен оның мағынасын ашады және бір-бірімен байланыстырады, астарлы мағынаны ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Абайдың өлеңін оқиды және түсінеді, басқа шығармалармен салыстырады: -Жақсы мен жаманды ажыратады. -Өлеңнің тәрбиелік мәнін түсінеді, көзқарасын білдіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілік,төзімділік,еңбекқорлық,адалдық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка,информатика. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, электрондық оқулық,кесте ,стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Ғылым таппай мактанба» өлеңінің жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Суреттерге қарап отырып, сабақтың тақырыбын болжайды. Сабак тақы рыбымен, оқу мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстырылады.
Бір оқушы ортаға шығып, тақырыпқа байланысты сөздерді дене кимылы арқылы көрсетеді. Қалған оқушылар оның дене қимылына қарап, сабақтың такырыбын болжап табады.
«Талап», «Еңбек», «Терең», «Ой» |
Дұрыс жауап берген оқушыны мадақтау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
5. Қызығушылықтарын ояту Электрондық оқулықтан «Ғылым таппай мақтанба» өлеңі тыңдалады 6.Тапсырмалар 1) Жүппен, топпен жүмыс Оқушылар алдымен жүппен орындайды, кестені топпен акылдаса отырып толтырады.
4.Кестені толтырыңдар.
Дескриптор: -өлең мазмұнын түсінеді; -бес асыл іс пен бес дұшпанды ажырата алады; - өлең құрылысына талдаужасай алады. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. 2) Кесте толтыру Концептуалдық кесте толтырыңдар.
Қалыптастырушы бағалау. «Жарайсын!» 3) «Таңда да таста» ойыны «Бес дұшпаннан арылу үшін не істеу керек?» Оқушылар өз жауаптарын ақ қағазға жазып, умаждап, бір-біріне лақтырады. Музыка әуені тоқтаған кезде бұрышта ілініп тұрған, өз жауаптарына сәйкес орындарға барады.
Пікір алмасады. Өзара бағалау: бас бармақ |
6- сынып Электрондық оқулық. Кесте. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-5 минуттық эссе» жазғызу. Тақырыбы: «Адам болам десеңіз...» Екі-үш оқушы эссесін оқиды. «Хабарлама»әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтан түсінгендерін SMS стикерге жазып тақтаға іледі.Сабаққа белсенді қатысқан балаларды бағалаймын. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
1- үлгерімі төмен оқушыларға қолдау жұптық жұмыста үлгерімі жақсы оқушылар тарапынан көрсетіледі. 2 –оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже дифференциацияланған. |
Оқушылар бір-бірін ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Қалыптастырушы бағалау. «Жарайсын!» . Сол арқылы кері байланыс беріледі. |
Сабақ философияға қатысты болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды. Электрондық оқу тыңдау үшін компьютер қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













