Шеберлік сыныбы
Жауапты: Ертуғанқызы М
|
№ |
Тақырыбы |
Абайтану курсының ерекшелігі «Абай қарасөздерін оқыту» |
|
1 |
Сабақтың мақсаты |
Абайдың қарасөздерін оқыту
арқылы халқымыздың мәдениетін білетін
ұлттық сана-сезімі бар тұлға қалыптастыру. Ұлы ақынның
өмірбаяндық қарасөздеріне сүйене отырып, философиялық ақыл-нақыл
сөздерінің мән-мағынасын ашу |
|
2 |
Оқыту нәтижелері |
Абайтану курсының оқытылу барысын біледі, берілген тақырыпта қарасөздерге талдау жасай алады. Қарасөздің негізгі ойын анықтай алады |
|
3 |
Негізгі идея |
Абайдың өлеңдерін, қарасөздерін, әндерін, нақыл сөздерін өмірлік тәжірибеде қолдану.
|
|
4 |
Шеберлік сынып өткізу әдістері |
Топтық жұмыс, АКТ, сын тұрғысынан ойлау әдісі, «Қос жазба» күнделік әдісі, «Иллюстрациялық бейнелеу» әдісі |
|
5 |
Ұсынылатын ресурстар |
Материалдар мен құрал -жабдықтар Қарасөз мәтіні таныстырылым, ресурстар, маркерлер, суреттер. |
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Мұғалімнің (тыңдаушының) іс-әрекеті |
Қолданылған құралдар |
|
2 минут |
Сәлемдесу. Қош келдіңіздер, құрметті әріптестер. Бүгінгі шеберлік сағатына келгендеріңізге үлкен рахмет. Бүгінгі шеберлік сыныбы сіздер үшін маңызды болады деп ойлаймын. Келешекте өз іс-тәжірибеңізде қолданарсыздар. |
Сәлемдеседі. |
|
|
2 минут |
Абайдың әндері арқылы топқа бөлу. («Желсіз түнде жарық ай», «Айттым сәлем, Қаламқас», «Көзімнің қарасы») Психологиялық тренинг Абай әнін айту арқылы психологиялық тренинг |
Дөңгелене тұрған әрбір қатысушы қарасөздер арқылы топқа бөлінеді. |
|
|
2минут 2Минут 7 минут |
Миға шабуыл видео арқылы шеберлік сыныбының тақырыбын анықтау. 1.Мен сіздермен бүгін абайтану курсын қалай жүргізіп жатқандығым жайлы ой бөлісемін 2 . Аружан қарасөз оқиды, сол бойынша мұғалімдерге тапсырма беріледі. 1-топ Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері. Абай қарасөздерінен негізгі, жаңа ұғымдарды тауып жазу. Мәтіннен сіздер күтпеген, сіздердің бұрынғы ұғымдарыңызға қарсы тұрған ақпаратты табыңыздар. Сендерге жаңалық болған мәліметті жазыңдар.
2-топ. Иллюстрациялық бейнелеу: Мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба, кесте арқылы бейнелеп көрсетіңдер. 3-топ. Маңызды өмірлік даналық: қарасөздер негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңдер. Оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығаруға бола ма? |
Бейне жазба көреді, тақырыпты анықтайды.
Топ бойынша берілген тапсырманы орындайды. ортаға салып талқылайды, |
Бейне жазба Интерактивті тақта, таныстырылым А3 маркер, стикер Иллюстрациялық суреттер |
|
2 минут |
Кері байланыс
«Екі түрлі түсініктеме
күнделігі»жүргізіледі. |
Қос бетке жазады. |
Кері байланыс |
|
3 мин |
Абайтану пәнінің нәтижесі ретінде 2 оқушы шығару Өлең, ән Бекзат Слайд әннің соңғы шумағын қосылып айту
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абайтану курсының ерекшелігі «Абай қарасөздерін оқыту» шеберлік сыныбы
Шеберлік сыныбы
Жауапты: Ертуғанқызы М
|
№ |
Тақырыбы |
Абайтану курсының ерекшелігі «Абай қарасөздерін оқыту» |
|
1 |
Сабақтың мақсаты |
Абайдың қарасөздерін оқыту
арқылы халқымыздың мәдениетін білетін
ұлттық сана-сезімі бар тұлға қалыптастыру. Ұлы ақынның
өмірбаяндық қарасөздеріне сүйене отырып, философиялық ақыл-нақыл
сөздерінің мән-мағынасын ашу |
|
2 |
Оқыту нәтижелері |
Абайтану курсының оқытылу барысын біледі, берілген тақырыпта қарасөздерге талдау жасай алады. Қарасөздің негізгі ойын анықтай алады |
|
3 |
Негізгі идея |
Абайдың өлеңдерін, қарасөздерін, әндерін, нақыл сөздерін өмірлік тәжірибеде қолдану.
|
|
4 |
Шеберлік сынып өткізу әдістері |
Топтық жұмыс, АКТ, сын тұрғысынан ойлау әдісі, «Қос жазба» күнделік әдісі, «Иллюстрациялық бейнелеу» әдісі |
|
5 |
Ұсынылатын ресурстар |
Материалдар мен құрал -жабдықтар Қарасөз мәтіні таныстырылым, ресурстар, маркерлер, суреттер. |
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Мұғалімнің (тыңдаушының) іс-әрекеті |
Қолданылған құралдар |
|
2 минут |
Сәлемдесу. Қош келдіңіздер, құрметті әріптестер. Бүгінгі шеберлік сағатына келгендеріңізге үлкен рахмет. Бүгінгі шеберлік сыныбы сіздер үшін маңызды болады деп ойлаймын. Келешекте өз іс-тәжірибеңізде қолданарсыздар. |
Сәлемдеседі. |
|
|
2 минут |
Абайдың әндері арқылы топқа бөлу. («Желсіз түнде жарық ай», «Айттым сәлем, Қаламқас», «Көзімнің қарасы») Психологиялық тренинг Абай әнін айту арқылы психологиялық тренинг |
Дөңгелене тұрған әрбір қатысушы қарасөздер арқылы топқа бөлінеді. |
|
|
2минут 2Минут 7 минут |
Миға шабуыл видео арқылы шеберлік сыныбының тақырыбын анықтау. 1.Мен сіздермен бүгін абайтану курсын қалай жүргізіп жатқандығым жайлы ой бөлісемін 2 . Аружан қарасөз оқиды, сол бойынша мұғалімдерге тапсырма беріледі. 1-топ Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері. Абай қарасөздерінен негізгі, жаңа ұғымдарды тауып жазу. Мәтіннен сіздер күтпеген, сіздердің бұрынғы ұғымдарыңызға қарсы тұрған ақпаратты табыңыздар. Сендерге жаңалық болған мәліметті жазыңдар.
2-топ. Иллюстрациялық бейнелеу: Мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба, кесте арқылы бейнелеп көрсетіңдер. 3-топ. Маңызды өмірлік даналық: қарасөздер негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңдер. Оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығаруға бола ма? |
Бейне жазба көреді, тақырыпты анықтайды.
Топ бойынша берілген тапсырманы орындайды. ортаға салып талқылайды, |
Бейне жазба Интерактивті тақта, таныстырылым А3 маркер, стикер Иллюстрациялық суреттер |
|
2 минут |
Кері байланыс
«Екі түрлі түсініктеме
күнделігі»жүргізіледі. |
Қос бетке жазады. |
Кері байланыс |
|
3 мин |
Абайтану пәнінің нәтижесі ретінде 2 оқушы шығару Өлең, ән Бекзат Слайд әннің соңғы шумағын қосылып айту
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


