Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: А.Байтұрсынұлының «Егіннің бастары» өлеңі. |
Мектеп: Дмитрий Карбышев атындағы №16 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:17.01.18. |
Мұғалімнің аты-жөні:Курманкулова З.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынов «Егіннің бастары» өлеңі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5Т\Ж3Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу 5.2.4.1- көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазу, өлең жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлердің образын салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырып аясында өз көзқарасын білдіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Шығармадағы кейіпкер портреті мен іс-әрекетін анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әрекет пен портрет негізінде кейіпкердің образына талдау жасайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: дән, егінші, тәкаппар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға\шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сайран ету, тағзым ету, көкке қарау, қайран қалу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Бидай қандай болу керек? Ол әкесінен не туралы сұрады? Әкесі не деп жауап берді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жас ұрпақты қайырымдылыққа, жанашырлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу, жаман әдеттен жирендіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, қазақ тілі, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
А. Байтұрсынов туралы білетінімен байланыстырамын |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера орнату. Оқушылар бір–біріне жылы лебіздерін білдіреді. Топты егін алқабында өсетін дақылдар арқылы бөлу.
Миға шабуыл.
Ахмет Байтұрсынов
Сурет арқылы -Балалар, қандай суреттер көріп тұрмыз. - Осы суреттердің бір-бірімен қандай байланысы бар? - Бірінші суретте бидай, одан кейін бидайдың өңделген түрі ұн, үшіншісінде ұннан жасалған ас атасы- нан және ұннан жасалған тағамдар. - Осы суреттегі ұн және ұннан жасалған тағамдар неден шыққан?
|
«Топтастыру» әдісі "Ой шақыру" әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 27 минут |
Интербелсенді тақтадан мәтінді тыңдату 1-тапсырма.ТЖ «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі арқылы өлеңнің тақырыбы мен идеясын анықтаңдар. (Мәтінмен жұмыс)
Дескриптор
1. Өлеңді мәнерлеп оқи
алады. 2-тапсырма. ТЖ. Әр топқп тапсырма беру
1 –
топ: мәтінде әке мен бала
қайда келгенін және нені байқағанын
анықтаңдар. Дескриптор
Өлеңнің идеясын аша алады. 3-тапсырма. ТЖ Әр топқа тапсырманы бөліп беремін 1-топ: Сәйкестендіру
Дескриптор: - сәйкестендіреді.
2-топ: Т.Ж. Кейіпкерлерді салыстырыңдар
Дескриптор:
3- топ: Ж.Ж. Кімнің сөзі екенін табыңдар
Дескриптор:
4- топ: Т.Ж. Кейіпкерлердің образына талдау жасаңдар
Дескриптор:
4- тапсырма Ж.Ж «Егіннің бастары» өлең жолдарына өз тұжырымдамаларыңды жазыңдар
Дескриптор:
5-тапсырма. ЖЖ Егіннің бастарына хат жазу Дескриптор:
|
Оқулық Акт
«Кейіпкер әлемі» әдісі
« Ойлан,тап!» әдісі
«Венн диаграмма» әдісі
«Семантикалық кесте» әдісі
«Автор орындығы» әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Бағдаршам» Үй тапсырмасы: Өлеңді жатқа айту; «Тәкаппарлық деген не?» ойтолғау жазу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барынша қолдау Кейіпкелерді сәйкестіріңдер
Орташа қолдау Кейіпкерлердің образын талдаңдар
Қолдау аз Кейіпкерлердің образын талдаңдар
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» 5 сынып
А.Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» 5 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: А.Байтұрсынұлының «Егіннің бастары» өлеңі. |
Мектеп: Дмитрий Карбышев атындағы №16 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:17.01.18. |
Мұғалімнің аты-жөні:Курманкулова З.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынов «Егіннің бастары» өлеңі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5Т\Ж3Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу 5.2.4.1- көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазу, өлең жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлердің образын салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырып аясында өз көзқарасын білдіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Шығармадағы кейіпкер портреті мен іс-әрекетін анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әрекет пен портрет негізінде кейіпкердің образына талдау жасайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: дән, егінші, тәкаппар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға\шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сайран ету, тағзым ету, көкке қарау, қайран қалу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Бидай қандай болу керек? Ол әкесінен не туралы сұрады? Әкесі не деп жауап берді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жас ұрпақты қайырымдылыққа, жанашырлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу, жаман әдеттен жирендіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, қазақ тілі, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
А. Байтұрсынов туралы білетінімен байланыстырамын |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера орнату. Оқушылар бір–біріне жылы лебіздерін білдіреді. Топты егін алқабында өсетін дақылдар арқылы бөлу.
Миға шабуыл.
Ахмет Байтұрсынов
Сурет арқылы -Балалар, қандай суреттер көріп тұрмыз. - Осы суреттердің бір-бірімен қандай байланысы бар? - Бірінші суретте бидай, одан кейін бидайдың өңделген түрі ұн, үшіншісінде ұннан жасалған ас атасы- нан және ұннан жасалған тағамдар. - Осы суреттегі ұн және ұннан жасалған тағамдар неден шыққан?
|
«Топтастыру» әдісі "Ой шақыру" әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 27 минут |
Интербелсенді тақтадан мәтінді тыңдату 1-тапсырма.ТЖ «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі арқылы өлеңнің тақырыбы мен идеясын анықтаңдар. (Мәтінмен жұмыс)
Дескриптор
1. Өлеңді мәнерлеп оқи
алады. 2-тапсырма. ТЖ. Әр топқп тапсырма беру
1 –
топ: мәтінде әке мен бала
қайда келгенін және нені байқағанын
анықтаңдар. Дескриптор
Өлеңнің идеясын аша алады. 3-тапсырма. ТЖ Әр топқа тапсырманы бөліп беремін 1-топ: Сәйкестендіру
Дескриптор: - сәйкестендіреді.
2-топ: Т.Ж. Кейіпкерлерді салыстырыңдар
Дескриптор:
3- топ: Ж.Ж. Кімнің сөзі екенін табыңдар
Дескриптор:
4- топ: Т.Ж. Кейіпкерлердің образына талдау жасаңдар
Дескриптор:
4- тапсырма Ж.Ж «Егіннің бастары» өлең жолдарына өз тұжырымдамаларыңды жазыңдар
Дескриптор:
5-тапсырма. ЖЖ Егіннің бастарына хат жазу Дескриптор:
|
Оқулық Акт
«Кейіпкер әлемі» әдісі
« Ойлан,тап!» әдісі
«Венн диаграмма» әдісі
«Семантикалық кесте» әдісі
«Автор орындығы» әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Бағдаршам» Үй тапсырмасы: Өлеңді жатқа айту; «Тәкаппарлық деген не?» ойтолғау жазу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барынша қолдау Кейіпкелерді сәйкестіріңдер
Орташа қолдау Кейіпкерлердің образын талдаңдар
Қолдау аз Кейіпкерлердің образын талдаңдар
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















