Бекітемін:___________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 15– сабақ +
|
Бөлім: |
Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ә.Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.2.1 - көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға береді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
«Ой түрткі» әдісі арқылы сауалдар қойылады:
Сабақтың мақсатын анықтатады. Сабақтың тақырыбы мен бағалау критерийлері таныстырылады. Қызығушылықты ояту Байланыстарды табу Оқушылардан Ә.Кекілбаевтың «Аңыздың ақыры»романындағы бөлімдер арасындағы байланыстарды табу сұралады. Көтерілген мәселе ерекшелігін түсініп, талдау жасайды.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын талқылайды. |
Сабақтың мақсатын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен бағалау критерийлерімен танысады. Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! |
|
|
Сабақтың ортасы 17 20 минут |
Талқылау сұрақтары Заманауилық пен жаңашылдық әдебиетте қалай қолданылады? Өзің оқыған ақын-жазушылардың қайсысы заманауи деп ойлайсың? Жаңашылдық қаламгердің жеке басына қатысты ма? Шығармасында көтерілген мәселеге қатысты ма? Дәстүр мен жаңашылдық Т. Мәтіндік зерттеу Т/С. «Керемет пікірталас» «Аңыздың ақыры» шығармасының мазмұны жұптасып сұрақ қойып, пікірлеріңізбен алмасыңыз. Содан кейін шағын топтарға бірігіңіз. Әр топтан бір өкіл шығады. Үстелдің үстіндегі бір қиманы таңдап алыңыз. Топ мүшелерімен қима қағазда жазылған ұғымдарының маңызын анықтаңыз, шығарманың жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беріңіз. «Шығарманың жаңашылдығы неде?» деген сұраққа сыныппен «Тұжырымдамалық карта» жасаңыз. 3-тапсырма. Ж ЖЖ. Әдеби эссе жазуға дайындау үшін үлгі сұрақтары: Шығарма кімнің атынан баяндалады? Кейіпкерлер қандай мінезімен танылады? Роман сізге қалай әсер етті? Эссе тақырыбы: - шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдаңыз, басқалардың көзқарасын өз пікіріңмен байланыстыра отырып эссе жазыңыз. |
Талқылау сұрақтарына жауап береді
Т. Мәтіндік зерттейді. Т/С. «Керемет пікірталас» «Аңыздың ақыры» шығармасының мазмұны жұптасып сұрақ қойып, пікірлерімен алмасады. Содан кейін шағын топтарға бірігеді. Әр топтан бір өкіл шығады. Үстелдің үстіндегі бір қиманы таңдап алады. Топ мүшелерімен қима қағазда жазылған ұғымдарының маңызын анықтаңыз, шығарманың жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға береді.
Әдеби эссе жазуға дайындау үшін үлгі сұрақтарға жауап береді. |
Дескрипторлар: *Шығармадағы ұғымдарға түсінік береді; *Пікірталасқа түседі; *Өз жауаптарын ұсынады. *Тұжырымдама картасын жасайды; *Жаңашыл ой ұсынады. 5 балл Дескриптор: *Ой ретін сақтайы; *Өз пікіріне 3-тен кем дәлел келтіреді; *Құрылысын сақтайды; *Сөз санын
сақтайды; 5 балл |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс/Рефлексия ЗҚ Қиын Қызық Қажет «Аңыздың ақыры» романын оқу. |
Сабақ бойынша кері байаныс береді. |
ҚБ қойылады |
Стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әбіш Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы
Әбіш Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы
Бекітемін:___________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 15– сабақ +
|
Бөлім: |
Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ә.Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.2.1 - көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға береді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
«Ой түрткі» әдісі арқылы сауалдар қойылады:
Сабақтың мақсатын анықтатады. Сабақтың тақырыбы мен бағалау критерийлері таныстырылады. Қызығушылықты ояту Байланыстарды табу Оқушылардан Ә.Кекілбаевтың «Аңыздың ақыры»романындағы бөлімдер арасындағы байланыстарды табу сұралады. Көтерілген мәселе ерекшелігін түсініп, талдау жасайды.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын талқылайды. |
Сабақтың мақсатын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен бағалау критерийлерімен танысады. Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! |
|
|
Сабақтың ортасы 17 20 минут |
Талқылау сұрақтары Заманауилық пен жаңашылдық әдебиетте қалай қолданылады? Өзің оқыған ақын-жазушылардың қайсысы заманауи деп ойлайсың? Жаңашылдық қаламгердің жеке басына қатысты ма? Шығармасында көтерілген мәселеге қатысты ма? Дәстүр мен жаңашылдық Т. Мәтіндік зерттеу Т/С. «Керемет пікірталас» «Аңыздың ақыры» шығармасының мазмұны жұптасып сұрақ қойып, пікірлеріңізбен алмасыңыз. Содан кейін шағын топтарға бірігіңіз. Әр топтан бір өкіл шығады. Үстелдің үстіндегі бір қиманы таңдап алыңыз. Топ мүшелерімен қима қағазда жазылған ұғымдарының маңызын анықтаңыз, шығарманың жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беріңіз. «Шығарманың жаңашылдығы неде?» деген сұраққа сыныппен «Тұжырымдамалық карта» жасаңыз. 3-тапсырма. Ж ЖЖ. Әдеби эссе жазуға дайындау үшін үлгі сұрақтары: Шығарма кімнің атынан баяндалады? Кейіпкерлер қандай мінезімен танылады? Роман сізге қалай әсер етті? Эссе тақырыбы: - шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдаңыз, басқалардың көзқарасын өз пікіріңмен байланыстыра отырып эссе жазыңыз. |
Талқылау сұрақтарына жауап береді
Т. Мәтіндік зерттейді. Т/С. «Керемет пікірталас» «Аңыздың ақыры» шығармасының мазмұны жұптасып сұрақ қойып, пікірлерімен алмасады. Содан кейін шағын топтарға бірігеді. Әр топтан бір өкіл шығады. Үстелдің үстіндегі бір қиманы таңдап алады. Топ мүшелерімен қима қағазда жазылған ұғымдарының маңызын анықтаңыз, шығарманың жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға береді.
Әдеби эссе жазуға дайындау үшін үлгі сұрақтарға жауап береді. |
Дескрипторлар: *Шығармадағы ұғымдарға түсінік береді; *Пікірталасқа түседі; *Өз жауаптарын ұсынады. *Тұжырымдама картасын жасайды; *Жаңашыл ой ұсынады. 5 балл Дескриптор: *Ой ретін сақтайы; *Өз пікіріне 3-тен кем дәлел келтіреді; *Құрылысын сақтайды; *Сөз санын
сақтайды; 5 балл |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс/Рефлексия ЗҚ Қиын Қызық Қажет «Аңыздың ақыры» романын оқу. |
Сабақ бойынша кері байаныс береді. |
ҚБ қойылады |
Стикер |
шағым қалдыра аласыз














