Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Адалдық- адамдықтың белгісі 9 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
өзінөзі тану пән мұғалімдеріне арналған 9 сыныптың сабақ жоспары. құндылығы және қасиеттері жазылып сабақ барысында ашылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
31 Қаңтар 2019
1146
4 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Өзін-өзі тану сабағының жоспары Мектеп: Күні: № 15 сабақ. Тақырыбы: Адалдық - адамдықтың белгісі Құндылық : Ақиқат Қасиеттер: мәңгілікті уақытшадан, шындықты жалғаннан ажыраты білу, жауапкершілік. Мұғалім: Г.Ергешева Сыныбы: 9 . Оқушылар саны: 20
Пайдаланған әдебиеттер:1.Өзін-өзі тану пәні бағдарламасы 1-11 сынып « Бөбек» 20102.Әдістемелік құрал - 9 сынып « Бөбек» 20103.Өзін-өзі тану 9 сынып « Бөбек» 2010
Сабақ мақсаты: Оқушылардың бойындағы адалдық қасиеті негізінде ақиқат құндылығын ашу. Сабақ міндеті: 1.Оқушыларға мәңгілікті уақытшадан ажырату керектігін түсіндіру. 2. Оқушыларға шындықты жалғаннан ажырата білуді үйрету. 3. Оқушыларды жауапкершілікке тәрбиелеу. | Ресурстар: (материалдар, дереккөздер) |
Сабақтың барысы: | Әдемі әуен: « Хрустальная грусть» |
2.Үй тапсырмасы: Зейін Шашкиннің «Темірқазық» әңгімесі 1. «Адалдық – өмірдің Темірқазығы», - деп неге айтады? 2. «Адалдық – адамдықтың белгісі», - дегенді қалай түсінесіндер? 3. Адалдық пен ақиқаттың айырмашылығы неде? | |
3. Дәйек сөз. «Ақиқат жол – жөнекей жұлып ала салатын гүл емес, Ол ұзақ жолдың түпкі мақсаты» Гераклит 1. Ақиқатқа апаратын жол қайда? 2. Ақиқат шыңына қалай қол жеткіземіз? 3. Ақиқат қандай болады? | |
4. Әңгiмелеу (Мұғалім сыйы). Аңыз әңгіме: Адам ақиқатты қалай таниды? Ертеде шығыс елінің бір шаһарға піл әкелген екен. Естігені болмаса өмірлерінде көрмеген мақұлықты көруге ынтызар жұрт қаптап алаңға жиналады. Сөйтсе пілді көрем деушілерден ақы алмаққа оны иелері қараңғы қораға жасырып қойса керек. Бірен – саранында болмаса, көпшілігінде қаражат жоқ, олар тым болмаса қораға кіріп, пілді өз көзімен көріп шыққандардан сұрап білмекші болады. Ең алдымен кіріп шыққан адам жан-жағына қоқилана қарап Пілдің дәл қасына барып, қолыммен ұстап көрдім, құдды бөренеден аумайды дейді. Екінші шыққан адам оған сенбеңдер, қайдағы бөрене, тура жалпақ тақта дерсің дейді. Үшіншісі алғашқы екеудікі де жалған, аумаған құбыр сияқты екен дейді. Сөйтсе үшеуі де қараңғыда түртінектеп, қолдарымен бірі аяғын, бірі жотасын, ал үшіншісі тұмсығын сипалап көрген ғой. Егер де бір кішкене балауыз шамды жаққанда үшеуі де анық көре алар еді. Долбарларының дұрыс емес екендігіне көздері жетер еді. Иә, өтірікке сенейін деп сенбейді, қисынына сеніп қалады деп ескертпеп пе еді аталарымыз. Ақиқат жалғыз, бірнешеу болмайды, әрбір тұжырым не – ақиқат, не – жалған. Ақиқат бірнешеу болса жаңағы үшеудікі де дұрыс болар еді, екі жерде екіміз төрт, бес, тағы басқа кез келген сан болар еді, су нөл градуста да, жүз градуста да қайнайды десек ақиқат болар еді. Онда тіпті кез келген адамның өз ойына сүйеніп айтқан кез келген топшылауы, долбары дұрыс болар еді, әсіресе қоғамтанудың әр саласындағы «ғалымдардың», қаптаған «сәуегей сарапшылардың», сезімтал жазғыштардың, ойсоқты пәлсапашылардың. Иә, ақиқат біреу-ақ, яғни ақиқатқа апаратын жол да біреу-ақ, қалған жолдардың барлығы одан алыстатады. Жарықсыз көру де жоқ, яғни ақиқатқа апаратын жол міндетті түрде жарық нұрлы жол, ал қалған жолдардың барлығы керісінше түнектегі жолдар. Ал, қараңғыда көзің мың жерден өткір болса да жол табу, ақиқатты тану жоқ. Мейлің тіріл, мейлің өл, ақиқат деген осы! 5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Көздері байланған 5 оқушы жасырылған затты қолдарымен сипап не екенін табады? (қамшы) | |
6. Топпен ән айту. «Адалдық өткелі» Сөзі: Ақмарал Леубаева Әні: Жарылқасын Дәулетов Сүйетініме шүбәм жоқ, Сүймей ме деген күмән көп. Түстім бе деген тура жол, Көрінбейді тұман боп. Қайырмасы: Бақытқа толы мұң-кесем, «Жалған» дер дұшпан «шын» десем. Қай жаққа болсын кетер ем, Қолымнан ұстап «жүр» десең. Көзіңді жұмып тұнығым, Соңымнан ерші, құлыным. Өзгелер қолы жетпеген, Өзіңмен өтсін ғұмырым. Тағдырға сенбей болмайды, Шын бақыт екі қонбайды. Адалдық дейтін өткелден, Көп адам өте алмайды. | |
7. Үй тапсырмасы. № 16 сабақ Қ.Толыбаевтың «Ақиқат» әңгімесін оқып келу «Менің ақиқатым» эссе жазып келу. | |
8.Сабақтағы соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойыладыБүгінгі сабақта игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп жүрегімізге сақтайық. |
Пайдаланған әдебиеттер:1.Өзін-өзі тану пәні бағдарламасы 1-11 сынып « Бөбек» 20102.Әдістемелік құрал - 9 сынып « Бөбек» 20103.Өзін-өзі тану 9 сынып « Бөбек» 2010
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)