|
Пән/сынып |
Биология ,8- сынып Күн: 26.01.2021ж |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абылкасымова М.А. |
|
Сабақ тақырыбы: |
Адам қаңқасының құрылысы.Тірек-қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі. |
|
Оқу мақсаты: |
8.1.6.1-тірек-қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек-қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттайды. |
|
|
|
|
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
І.Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу. -Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Төңкерілген сабақ бойынша оқушыларға тақырып алдын-ала беріледі. |
-ZOOM платформасына қосылады -Мұғаліммен амандасады. -Сабақтың мақсаттарымен танысады. -Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. |
|
Оқулық презентация |
|
Жаңа сабақ |
«Фраер әдісі» бойынша оқушылар 3 топқа бөлініп, өздеріне берілген тапсырманы қорғайды. І топ :Тірек-қимыл жүйесінің маңызы.Адам қаңқасы.
Дескриптор: Тірек-қимыл жүйесінің маңызын айтады. Адам қаңқасының құрылысын айтады.
ІІ топ: Қаңқа бөлімдері. Тірек-қимыл жүйесінің қызметі.
Дескриптор: Адам қаңқасының бөлімдерін ажыратады. Тірек-қимыл жүйесінің қызметтерін айтады.
ІІІ топ:Қол сүйектері мен аяқ сүйектерінің қызметтерін сипаттау.
Дескриптор: Қол сүйегінің қызметін сипаттайды. Аяқ сүйегінің қызметін сипаттайды.
Қ/Б Топтар бір-бірін бағалайды.
Оқушыларға адам қаңқасы туралы 1 минуттық видео көрсетіледі. Видео бойынша оқушылардан не түсінгендігі сұралады.
2.Оқушылар джамборд тақтасында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. https://jamboard.google.com/d/1AuwW0ERenjmxb -Ao0B9ZzfAxWqqhkwlqJaj_WAJR3sg/viewer?f=0
Сүйектер мен олардың атауын ажыратып орналастырады.
|
Топтық тапсырманы қорғайды. Видеоға байланысты пікірін айтады. Джамборд тақтасындағы тапсырманы орындайды |
Топтар өзара бағалайды Мұғалім бағалайды Мұғалім бағалайды |
Стикер,презентация,видео |
|
Сабақтың ортасы Тапсырманы орындау |
3.Оқушыларға пікірталас тапсырмасы беріледі. «Ағзаға фосфор мен кальций не үшін керек екендігі туралы пікір алмасыңдар.Адам қаңқасының бөлімдерінде басқа сүйек түрлері орналасуы мүмкін бе?» Оқушылар зум платформасы арқылы топқа бөлінеді. Берілген сұраққа байланысты пікір алмасып, ортақ залға келіп айтады.
3.Оқушылар кахут ойынын ойнайды.Сілтеме жіберіледі. Мұғалім бағалайды. https://kahoot.it/challenge/0255268?challenge-id=95219349-3bfa-4b9b-9e7b-7dd645b81ed7_1611492725174 |
Оқушылар «Секционды залда» 3 топқа бөлініп, талқылап, топтық жұмыс жасайды.Уақыт аяқталған соң, ортада талдау жасайды Kahoot арқылы, жібірілген сілтемеге өтіп, сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық |
|
Бекіту Рефлексия |
Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақ қорытындыланады. Кері байланыс https://padlet.com/abylkasymovameruert1/zgfesxuva8uv4urt |
Padlet платформасына өту арқылы кері байланысты жазады. |
Кері байланыс жасау |
|
Сабақтың басы тақырып пен мақсатының таныстырылуы « Фраер моделі» 1-топтың жұмыстарын қорғауы

«Фраер моделі» 2-топтың жұмысын қорғауы Оқушылардың сұрақтарға жауап беру сәтінен

Әр топ өз жұмыстарын қорғауда «Jamboard» тақтасында сәйкестендіру тапсырмасының орындалуы
Сабақты бекіту «Padlet» тақтасы бойынша кері байланыстың жүргізілуі
«Kahoot» платформасы арқылы тест тапсырмасын орындауы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам қаңқасының құрылысы.Тірек-қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі. 8-сынып
Адам қаңқасының құрылысы.Тірек-қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі. 8-сынып
|
Пән/сынып |
Биология ,8- сынып Күн: 26.01.2021ж |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абылкасымова М.А. |
|
Сабақ тақырыбы: |
Адам қаңқасының құрылысы.Тірек-қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі. |
|
Оқу мақсаты: |
8.1.6.1-тірек-қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек-қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттайды. |
|
|
|
|
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
І.Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу. -Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Төңкерілген сабақ бойынша оқушыларға тақырып алдын-ала беріледі. |
-ZOOM платформасына қосылады -Мұғаліммен амандасады. -Сабақтың мақсаттарымен танысады. -Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. |
|
Оқулық презентация |
|
Жаңа сабақ |
«Фраер әдісі» бойынша оқушылар 3 топқа бөлініп, өздеріне берілген тапсырманы қорғайды. І топ :Тірек-қимыл жүйесінің маңызы.Адам қаңқасы.
Дескриптор: Тірек-қимыл жүйесінің маңызын айтады. Адам қаңқасының құрылысын айтады.
ІІ топ: Қаңқа бөлімдері. Тірек-қимыл жүйесінің қызметі.
Дескриптор: Адам қаңқасының бөлімдерін ажыратады. Тірек-қимыл жүйесінің қызметтерін айтады.
ІІІ топ:Қол сүйектері мен аяқ сүйектерінің қызметтерін сипаттау.
Дескриптор: Қол сүйегінің қызметін сипаттайды. Аяқ сүйегінің қызметін сипаттайды.
Қ/Б Топтар бір-бірін бағалайды.
Оқушыларға адам қаңқасы туралы 1 минуттық видео көрсетіледі. Видео бойынша оқушылардан не түсінгендігі сұралады.
2.Оқушылар джамборд тақтасында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. https://jamboard.google.com/d/1AuwW0ERenjmxb -Ao0B9ZzfAxWqqhkwlqJaj_WAJR3sg/viewer?f=0
Сүйектер мен олардың атауын ажыратып орналастырады.
|
Топтық тапсырманы қорғайды. Видеоға байланысты пікірін айтады. Джамборд тақтасындағы тапсырманы орындайды |
Топтар өзара бағалайды Мұғалім бағалайды Мұғалім бағалайды |
Стикер,презентация,видео |
|
Сабақтың ортасы Тапсырманы орындау |
3.Оқушыларға пікірталас тапсырмасы беріледі. «Ағзаға фосфор мен кальций не үшін керек екендігі туралы пікір алмасыңдар.Адам қаңқасының бөлімдерінде басқа сүйек түрлері орналасуы мүмкін бе?» Оқушылар зум платформасы арқылы топқа бөлінеді. Берілген сұраққа байланысты пікір алмасып, ортақ залға келіп айтады.
3.Оқушылар кахут ойынын ойнайды.Сілтеме жіберіледі. Мұғалім бағалайды. https://kahoot.it/challenge/0255268?challenge-id=95219349-3bfa-4b9b-9e7b-7dd645b81ed7_1611492725174 |
Оқушылар «Секционды залда» 3 топқа бөлініп, талқылап, топтық жұмыс жасайды.Уақыт аяқталған соң, ортада талдау жасайды Kahoot арқылы, жібірілген сілтемеге өтіп, сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық |
|
Бекіту Рефлексия |
Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақ қорытындыланады. Кері байланыс https://padlet.com/abylkasymovameruert1/zgfesxuva8uv4urt |
Padlet платформасына өту арқылы кері байланысты жазады. |
Кері байланыс жасау |
|
Сабақтың басы тақырып пен мақсатының таныстырылуы « Фраер моделі» 1-топтың жұмыстарын қорғауы

«Фраер моделі» 2-топтың жұмысын қорғауы Оқушылардың сұрақтарға жауап беру сәтінен

Әр топ өз жұмыстарын қорғауда «Jamboard» тақтасында сәйкестендіру тапсырмасының орындалуы
Сабақты бекіту «Padlet» тақтасы бойынша кері байланыстың жүргізілуі
«Kahoot» платформасы арқылы тест тапсырмасын орындауы
шағым қалдыра аласыз













