Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі
|
Бөлім: |
4 – бөлім: Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Махметова Алтын Саркеновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
5.12.2024ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адами құқықтарының жалпыға ортақ декларациясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жасай алады. Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут 13 минут 10 минут 10 минут Рефлексия 5 минут |
1.Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректі тазарту» Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Үй тапсырмасын тексеру 5- тапсырма(оқулықтан) Мәтінді мұқият оқып, негізгі ойды анықта. Тыңдалым мәтіні мен оқылым мәтіндеріндің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жаса. Мәтіндегі қарсылықты салалас құрмалас сөйлемдерді тап.
9-тапсырма(оқулықтан)
«Адам құқығы-басты құндылық» тақырыбында пікір алмасыңдар. Пікір алмасуға қоятын талаптар: -тақырыптан ауытқымау; -дерек пен дәлелдерді ұтымды пайдалану; -көркемдегіш құралдарды орынды қолдану; -әдеби тіл нормаларын сақтау; Өзіндік ойы мен көзқарастарын жүйелі түрде жеткізу. 10-тапсырма Мәтінді оқып, мазмұны бойынша салалас құрмалас сөйлем түрінде 3 сұрақ жаз. ЕББҚ оқушыға тапсырма 14-тапсырма Төмендегі анықтамаларға назар аудар. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырып жаз. 1)Саяси құқықтар – елдің ... және саяси өміріне қатысу. 2) Әлеуметтік құқықтар – мемлекеттен белгілі бір жағдайға байланысты ... игіліктер алу. 3) Мәдени құқықтар – адамның Конституция немесе Заңмен белгіленген мәдени және ... тұрғыдағы құқығы мен бостандығы. Керекті сөздер:ғылыми, қоғамдық, материалдық. Үйге тапсырма: 13-тапсырма Рефлексия. «Сөйлемді аяқта»
|
Психологиялық ахуал Оқушыларға таза парақшалар таратылады. Оған дәл қазіргі кездегі ойындағы кірбіңді, ренішті, қолайсыз көңіл күйді жазу ұсынылады. Жазып болған соң, қоқыс жәшігіне тастайды. Осылайша барлық жағымсыз көңіл күйден арылып, тазарған жүрекпен, көтеріңкі көңіл күймен сабақ басталады. Мәтінді мұқият оқып, негізгі ойды анықтайды. Тыңдалым мәтіні мен оқылым мәтіндеріндің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жасайды. Мәтіндегі қарсылықты салалас құрмалас сөйлемдерді табады.
Пікірталасқа қойылатын талаптарды ескере отырып, «Адам құқығы-басты құндылық» тақырыбында пікір алмасады.
Мәтінді оқып, мазмұны бойынша салалас құрмалас сөйлем түрінде 3 сұрақ жазады.
Берілген анықтамаларға назар аударады. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады.
Рефлексия жасау арқылы сабақтың қызықты тұстарын айта отырып, нені меңгергенін сараптайды. Қиналған түстарын, меңгере алмаған тұстарын жеткізеді.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -негізгі ойды анықтайды, -сұрақтарға жауап береді, -мәтіннің тақырыбын анықтайды, -қызметін талдайды, -құрылымына талдау жасады, -тілдік ерекшелігіне талдау жасайды.
Дескриптор Білім алушы -тақырыптан ауытқымайды, -деректер мен дәлелдемелерді дұрыс қолданады, -көркемдегіш құралдарды орынды қолданады, -әдеби тіл нормаларын сақтайды, -өз ойы мен көзқарастарын жүйелі жеткізеді.
|
Оқулық 9-сынып «Мектеп» баспасы 2019жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Мектеп» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис
Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі
|
Бөлім: |
4 – бөлім: Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Махметова Алтын Саркеновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
5.12.2024ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адами құқықтарының жалпыға ортақ декларациясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жасай алады. Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут 13 минут 10 минут 10 минут Рефлексия 5 минут |
1.Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректі тазарту» Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Үй тапсырмасын тексеру 5- тапсырма(оқулықтан) Мәтінді мұқият оқып, негізгі ойды анықта. Тыңдалым мәтіні мен оқылым мәтіндеріндің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жаса. Мәтіндегі қарсылықты салалас құрмалас сөйлемдерді тап.
9-тапсырма(оқулықтан)
«Адам құқығы-басты құндылық» тақырыбында пікір алмасыңдар. Пікір алмасуға қоятын талаптар: -тақырыптан ауытқымау; -дерек пен дәлелдерді ұтымды пайдалану; -көркемдегіш құралдарды орынды қолдану; -әдеби тіл нормаларын сақтау; Өзіндік ойы мен көзқарастарын жүйелі түрде жеткізу. 10-тапсырма Мәтінді оқып, мазмұны бойынша салалас құрмалас сөйлем түрінде 3 сұрақ жаз. ЕББҚ оқушыға тапсырма 14-тапсырма Төмендегі анықтамаларға назар аудар. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырып жаз. 1)Саяси құқықтар – елдің ... және саяси өміріне қатысу. 2) Әлеуметтік құқықтар – мемлекеттен белгілі бір жағдайға байланысты ... игіліктер алу. 3) Мәдени құқықтар – адамның Конституция немесе Заңмен белгіленген мәдени және ... тұрғыдағы құқығы мен бостандығы. Керекті сөздер:ғылыми, қоғамдық, материалдық. Үйге тапсырма: 13-тапсырма Рефлексия. «Сөйлемді аяқта»
|
Психологиялық ахуал Оқушыларға таза парақшалар таратылады. Оған дәл қазіргі кездегі ойындағы кірбіңді, ренішті, қолайсыз көңіл күйді жазу ұсынылады. Жазып болған соң, қоқыс жәшігіне тастайды. Осылайша барлық жағымсыз көңіл күйден арылып, тазарған жүрекпен, көтеріңкі көңіл күймен сабақ басталады. Мәтінді мұқият оқып, негізгі ойды анықтайды. Тыңдалым мәтіні мен оқылым мәтіндеріндің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жасайды. Мәтіндегі қарсылықты салалас құрмалас сөйлемдерді табады.
Пікірталасқа қойылатын талаптарды ескере отырып, «Адам құқығы-басты құндылық» тақырыбында пікір алмасады.
Мәтінді оқып, мазмұны бойынша салалас құрмалас сөйлем түрінде 3 сұрақ жазады.
Берілген анықтамаларға назар аударады. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады.
Рефлексия жасау арқылы сабақтың қызықты тұстарын айта отырып, нені меңгергенін сараптайды. Қиналған түстарын, меңгере алмаған тұстарын жеткізеді.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -негізгі ойды анықтайды, -сұрақтарға жауап береді, -мәтіннің тақырыбын анықтайды, -қызметін талдайды, -құрылымына талдау жасады, -тілдік ерекшелігіне талдау жасайды.
Дескриптор Білім алушы -тақырыптан ауытқымайды, -деректер мен дәлелдемелерді дұрыс қолданады, -көркемдегіш құралдарды орынды қолданады, -әдеби тіл нормаларын сақтайды, -өз ойы мен көзқарастарын жүйелі жеткізеді.
|
Оқулық 9-сынып «Мектеп» баспасы 2019жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Мектеп» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













