Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Адамдық борышың 3-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: Қонаев атындағы орта мектеп |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Омир Наржан |
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
4-сабақтың тақырыбы |
Табиғат тағылымы |
|
Осы сабақта қол |
3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық |
|
жеткізілетін оқу |
ерекшеліктерін анықтау; |
|
мақсаттары (оқу |
3.2.6.1 – кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін |
|
бағдарламасына |
мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау; |
|
сілтеме) |
3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша |
|
|
немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау. |
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: сұрақтарға дұрыс жауап береді. Көптеген оқушылар: мысалдың басты белгілерін біледі, түсінеді, кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді. Кейбір оқушылар: шығарманы сахналайды. |
Құндылық |
Еңбектену арқылы мақсатқа жетуге болады. |
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану. Жаратылыстану |
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, шығарылған суреттер |
Алдыңғы білім |
С. Бегалин. «Есеннің кірпісі» |
Жоспар
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек.
Үй жұмысын сұрау. Оқушылардың аттары жазылған таяқшаларды таңдау арқылы. Кімнің есімін суырса, соған өз сұрағын қояды немесе керісінше, соның сұрағына жауап береді. Ойқозғау. Жұмбақты шеш:
Алды биік, арты жар. (Құмырсқа)
Бота тірсекті. (Шегіртке) |
Оқушылардың аттары жазылған таяқшалар |
|||||
Сабақтың ортасы |
Мағынаны ажырату. – Сонымен, бүгін не жайында білетін боламыз? Бағалау критерийімен таныстыру. Бағалау критерийі. |
|
|||||
|
Критерий |
Тап- сырма |
Дескриптор |
Балл |
|
||
Сұрақтарға жауап беру |
1 |
Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. |
1 |
||||
Кластер құрау |
2 |
Мәліметті пайдаланады. Абай туралы кластер құрады, қозғайды. Туындаған сұрақтарға жауап береді. |
1 1 1 |
||||
Постер салу |
3 |
Мәліметті пайдаланады. Абай туралы постер салады, қорғайды. Туындаған сұрақтарға жауап |
1 1 1 |
|
|
|
|
береді. |
|
|
Құмырсқа мен шегірткенің суреті Интербелсенді тақта Суреттер Сөздержазылған қағаздар Абай Құнанбаевтың портреті |
Кейіпкердің іс-әрекетіне баға беру |
4 |
Құмырсқа мен шегірткенің іс-әрекетіне баға береді. Келісетін, келіспейтінін айтады. Ойын дәлелдейді. Шегірткеге кеңес береді. |
1 1 1 1 |
||||
Мысалды сахналау |
5 |
Образға еніп, мысалды сахналайды. Дауыс ырғағын дұрыс келтіреді. Кейіпкердің іс-әрекетін түсінеді. |
1 1 1 |
||||
Мысалды талдау |
6 |
Авторын және атауын біледі. Басты кейіпкерлерін айтады. Бөлікке бөліп, талдайды. Қорытынды ой шығарады. |
1 1 1 1 |
||||
Кейіпкерлер сөзін табу. Салыстыру. Сөйлемді толықтыру |
7 |
Құмырсқаның сөзін табады. Шегірткенің сөзін табады. |
1 1 |
||||
Кейіпкерлерді салыстырады. |
1 |
||||||
Кейіпкерлер іс-әрекетіне қарай ой қорытады. |
1 |
||||||
Шегіртке мен құмырсқаның не екенін білесіңдер ме? Оларды қайдан кездестіруге болады? Суретте қайсысы құмырсқа? Қайсысы шегіртке? Сабақтың тақырыбын болжау. Суретке қарап, сөздерді оқып, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжап көр. Құмырсқаға, табиғатқа, жәндіктерге қарау, үйрену. Күтілетін нәтижен айтқызу. Оқылымалды тапсырма. 1-тапсырма. Сурет бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, оқылатын мәтін не туралы екенін болжап көріңдер.
Оқылым. Шегіртке мен құмырсқа (мысал) Жанрлық ерекшелікке тоқталу. |
|
Автормен танысу айдары: Абай Құнанбаев. Қабағын қайғы жабады – қатты көңілсізденеді, мұңға батады. Сергіту сәті. Шегірткенің іс-әрекетін айтқанда шегірткені іс-қимылмен көрсетеді. Құмырсқаның іс-әрекетін айтқанда құмырсқаны іс-қимылмен көрсетеді. Топқа бөлу: Сыныпты қатар бойынша 4 топқа бөлу (мұғалімге сыныбының ыңғайына қарай бөлуге болады). Топтық жұмыс. «Сиқырлы себет» әдісі. Себеттен алған сөздер бойынша топта тапсырмалар орындайды. Кластер, Кейіпкер, Сахна, Талдау. І топ. Тапсырма: Оқулықтағы мәліметті пайдаланып, Абай туралы кластер құрау. ІІ топ. Тапсырма: Оқулықтағы 6-тапсырма. Кейіпкерлердің іс- әрекетіне баға береді. ІІІ топ. Тапсырма: Мысалды сахналау. ІV топ. Тапсырма: Оқулықтағы 8-тапсырмадағы кесте бойынша мысалды талдау. Жұптық жұмыс. Оқулықтағы 4, 5-тапсырмалар. Ойтолғау. Жеке жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма.
Шегірткесияқты болмау. Құмырсқасияқты болу. |
Бағалау парағы Дәптер |
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. «Еңбек түбі – береке» тақырыбында мақал жаттау. Қосымша: хрестоматиядан «Түлкі мен қырғауыл» ертегісін оқу. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға беру. Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. |
Күнделік |
|
|
Сабақтағы жетістіктерім |
Оның себептері |
Сабақтағы жетістіктерім |
Оның себептері |
|
Стикер |
|
|
|
|
Қосымша мағлұматтар
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/о Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |