|
Tақырыбы |
«Адамгершілік асыл қасиет» Қауіпсіздік сабағы: «Төтенше қызмет нөмірлері» |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның бойындағы ұнамды - ұнамсыз қасиеттерді айта отырып, оқушыларды адамгершілікке тәрбиелеу, адам бойындағы асыл қасиеттерді бағалай білуге, адамдармен қарым-қатынас дағдыларын жасауға баулу. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Үш - ақ нәрсе - адамның қасиеті: ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек». (Абай) Абай «Күллі адам баласын қор қылатын үш нәрсе бар, сонан қашпақ керек» деп үйретеді. «Әуелі надандық, екіншісі - еріншектік, үшіншісі - залымдық. Надандық - білім, ғылымның жоқтығы, дүниеде еш нәрсені оларсыз біліп болмайды. Еріншектік - күллі дүниедегі өнердің дұшпаны, талапсыздық, ұятсыздық - бәрі осыдан келіп шығады. Залымдық - адам баласының дұшпаны. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Әнұран орындалады. |
Компьютер
|
|
(10 мин)
|
Адамгершілік туралы Ұлы
Абайдың
Дәстүр бойынша жасы кішілер үлкендерге сәлем береді. Үйге кірген адам үлкен болсын, кіші болсын алдымен сәлемдеседі. Сәлемді алмау – мәдениетсіздік. Менің ойымша оқушылардың жасы үлкен адаммен сәлемдескенде пысық боп тақылдап кетуі, қол ұсынуы жөнсіз. Тек сұраса ғана жауап беріп әдеп сақтауы керек. Мысалы кейбір оқушылар өздеріне сабақ бермейтін оқушылармен сәлемдеспейді. Бұл да әдепсіздік, және мәдениетсіздік деп ойлаймын. |
Әдеп туралы тыйым
сөздер:
Оқушылардың ойлары тыңдалады.
Проблемалық жағдаяттардан шығып көрейік: |
кітаптар
|
|
(5 мин)
|
Адамгершілік
қасиет - жеке адамның басындағы емес, жалпы қоғамның қордалы
байлығы. |
Оқушыларға бір біріне жақсы қасиеттері туралы айтады |
|
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
«Төтенше қызмет нөмірлері» |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Адамгершілік асыл қасиет»
«Адамгершілік асыл қасиет»
|
Tақырыбы |
«Адамгершілік асыл қасиет» Қауіпсіздік сабағы: «Төтенше қызмет нөмірлері» |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның бойындағы ұнамды - ұнамсыз қасиеттерді айта отырып, оқушыларды адамгершілікке тәрбиелеу, адам бойындағы асыл қасиеттерді бағалай білуге, адамдармен қарым-қатынас дағдыларын жасауға баулу. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Үш - ақ нәрсе - адамның қасиеті: ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек». (Абай) Абай «Күллі адам баласын қор қылатын үш нәрсе бар, сонан қашпақ керек» деп үйретеді. «Әуелі надандық, екіншісі - еріншектік, үшіншісі - залымдық. Надандық - білім, ғылымның жоқтығы, дүниеде еш нәрсені оларсыз біліп болмайды. Еріншектік - күллі дүниедегі өнердің дұшпаны, талапсыздық, ұятсыздық - бәрі осыдан келіп шығады. Залымдық - адам баласының дұшпаны. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Әнұран орындалады. |
Компьютер
|
|
(10 мин)
|
Адамгершілік туралы Ұлы
Абайдың
Дәстүр бойынша жасы кішілер үлкендерге сәлем береді. Үйге кірген адам үлкен болсын, кіші болсын алдымен сәлемдеседі. Сәлемді алмау – мәдениетсіздік. Менің ойымша оқушылардың жасы үлкен адаммен сәлемдескенде пысық боп тақылдап кетуі, қол ұсынуы жөнсіз. Тек сұраса ғана жауап беріп әдеп сақтауы керек. Мысалы кейбір оқушылар өздеріне сабақ бермейтін оқушылармен сәлемдеспейді. Бұл да әдепсіздік, және мәдениетсіздік деп ойлаймын. |
Әдеп туралы тыйым
сөздер:
Оқушылардың ойлары тыңдалады.
Проблемалық жағдаяттардан шығып көрейік: |
кітаптар
|
|
(5 мин)
|
Адамгершілік
қасиет - жеке адамның басындағы емес, жалпы қоғамның қордалы
байлығы. |
Оқушыларға бір біріне жақсы қасиеттері туралы айтады |
|
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
«Төтенше қызмет нөмірлері» |
|
|
шағым қалдыра аласыз













