|
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65мг тарауы:6 ҚОЗҒАЛЫС Пәні:жаратылыстану Күні: 13.03.2020 ж Мұғалімнің аты-жөні:Мусина Е.С. Сынып: 6 «Д» Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның тірек-қимыл жүйесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
6.5.2.3 адам қаңқасының құрылысын сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Адам қаңқасының құрылысы мен қызметін сипаттайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Денешынықтыру, медицина |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. Оқушыларға миға шабуыл Бір оқушы шығып, жаттығу жасатады. Түзел, тік тұр, Қозғалыс-Қорғаныс Сұрақ: Жаттығу ненің көмегімен жасалды? Демек, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? ТҚЖ Оқушылар ойларын ортаға салады. Адамның тірек-қимыл жүйесінің құрылысы қызметін анықтаймыз. І топ. Анатомия ІІ топ. Гигиена ІІІ топ. Физиология ІVтоп. Биология
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3минут
|
Бейнетаспа “Тірек қимыл жүйесінің құрылысы” тақырыбына арналған бейнежазбаны көріп, тақырыпты зерттеуді бастаймыз. Бейне таспа көрсетілімі. 1.Бұл бейне жазбада не көрсетілді? 2.Бейне жазбадан көрген және мәтінде берілген мәліметтеріңізді пайдалана отырып, вертуалды зертханадан тапсырмаға мәлімет аламыз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3минут
7минут
2минут
6 минут ЖЖ
2минут
7минут
|
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС Вертуалдық зертхана 1-тапсырма ТҚЖ құрылысы мен қызметін талдау.
Дескриптор: -Тірек-қимыл жүйесінің маңызын айтады. -Қаңқа бөлімдерін атап, көрестеді. -Қаңқа бөлімдерін құрайтын сүйектердің қызметін айтты. 1.Бас,2. Тұлға,3. Иық қол,4.Жамбас аяқ сүйектерін зерттеу ҚБ Өзара топтық бағалау «От шашу » әдісі арқылы топтар өзара бағалайды
Жұппен жұмыс (Ж) 2-тапсырма:«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы орындалады.
1.Суреттен омыртқа жотасының бөлімдерін ата.
1
2. Кеуде куысы сүйектерін атап, қызметін түсіндіріңіз.
1 2.__________________________________3.__________________________________ 4.__________________________________
3. Қол аяқ сүйектерін атаңдар.
Дескриптор: 1.Омыртқа жотасының бөлімдерін атап жазады; 2.Кеуде куысы сүйектерін атайды, қызметін түсіндіреді; 3. Қол аяқ сүйектерін жазады; Қалыптастырушы бағалау. Өзара бағалау «БББ » әдісі арқылы топтар өзара бағалайды.
(Ж )3 - Тапсырма. «Сандар сыры» Төменде сандар берілген. Сол сандардың мағынасын анықтау.
Дескриптор -терді атайды; -сүйектерді топтастырады; Қалыптастырушлақ» әдісі арқылы бағалаймын. Жеке жұмыс 3 тапсырма Толғанайға арналған тапсырма. Қаңқа бөліктерін атап,қызметін жаз.
А Ә Б В
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


.__________________________________














