Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
6. 02.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әдеби шығарманың композициясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрауСұрақ- жауапСебебін анықта
Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Графикалық органайзерлер 1 топ «Таудағы от» «Эмоция кестесі» арқылы аталған бөлім бойынша алған әсерлерін кесетге түсіреді ІІ топ «Шайтантауға сапар» «Хикая картасы» шығарма мазмұнын оқиға желісін сақтай отырып, картаға түсіреді. ІІІ топ «Үңгірдегі сыр» «Оқиға тауы» стратегиясының көмегімен шығарманың композициялық құрылысына талдау жасайды.
2-тапсырма. Төрт сөйлем әдісі арқылы 1. Пікір. 2. Дәлел 3. Мысал 4. Қорытынды. 3-тапсырма. Әңгіме бөлімдері бойынша негізгі кейіпкерлерінің бастан кешкен оқиғаларына талдау жасау І топ «Шайтантауға сапар» ІІ топ «Үңгірдегі сыр» ІІІ топ «Таудағы от»
сәтті шыққан тұстары және дамытатын тұстары бойынша кері байланыс береді. |
Топтар толықтырады, талқылауға қатысады.Әр топ өздеріне берілген сызбаға шығарманың берілген бөлімінің сюжеттік құрылымымен таныстырады Дескрипторлар - - шығармадан алған әсерлерімен бөліседі - -оқиға желісін мазмұндайды - -шығарманың cюжеттік-композициялық құрылысын талдайды; - «Пікірлер сызығы» стратегиясының көмегімен «Көшпелі алтынның табиғатта кезесетініне сенемін және сенбеймін» деген пікірді екі топ талқылайды ІІІ топ қайсы топтың пікірі дәлелді шыққанына талдау жасайды. Дескрипторлар
Пікірін білдіреді; Дәлелді сөйлейді Мысал келтіреді Қорытынды жасайды |
Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады. Мұғалімнің бағалауы Өзара бағалау: «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды. Позитивті комментарий; Сындарлы сын; Келешекке ұсыныс.
Мұғалімнің бағалауы |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Мен түйген ой» Үйге: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдеби шығарманың композициясы Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» әңгімесі
Әдеби шығарманың композициясы Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» әңгімесі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
6. 02.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әдеби шығарманың композициясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрауСұрақ- жауапСебебін анықта
Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Графикалық органайзерлер 1 топ «Таудағы от» «Эмоция кестесі» арқылы аталған бөлім бойынша алған әсерлерін кесетге түсіреді ІІ топ «Шайтантауға сапар» «Хикая картасы» шығарма мазмұнын оқиға желісін сақтай отырып, картаға түсіреді. ІІІ топ «Үңгірдегі сыр» «Оқиға тауы» стратегиясының көмегімен шығарманың композициялық құрылысына талдау жасайды.
2-тапсырма. Төрт сөйлем әдісі арқылы 1. Пікір. 2. Дәлел 3. Мысал 4. Қорытынды. 3-тапсырма. Әңгіме бөлімдері бойынша негізгі кейіпкерлерінің бастан кешкен оқиғаларына талдау жасау І топ «Шайтантауға сапар» ІІ топ «Үңгірдегі сыр» ІІІ топ «Таудағы от»
сәтті шыққан тұстары және дамытатын тұстары бойынша кері байланыс береді. |
Топтар толықтырады, талқылауға қатысады.Әр топ өздеріне берілген сызбаға шығарманың берілген бөлімінің сюжеттік құрылымымен таныстырады Дескрипторлар - - шығармадан алған әсерлерімен бөліседі - -оқиға желісін мазмұндайды - -шығарманың cюжеттік-композициялық құрылысын талдайды; - «Пікірлер сызығы» стратегиясының көмегімен «Көшпелі алтынның табиғатта кезесетініне сенемін және сенбеймін» деген пікірді екі топ талқылайды ІІІ топ қайсы топтың пікірі дәлелді шыққанына талдау жасайды. Дескрипторлар
Пікірін білдіреді; Дәлелді сөйлейді Мысал келтіреді Қорытынды жасайды |
Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады. Мұғалімнің бағалауы Өзара бағалау: «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды. Позитивті комментарий; Сындарлы сын; Келешекке ұсыныс.
Мұғалімнің бағалауы |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Мен түйген ой» Үйге: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













