|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Керемет күмбез. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Нақты ақпараттарды табады және сызбаға түсіреді |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өтілген бөлімді пысықтау Тақырыптарды қайталап оқып,мазмұнын ой елегінен өткіз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Ойлан,тап» ойынын ойнай отырып сөзжұмбақты шешу, мақал-мәтелді аяқтау. Ж: Күн, үлгісіынтымақ, бала, ертеңі, жүз. Шыққан сөз: Күмбез Топтық жұмыс 2-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі (YouTube) «Қожа Ахмет Яссауи кесенесі» туралы бейнебаянды тамашалап, жетелеуші сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Үлгі сұрақтар: 1. Бұл кесене таныс па? 2. Қалай аталды? 3. Қай өңірде орналасқан? 4. Сендерше неге бұл кісіге кесене орнатқан? «Бірлесіп оқу» әдісіне сүйеніп мәтінді толық түсіне отырып оқып шығады. ЕБҚ Қазақстанда тағы қандай сәулетті ғимараттар бар? Ой бөліс ЕҚБ «Кластер» әдісі Қожа Ахмет Яссауи туралы кластер құрастыр Сергіту сәті
3-тапсырма «Тұжырымдамалық карта» әдісі Оқылған шығармадан алынған ақпаратты сызбаға түсір.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Мәтін мазмұнына сәйкес ақпарат іздейді. 2-деңгей Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. 3-деңгей Шығарма кейіпкеріне хат жазады.
Үй тапсырмасы «Керемет күмбез» мәтінін оқып,мазмұнын айт.Қожа Ахмет Ясауи туралы қосымша мәліметтер тауып,жазып кел.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Ақпаратпен танысады
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Кластер жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Сызбамен жұмыс жасайды
Тапсырма бәріне бірдей беріледі
Қосымша жұмыс атқарады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді аяқтап, сөзжұмбақты шешеді-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жетелеуші сұрақтарға жауап береді-1б Мәтінді түсініп оқиды-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Дескриптор: Оқылған шығармадан алынған ақпаратты сызбаға түсіреді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Мәтін мазмұнына сәйкес ақпарат іздейді.-1б Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.-1б Шығарма кейіпкеріне хат жазады-1б
Тамаша!
«Медаль» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Интербелсенді тақта
Жұмыс дәптері
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№40 сабақ.Мақтанышым – Астанам. Ермек Өтетілеуұлы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білетінін сызбаға түсіреді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Керемет күмбез» мәтінін оқып,мазмұнын айт.Қожа Ахмет Ясауи туралы қосымша мәліметтер тауып,жазып кел Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қала атауына қатысты берілген дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластыр. А- ажарлы Астанам С-символы-Бәйтерек Т-тамсандырған талайды А-арайлы қалам Н-нұрлы қала А-арман қала Топтық жұмыс 2-тапсырма «YouTube» әдісі Астана қаласы туралы бейнебаян көру Өлеңге сай ырғақ таңдап алып оқы. Әуенмен айтуға дайындал ЕБҚ Астана қаласында қандай сәулетті ғимараттар бар? Ой бөліс ЕҚБ « Менің Астанам» тақырыбына шағын шығарма жаз. Сергіту сәті
3-тапсырма Түсініп оқы. Өлең авторы туралы әңгімеле
4-тапсырма Өлең жолдарына мысалдар келтір
Шығармашылық жұмыс 5-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Суттерге зер сал. Суреттер бойынша «Көрікті Астанам» тақырыбына мәтін құрастыр.
6-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Өзің тұрған өлкенің көрікті жерлері туралы әңгімеле
8-тапсырма «Тілектер конверті» әдісі Астанаға айтар тілегіңді дәптеріңе жаз Былай баста: -Астана, сен өте әдемі қаласың.Маған сенде тұрған ұнайды. Менің саған тілерім......
Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден (кітап,ғаламтор) мәліметтер жинастыр. Келесі сызба бойынша жаз
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Өлеңді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Шығарма жазады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Мәтін құрастырады
Өз өлкесі туралы айтады
Тілегін жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Жапонша бағалау » әдісі
Дескриптор: «Керемет күмбез» мәтінін оқып,мазмұнын айтады-1б. Қожа Ахмет Ясауи туралы қосымша мәліметтер келтіреді-1б
Тамаша! Дескриптор: Қала атауына қатысты берілген дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластырып айтады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Өлеңге сай ырғақ таңдап алып оқиды-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Дескриптор:
Тамаша!
ДескриптоР: Өлең жолдарына мысалдар келтіреді-1б Кестені сызып,толтырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Суреттер бойынша «Көрікті Астанам» тақырыбына мәтін құрастырады-1б
Дескриптор: Өзі тұрған өлкенің көрікті жерлері туралы әңгімелейді-1б
Дескриптор: Астанаға өз тілегін жазады-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Астана туралы суреттер
Оқулық Интербелсенді тақта https://youtu.de/82x5c6JyD4U?si=85vmEsUUFOcEejoS
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Орындық
Конверт
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ. Сәулетті біздің Алматы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ойын сызба түрінде ұсынады және сөзбен көркемдейді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден (кітап,ғаламтор) мәліметтер жинастыр. Келесі сызба бойынша жаз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Галареяға саяхат» әдісі Суреттер топтамасы туралы ой бөлісіңдер. Тағы қандай суреттермен толықтырар едің? Тау суреттері, музейлер, Алматы қонақ үйі...... ЕБҚ Алматы қаласында болдың ба? Қала туралы не айта аласың? ЕҚБ Алматы мен Астана қалалаларының айырмашылығы мен ұқсастығын айт 2-тапсырма Өлеңдерді тыңда.Өлең ырғақтарына зер салып, өзің де оқуға жаттық. «Сәулетті біздің Алматы» және «Мұзайдын» өлеңдері 3-тапсырма Түсініп оқы. Өлең авторы туралы әңгімеле Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Мәдениет саласының үздігі, "Үздік балалар ақыны" атағының иегері Әбдірахман Асылбеков 1938 жылдың мамырында Жамбыл облысы Талас ауданы Үшарал ауылында дүниеге келген. Ол лирикалық ән мәтіндерін жазумен, сондай-ақ, сатира және аударма жанрларымен де айналысқан. Ақын әуені Желтоқсан көтерілісінің екінші күні жазылған "Желтоқсан желі" әнінің өлеңін жазған. Сергіту сәті
4-тапсырма Кестемен жұмыс
5-тапсырма «Жоба» әдіс Жоба жасауға дайындал Тақырыбы: «Болашақтың қаласы» Жоспары: 1.Қаланың сызбасын жасауға дайындық 2.Сызба ұсыну 3.Сөзбен көркемдеу. 4.Жобаны қорғау
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңдердің өзің қалаған біреуін жаттап ал.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Ақпаратпен танысады
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Кестені толтырады
Жоба жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден (кітап,ғаламтор) мәліметтер жинастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Суреттер топтамасы туралы ой бөліседі-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Өлең ырғақтарына зер салып,өзі оқиды-1б
Керемет!
Дескриптор: Өлең авторы туралы әңгімелейді-1б
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Дескриптор: Кестені толтырады-1б Өлең жолдарын қара сөзбен көркемдейді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Болашақ қала туралы жоба жасайды-1б Жасаған жобасын қорғайды-1б
Тамаша!
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Суреттер
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Сызбалар
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||
![]()
|
Өлең жолдары |
Түсінгеніңді қара сөзбен жаз |
|
Қоршаған таулары Жайқалған баулары Бұлбұлдар шырқаған Субұрқақ бұрқаған |
|
|
Алматы керемет қала ғой Алатау айрықша дара ғой Көрікті жерлері жетеді Бірінен-бірі өтеді Көңілді көтеріп демеуге Тура жол тартады Медеуге Онда бар мұзайдын-сырғанақ Құмарың қанбайды мың қарап. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиет 39,40,41 сабақтар
Әдебиет 39,40,41 сабақтар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Керемет күмбез. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Нақты ақпараттарды табады және сызбаға түсіреді |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өтілген бөлімді пысықтау Тақырыптарды қайталап оқып,мазмұнын ой елегінен өткіз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Ойлан,тап» ойынын ойнай отырып сөзжұмбақты шешу, мақал-мәтелді аяқтау. Ж: Күн, үлгісіынтымақ, бала, ертеңі, жүз. Шыққан сөз: Күмбез Топтық жұмыс 2-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі (YouTube) «Қожа Ахмет Яссауи кесенесі» туралы бейнебаянды тамашалап, жетелеуші сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Үлгі сұрақтар: 1. Бұл кесене таныс па? 2. Қалай аталды? 3. Қай өңірде орналасқан? 4. Сендерше неге бұл кісіге кесене орнатқан? «Бірлесіп оқу» әдісіне сүйеніп мәтінді толық түсіне отырып оқып шығады. ЕБҚ Қазақстанда тағы қандай сәулетті ғимараттар бар? Ой бөліс ЕҚБ «Кластер» әдісі Қожа Ахмет Яссауи туралы кластер құрастыр Сергіту сәті
3-тапсырма «Тұжырымдамалық карта» әдісі Оқылған шығармадан алынған ақпаратты сызбаға түсір.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Мәтін мазмұнына сәйкес ақпарат іздейді. 2-деңгей Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. 3-деңгей Шығарма кейіпкеріне хат жазады.
Үй тапсырмасы «Керемет күмбез» мәтінін оқып,мазмұнын айт.Қожа Ахмет Ясауи туралы қосымша мәліметтер тауып,жазып кел.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Ақпаратпен танысады
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Кластер жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Сызбамен жұмыс жасайды
Тапсырма бәріне бірдей беріледі
Қосымша жұмыс атқарады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Мақал-мәтелдерді аяқтап, сөзжұмбақты шешеді-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жетелеуші сұрақтарға жауап береді-1б Мәтінді түсініп оқиды-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Дескриптор: Оқылған шығармадан алынған ақпаратты сызбаға түсіреді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Мәтін мазмұнына сәйкес ақпарат іздейді.-1б Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.-1б Шығарма кейіпкеріне хат жазады-1б
Тамаша!
«Медаль» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Интербелсенді тақта
Жұмыс дәптері
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№40 сабақ.Мақтанышым – Астанам. Ермек Өтетілеуұлы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білетінін сызбаға түсіреді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Керемет күмбез» мәтінін оқып,мазмұнын айт.Қожа Ахмет Ясауи туралы қосымша мәліметтер тауып,жазып кел Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қала атауына қатысты берілген дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластыр. А- ажарлы Астанам С-символы-Бәйтерек Т-тамсандырған талайды А-арайлы қалам Н-нұрлы қала А-арман қала Топтық жұмыс 2-тапсырма «YouTube» әдісі Астана қаласы туралы бейнебаян көру Өлеңге сай ырғақ таңдап алып оқы. Әуенмен айтуға дайындал ЕБҚ Астана қаласында қандай сәулетті ғимараттар бар? Ой бөліс ЕҚБ « Менің Астанам» тақырыбына шағын шығарма жаз. Сергіту сәті
3-тапсырма Түсініп оқы. Өлең авторы туралы әңгімеле
4-тапсырма Өлең жолдарына мысалдар келтір
Шығармашылық жұмыс 5-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Суттерге зер сал. Суреттер бойынша «Көрікті Астанам» тақырыбына мәтін құрастыр.
6-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Өзің тұрған өлкенің көрікті жерлері туралы әңгімеле
8-тапсырма «Тілектер конверті» әдісі Астанаға айтар тілегіңді дәптеріңе жаз Былай баста: -Астана, сен өте әдемі қаласың.Маған сенде тұрған ұнайды. Менің саған тілерім......
Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден (кітап,ғаламтор) мәліметтер жинастыр. Келесі сызба бойынша жаз
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Өлеңді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Шығарма жазады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Мәтін құрастырады
Өз өлкесі туралы айтады
Тілегін жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Жапонша бағалау » әдісі
Дескриптор: «Керемет күмбез» мәтінін оқып,мазмұнын айтады-1б. Қожа Ахмет Ясауи туралы қосымша мәліметтер келтіреді-1б
Тамаша! Дескриптор: Қала атауына қатысты берілген дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластырып айтады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Өлеңге сай ырғақ таңдап алып оқиды-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Дескриптор:
Тамаша!
ДескриптоР: Өлең жолдарына мысалдар келтіреді-1б Кестені сызып,толтырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Суреттер бойынша «Көрікті Астанам» тақырыбына мәтін құрастырады-1б
Дескриптор: Өзі тұрған өлкенің көрікті жерлері туралы әңгімелейді-1б
Дескриптор: Астанаға өз тілегін жазады-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Астана туралы суреттер
Оқулық Интербелсенді тақта https://youtu.de/82x5c6JyD4U?si=85vmEsUUFOcEejoS
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Орындық
Конверт
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ. Сәулетті біздің Алматы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ойын сызба түрінде ұсынады және сөзбен көркемдейді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден (кітап,ғаламтор) мәліметтер жинастыр. Келесі сызба бойынша жаз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Галареяға саяхат» әдісі Суреттер топтамасы туралы ой бөлісіңдер. Тағы қандай суреттермен толықтырар едің? Тау суреттері, музейлер, Алматы қонақ үйі...... ЕБҚ Алматы қаласында болдың ба? Қала туралы не айта аласың? ЕҚБ Алматы мен Астана қалалаларының айырмашылығы мен ұқсастығын айт 2-тапсырма Өлеңдерді тыңда.Өлең ырғақтарына зер салып, өзің де оқуға жаттық. «Сәулетті біздің Алматы» және «Мұзайдын» өлеңдері 3-тапсырма Түсініп оқы. Өлең авторы туралы әңгімеле Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Мәдениет саласының үздігі, "Үздік балалар ақыны" атағының иегері Әбдірахман Асылбеков 1938 жылдың мамырында Жамбыл облысы Талас ауданы Үшарал ауылында дүниеге келген. Ол лирикалық ән мәтіндерін жазумен, сондай-ақ, сатира және аударма жанрларымен де айналысқан. Ақын әуені Желтоқсан көтерілісінің екінші күні жазылған "Желтоқсан желі" әнінің өлеңін жазған. Сергіту сәті
4-тапсырма Кестемен жұмыс
5-тапсырма «Жоба» әдіс Жоба жасауға дайындал Тақырыбы: «Болашақтың қаласы» Жоспары: 1.Қаланың сызбасын жасауға дайындық 2.Сызба ұсыну 3.Сөзбен көркемдеу. 4.Жобаны қорғау
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңдердің өзің қалаған біреуін жаттап ал.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Ақпаратпен танысады
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Кестені толтырады
Жоба жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден (кітап,ғаламтор) мәліметтер жинастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Суреттер топтамасы туралы ой бөліседі-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Өлең ырғақтарына зер салып,өзі оқиды-1б
Керемет!
Дескриптор: Өлең авторы туралы әңгімелейді-1б
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Дескриптор: Кестені толтырады-1б Өлең жолдарын қара сөзбен көркемдейді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Болашақ қала туралы жоба жасайды-1б Жасаған жобасын қорғайды-1б
Тамаша!
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Суреттер
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Сызбалар
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||
![]()
|
Өлең жолдары |
Түсінгеніңді қара сөзбен жаз |
|
Қоршаған таулары Жайқалған баулары Бұлбұлдар шырқаған Субұрқақ бұрқаған |
|
|
Алматы керемет қала ғой Алатау айрықша дара ғой Көрікті жерлері жетеді Бірінен-бірі өтеді Көңілді көтеріп демеуге Тура жол тартады Медеуге Онда бар мұзайдын-сырғанақ Құмарың қанбайды мың қарап. |
|
шағым қалдыра аласыз





























