|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіршілік көзі еңбекте. Есік қаққан еңбек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 – шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу. 4.3.2.1. таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу,жаңа сюжеттер енгізу, өлең (бес жолды) жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу,жаңа сюжеттер енгізу, өлең (бес жолды) жазады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын сұрау «Әжемнің әңгімесі» ойыны арқылы Оқушыларды 3 топқа бөлу «Астаудағы бауырсақтар» әдісі арқылы 1-топ: Дарындылар 2-топ: Ақылдылар 3-топ: Білімділер «3 сөйлемді ой» әдісі - Еңбек деген сөзді қалай түсінесің? Балалар, бүгін біз Р.Мәженқызының «Есік қаққан еңбек» мәтінімен танысамыз. Райхан Мәженқызы (07.05.1956 ж.т., Алматы облысы, Райымбек ауданы, Сарыжаз селосында дүниеге келен.) – жазушы, баспагер, ғалым. 1978 жылы Қазақтың Абай атындағы педагогика институтының математика факультетін бітірген. Оқу мақсатын таныстыру Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу,жаңа сюжеттер енгізу, өлең (бес жолды) жазады Оқулықпен жұмыс Мағынаны тану Оқылым «Түсініп ал» әдісі Іштей оқу. Мәтінді іштей оқи отырып «Түртіп алу» әдісі арқылы таныс емес сөздерді белгілейді. «Жаңа сөздер сандығы» айдары Тіршілік атаулы – бүкіл тіршілік «Есік қаққан еңбек» Райхан Маженқызы 2-тапсырма Жұптық жұмыс Сұрақтарға кезектесіп жауап беріңдер. 1. Тіршілік үшін еңбек ету керектігін Қоңыз қалай түсінді? 2. Барлық жан-жануарлар Еңбекті не үшін жақсы көреді? Сергіту сәті.
3-тапсырма Топтық жұмыс І топ: — Еңбектің рөліне еніп, ертегі мазмұнына оқиға қосып сөйлеу ІІ топ «Мен зерттеушімін» Берілген кітаптардан еңбек туралы мақал -мәтел немесе өлең жолының бірін таңдап,мазмұнын ашу,негізгі ойды анықтау. ІІІ топ «Бес жолды өлең» Еңбек» ҚБ. Тапсырма «Планшет» әдісі 1-тапсырма. «Кейіпкерге хат» Еңбекке хат жазады. (Хат жазудың үлгісін айтып өту, тірек сөздер беру) «Қорытындыла» айдары «Попс» формуласы -Жазушы саяхатшы Еңбек арқылы нені көрсетпекші болды? Менің ойымша……. -Тіршілік атаулыға ғажайып өмір сыйлағысы келген Еңбекке қандай баға бересіңдер? «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім…» Сабақты қорытуға арналған «Алтын көмбе» ойыны Үй тапсырмасы: Ертегі мазмұны бойынша жоспар жазу. Кері байланыс «Торсықтар» арқылы |
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Сұрақтарға жауап береді Оқушылар үш топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Оқушылар мәтінді оқиды
Оқушылар сұрақтарға толық жауап береді. Жұппен тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды
Оқушылар топпен тапсырманы орындайды
Хат жазады
Сұраққа жауап береді
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Бауырсақтар» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мадақтау әдісін қолдану Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор - Мәтінді түсініп оқиды-1б - Мәтін мазмұнын талдайды-1б Жарайсыңдар! Дескрипторы: 1. Сұрақтарға толық жауап береді. 2. Мәтіннің мазмұнын өз сезімдерімен байланыстырып баяндайды. Жарайсыңдар! Дескриптор: — Мәтіннің мазмұнын өз сезімдерімен байланыстырып баяндайды; —Мақал-мәтелді таңдай алды; Дескриптор: - Тақырыпқа сай ойын жүйелі жеткізе отырып хат жаза алады; - Сөйлеу нормаларын сақтайды. Дескриптор: - Мәтінге жаңа кейіпкер қосады; - Ертегі мазмұнына сай оқиға қосып жазады; - Ойын жүйелі жеткізеді. |
Суреттер
Оқулық Оқулық Дәптер Оқулық
Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиет 4 сынып
Әдебиет 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіршілік көзі еңбекте. Есік қаққан еңбек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 – шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу. 4.3.2.1. таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу,жаңа сюжеттер енгізу, өлең (бес жолды) жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу,жаңа сюжеттер енгізу, өлең (бес жолды) жазады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын сұрау «Әжемнің әңгімесі» ойыны арқылы Оқушыларды 3 топқа бөлу «Астаудағы бауырсақтар» әдісі арқылы 1-топ: Дарындылар 2-топ: Ақылдылар 3-топ: Білімділер «3 сөйлемді ой» әдісі - Еңбек деген сөзді қалай түсінесің? Балалар, бүгін біз Р.Мәженқызының «Есік қаққан еңбек» мәтінімен танысамыз. Райхан Мәженқызы (07.05.1956 ж.т., Алматы облысы, Райымбек ауданы, Сарыжаз селосында дүниеге келен.) – жазушы, баспагер, ғалым. 1978 жылы Қазақтың Абай атындағы педагогика институтының математика факультетін бітірген. Оқу мақсатын таныстыру Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу,жаңа сюжеттер енгізу, өлең (бес жолды) жазады Оқулықпен жұмыс Мағынаны тану Оқылым «Түсініп ал» әдісі Іштей оқу. Мәтінді іштей оқи отырып «Түртіп алу» әдісі арқылы таныс емес сөздерді белгілейді. «Жаңа сөздер сандығы» айдары Тіршілік атаулы – бүкіл тіршілік «Есік қаққан еңбек» Райхан Маженқызы 2-тапсырма Жұптық жұмыс Сұрақтарға кезектесіп жауап беріңдер. 1. Тіршілік үшін еңбек ету керектігін Қоңыз қалай түсінді? 2. Барлық жан-жануарлар Еңбекті не үшін жақсы көреді? Сергіту сәті.
3-тапсырма Топтық жұмыс І топ: — Еңбектің рөліне еніп, ертегі мазмұнына оқиға қосып сөйлеу ІІ топ «Мен зерттеушімін» Берілген кітаптардан еңбек туралы мақал -мәтел немесе өлең жолының бірін таңдап,мазмұнын ашу,негізгі ойды анықтау. ІІІ топ «Бес жолды өлең» Еңбек» ҚБ. Тапсырма «Планшет» әдісі 1-тапсырма. «Кейіпкерге хат» Еңбекке хат жазады. (Хат жазудың үлгісін айтып өту, тірек сөздер беру) «Қорытындыла» айдары «Попс» формуласы -Жазушы саяхатшы Еңбек арқылы нені көрсетпекші болды? Менің ойымша……. -Тіршілік атаулыға ғажайып өмір сыйлағысы келген Еңбекке қандай баға бересіңдер? «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім…» Сабақты қорытуға арналған «Алтын көмбе» ойыны Үй тапсырмасы: Ертегі мазмұны бойынша жоспар жазу. Кері байланыс «Торсықтар» арқылы |
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Сұрақтарға жауап береді Оқушылар үш топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Оқушылар мәтінді оқиды
Оқушылар сұрақтарға толық жауап береді. Жұппен тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды
Оқушылар топпен тапсырманы орындайды
Хат жазады
Сұраққа жауап береді
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Бауырсақтар» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мадақтау әдісін қолдану Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор - Мәтінді түсініп оқиды-1б - Мәтін мазмұнын талдайды-1б Жарайсыңдар! Дескрипторы: 1. Сұрақтарға толық жауап береді. 2. Мәтіннің мазмұнын өз сезімдерімен байланыстырып баяндайды. Жарайсыңдар! Дескриптор: — Мәтіннің мазмұнын өз сезімдерімен байланыстырып баяндайды; —Мақал-мәтелді таңдай алды; Дескриптор: - Тақырыпқа сай ойын жүйелі жеткізе отырып хат жаза алады; - Сөйлеу нормаларын сақтайды. Дескриптор: - Мәтінге жаңа кейіпкер қосады; - Ертегі мазмұнына сай оқиға қосып жазады; - Ойын жүйелі жеткізеді. |
Суреттер
Оқулық Оқулық Дәптер Оқулық
Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз
















