|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ділдабек А.Н. |
||||||
|
Күні: |
05.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№60 сабақ. Алуан түрлі табиғат. Аяз бен Қыдыр |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу 4.2.7.1-шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табу және оларды қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін қолданады, көркемдегіш құралдардың қолданысын анықтау
|
||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйек сөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату:
Өткенді пысықтау «Жапырақтар мен тамырлар» мәтінімен жұмыс Мазмұнын айтқызу
Жаңа сабақ ФС тапсырмасы «Ойлан» айдары бойынша әр оқушы сабаққа қатысады
«Тұжырымдар кестесін» толтырады. Оқығанға дейінгі білімдерін көрсетеді.
Оқылым Жұптық жұмыс «Түсініп оқы» айдары бойынша «Аяз бен Қыдыр» өлеңін әр топтан екі оқушы жұптасып, рөлге бөліп оқиды.
«Сөздікпен жұмыс» әдісі Кәріне ұшырау – қаһарына ұшырау Малдың ығуы – боранда малдың адасуы Тебірену – жан дүниесі толқу Емірену – жақсы көріп мейірлену
ЕҚБ тапсырма: «Білгенге маржан» айдары бойынша тропикалық елдердегі жыл мезгілдері туралы айта келіп, сабақ басында алған мәліметтерінің кейбір себептерін түсіндіреді.
ЕБҚ тапсырма: Біздің елдің жыл мезгілдері қандай? Жыл мезгілдері ауысқанда табиғатта қандай құбылыстар болып тұрады?
Оқушыларға әртүрлі елдер туралы суреттер беріледі.Олар сол ел туралы сурет бойынша айтып береді. Жылдың төрт мезгілін салыстырады Белгіленген уақытта құнды деректер тауып, оны көркемдеп жеткізе білген оқушы мадақталады
Үйге тапсырма: Өзің тұратын жердің табиғатын сипаттап жаз. («Біздің ауылдың табиғаты» тақырыбында эссе жаз )оқушы мадақтауға ие болады.
Рефлекция.
|
Сабаққа дайындық жасайды
Өткен тақырыпты пысықтайды
Кестенің 1-бағанын толтырады
Жұптық жұмыс жүргізеді
Сөздікпен жұмыс жасайды
Жаңа білімді меңгереді.
Өз ойын айтады
Елдер туралы мәліметтер келтіреді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды Өз ойларын білдіреді
|
Мадақтау
ҚБ: Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескрипторы: Тұжырымдар кестесіндегі сұрақтарға жауап беріп, бірінші бағанды толтырады.-1Б Табиғат мезгілдері туралы біледі-1Б
ҚБ: «Сөздікпен жұмыс»әдісі Дескрипторы: Өлең мазмұнын түсінеді.-1Б 2. Өз рөлін нақышына келтіріп, мәнерлеп оқиды.-1Б 3. Өлең кейіпкерлерінің өзіне жағымдысын таңдап,бағалайды.-1Б 4. Өлең жолдарындағы аллитерация тәсілін тауып, оны дәлелдейді-1Б
Дескрипторы: Тропиктік елдердің жыл мезгілі жайлы айтады-1Б Теңеу сөздерін тауып, өз елімізбен салыстырады-1Б
Сен білімдісің!
Дескрипторы: Қыс көрмейтін елдерді анықтайды-1Б Жаз көрмейтін елдерді анықтайды-1Б Төрт мезгілді салыстыру, теңеу, өмірмен байланыстыру.-1Б
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
Суреттер
Жыл мезгілдері туралы буклет,оқулық
Оқулық
Тропикалық елдер туралы бейнебаян https://youtu.be/IOvp9O1cNK0?si=v0-5MWCbl1thueNh
Суреттер
Кері байланыс парағы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиет қмж
Әдебиет қмж
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ділдабек А.Н. |
||||||
|
Күні: |
05.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№60 сабақ. Алуан түрлі табиғат. Аяз бен Қыдыр |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу 4.2.7.1-шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табу және оларды қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін қолданады, көркемдегіш құралдардың қолданысын анықтау
|
||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйек сөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату:
Өткенді пысықтау «Жапырақтар мен тамырлар» мәтінімен жұмыс Мазмұнын айтқызу
Жаңа сабақ ФС тапсырмасы «Ойлан» айдары бойынша әр оқушы сабаққа қатысады
«Тұжырымдар кестесін» толтырады. Оқығанға дейінгі білімдерін көрсетеді.
Оқылым Жұптық жұмыс «Түсініп оқы» айдары бойынша «Аяз бен Қыдыр» өлеңін әр топтан екі оқушы жұптасып, рөлге бөліп оқиды.
«Сөздікпен жұмыс» әдісі Кәріне ұшырау – қаһарына ұшырау Малдың ығуы – боранда малдың адасуы Тебірену – жан дүниесі толқу Емірену – жақсы көріп мейірлену
ЕҚБ тапсырма: «Білгенге маржан» айдары бойынша тропикалық елдердегі жыл мезгілдері туралы айта келіп, сабақ басында алған мәліметтерінің кейбір себептерін түсіндіреді.
ЕБҚ тапсырма: Біздің елдің жыл мезгілдері қандай? Жыл мезгілдері ауысқанда табиғатта қандай құбылыстар болып тұрады?
Оқушыларға әртүрлі елдер туралы суреттер беріледі.Олар сол ел туралы сурет бойынша айтып береді. Жылдың төрт мезгілін салыстырады Белгіленген уақытта құнды деректер тауып, оны көркемдеп жеткізе білген оқушы мадақталады
Үйге тапсырма: Өзің тұратын жердің табиғатын сипаттап жаз. («Біздің ауылдың табиғаты» тақырыбында эссе жаз )оқушы мадақтауға ие болады.
Рефлекция.
|
Сабаққа дайындық жасайды
Өткен тақырыпты пысықтайды
Кестенің 1-бағанын толтырады
Жұптық жұмыс жүргізеді
Сөздікпен жұмыс жасайды
Жаңа білімді меңгереді.
Өз ойын айтады
Елдер туралы мәліметтер келтіреді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды Өз ойларын білдіреді
|
Мадақтау
ҚБ: Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескрипторы: Тұжырымдар кестесіндегі сұрақтарға жауап беріп, бірінші бағанды толтырады.-1Б Табиғат мезгілдері туралы біледі-1Б
ҚБ: «Сөздікпен жұмыс»әдісі Дескрипторы: Өлең мазмұнын түсінеді.-1Б 2. Өз рөлін нақышына келтіріп, мәнерлеп оқиды.-1Б 3. Өлең кейіпкерлерінің өзіне жағымдысын таңдап,бағалайды.-1Б 4. Өлең жолдарындағы аллитерация тәсілін тауып, оны дәлелдейді-1Б
Дескрипторы: Тропиктік елдердің жыл мезгілі жайлы айтады-1Б Теңеу сөздерін тауып, өз елімізбен салыстырады-1Б
Сен білімдісің!
Дескрипторы: Қыс көрмейтін елдерді анықтайды-1Б Жаз көрмейтін елдерді анықтайды-1Б Төрт мезгілді салыстыру, теңеу, өмірмен байланыстыру.-1Б
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
Суреттер
Жыл мезгілдері туралы буклет,оқулық
Оқулық
Тропикалық елдер туралы бейнебаян https://youtu.be/IOvp9O1cNK0?si=v0-5MWCbl1thueNh
Суреттер
Кері байланыс парағы |
|||
шағым қалдыра аласыз

















